Báječná Angelika (1965)

Anne Golon by se asi divila, kdyby na vlastní oči viděla, co filmaři stvořili z její knižní předlohy. Prostě si jen vybrali to, co se jim zrovna hodilo do krámu. Nemám v úmyslu příběhy o odvážné a hrdé Angelice nějak zatracovat, také jsem na nich ulítávala. Mám doma celou knižní sérii, včetně dílů, které nebyly nikdy zfilmovány. Neustálé opakování Angelice jedině škodí. Charismatický Jean Rochefort je skutečně ďáběl, ale Peyrac je větší.

Firma (1993)

Mladý a hodně ambiciózní právník Tom Cruise se zaplete do nebezpečné hry. Píchat do vosího hnízda se nevyplácí. Nejen, že vám to může způsobit šok, ale můžete také zemřít. Před rozzuřenými vosami se těžko hledá bezpečný úkryt.

Tajemný dům (2007) (TV film)

Výborný nápad, ale nevyužitý a zašlapaný do země. Mohlo z toho být slušné drama říznuté kriminálkou, ale nikoho, bohužel, nenapadlo využít potenciál, který se zadarmo nabízel. Prvních pět minut napovědělo vše, pak přišla skoro hodinová nuda a závěr se snažil vynahradit zbytek. Na té výstavě už chyběl jen záběr na hlavní představitelku s bříškem.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Další vraždící maniak v akci, který vraždí ve jménu vzkříšení Ježíše Krista. Ten magor si myslel, že je potomkem zrádného Jidáše a musí tak očistit své rodové jméno. Své oběti vraždil podle určitého klíče a policii zanechával stopy v podobě rafinovaných šifer odkazujících ke Knize knih, k Bibli. Film připomíná slavnější thriller Sedm.

Pianista (2002)

Výkon Adriena Brodyho byl naprosto excelentní a mohla bych ho vychválit až do nebes, kam patří. Nikdy nezapomenu na jeho oči. Díky němu jsem měla pocit, že jsem se v té strašné době opravdu ocitla a prožívala ty strasti plné útrapy s ním. V příběhu jsem našla všechno, co jsem od dramatu z druhé světové války očekávala. Nechala jsem se jím pohltit. Sledovala jsem důsledky německého běsnění v Polsku. Romanu Polanskimu se povedl výborný kousek, který citlivě a realisticky podal.

Vikingové II (2008)

Scénárista se musel asi zbláznit nebo měl šílené noční můry, které ho pěkně potrápily. Jak už víme, i noční můry se dají zfilmovat. Nakombinovat severskou mytologii se sci-fi je velmi divoká myšlenka. Ale možné je všechno, takže se ničemu nedivím. Cavizel přistane se svou vesmírnou lodí mezi vikingy a všichni společně bojují proti vesmírnému monstru. Tak to je opravdu divočina, u které rozhodně nemůžu doporučit zapojení mozkových závitů. Mohla by vás rozbolet hlava od přemýšlení. Pokud ale vypnete, budete strženi akční jízdou. Mimochodem, James byl hodně dobrý.

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

Hodně zábavná pohádka s pěknými písničkami. Herci se museli opravdu vyřádit, protože co tady přédváděli, to se v jiných pohádkách hned tak nevidí. Už jenom samotný Honza je hodně komická figurka, ale byl charakter. Všem pomohl a draka Kvadráta přemohl a to se s ním musel utkat v nelehkých úkolech. Poslední mě vážně dostal. Honza závodil s drakem ve Formuli 1 a všechno jim to komentoval sportovní komentátor Robert Bakalář.

Nebezpečné známosti (1988)

Když už chcete rozehrát nebezpečnou hru plnou intrik, dejte si dobrý pozor, aby jste se do ní nenamočili víc než je zdrávo. Intriky vás můžou zničit a zaplatíte za ně mnohem větší cenu. Ne nadarmo se říká, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. John Malkovich spojil v roli vikomta de Valmont všechny možné a myslitelné vlastnosti a stvořil neodolatelnou postavu svůdníka. Glenn Close byla také výborná. Oba dva se do role krásně položili a rozpoutali strhující herecký koncert.

Krédo (2008)

Atmosféra byla docela povedená, protože na ní celý film stavěl. Nápad s opuštěným barákem také nevyzněl naprázdno. Staré domy mají svou historii. Dýchá z nich tajemno. Staré dřevo a trubky pracují, vydávají podivné zvuky. Délka 83 minut je akorát, kdyby to bylo delší, nešlo by to ustát. Trošku mě zarazila reakce studentů, když našli mrtvou kamarádku, která se údajně sama oběsila na šňůře od závěsu. Smrt s nimi vůbec nezamávala, protože to vzali nějak moc v klidu. Proč se nešli podívat na ten počítač? Vždyť ten kluk sledoval celé patro. Věděli by, co se děje.

Slunovrat (2008)

Od nehody se neodjíždí, ani kdyby vás někdo přemlouval. Může to mít nedozírné následky. Taky začne úřadovat vaše svědomí, které vás pomaloučku sežere.