E.T. - Mimozemšťan (1982)

Vynikajici film, ktery me jako male dite uplne dostal, nevim cim... Nejspis tim, ze Spielberg zde vyjadril to prave detské pratelstvi a dokazal to tak jako malo kdo :) Jinak ,,E.T. volá domů ,, nesmrtelná hlaska =)

Chuck (2007) (seriál)

Bohuzel postupem casu i jeden mejch oblibenejch serialu zacal opadat a ztracet na zajimavosti. Prvni serie Chucka byla skvela a druha ji velice dustojne nasledovala. U treti jsem jiz zpozorovala mirny pokles a ctvrta me uplne minula. Skoda, ze tento serial ma pro me takovej propad.

Shrek Třetí (2007)

Bohuzel uz jen trapny odvar predchazejicich dilu. Velice me trojka zklamala, myslim, ze o ctyrku by se radsi uz nemeli pokouset, jedine tim zkazi dojem prvnich dvou dilu.

Max Payne (2008)

Tak jestli je tohle akcni thriller jak sem rekl reziser, tak nejspis nezna vyznam techto slov. Naprosto nevyuzity potencial, ktery hra nabizi. Film me vubec nicim nevtahl do deje a prvni polovinu filmu jsem nechapala o co vlastne jde.Mark se vubec nehodi jako Max Payne, Max vzdy oplyval muznosti a takovym tim prorozenym drsnactvim, markovi schazi oboje. Ted nemam daleko od toho dat !odpad. Nejhorsi film, ktery jsem za posledni dobu videla...

Noc v muzeu 2 (2009)

V druhem dile teto rodinne komedie jde Larry zachranit sve pratele, ktere poznal v prvnim dilu. Prijede do Washingtonu kde se diky kouzelne desce neozivi pouze jedno muzeum, ale cely sklad odlozenych exponatu od chobotnice pres obrazy az po kameneho Lincolna. I pres jasne predvidatelny dej, kde hlavnim badboyem je ponekud pridementnely egyptsky vladne Kahmunrah, jsem se celkem slusne bavila, asi diky vybornemu Stillerovi, ktery se perfektne hodi na tento typ role. Nejvic z celeho filmu me pobavili kejvajici Einsteinove. Pro mladsi urcite skela podivana, pro me pobaveni na jeden vecer, na ktery si uz druhy den nevzpomenu. 3*** by meli byt dostacujici.

Herkules (1997)

Tohle je moje srdcovka. V detstvi moje nejoblibenejsi pohadka, kterou jsem byla schopna shlednout i 2-3x po sobe, coz ja osobne dnes jiz povazuji za slusny vykon. Moc pekne zpracovana recka mytologie, nemuzu dat min jak 5/5. Nekomu se to mozna nemusi libit, ale kazdy by mel mit svoji "nej"... :)

Nenarození (2009)

Tok tohle ne, tenhle film nema ani kapku co docineni s poradnym hororem. Je to vlasne jen a pouze smes vsech ducharskych hororu poslednich let. Diky bohu trva jen 87 minut, ale ja uz po prvnich 15 mela chut ho vypnout. Nevypnula, protoze jsem cekala, jestli se z toho neco nevyklube, ale bohuzel. Jedine na co se autori filmu zmohli byly nechutnosti typu neceho neidentifikovatelneho tekouciho ze sten. Tento film je opet dalsi rychlokvaska, na kterem si chteli tvurci nahrabat. 2** s odrenyma usima a to jedna hvezdicka je za krasneho Cam Gigandeta.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Upiri, novodoby fenomem ze ktereho se tvurci filmu a serialu snazi vymacknout co se da, pak je to videt hlavne na kvalite. Nenechte se ale zmylit, v tomto pripade to tak neni, zadne to teen romanticke drama se tu nekona. True Blood me naopak velmi mile prekvapil, je to naprosto originalni a ojedinely kousek na trhu se serialy. Zde plati pravidlo krev, sex a zase jen krev. Poukazuje se zde na upiry z jineho a podle mne toho lepsiho uhlu nez jsme v dnesni dobe zvykli. K tomu si pridejte vyborne herecke vykony a hned mame 5***** Co k tomu jinak dodat? Jedine ,, Friend don't let friend drink friend ,, ;)

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Dalsi cesky serial, krety se snazi uchlacholit divaky na nemocnicni prostredi. Je to mix chirugru, pohotovosti a dalsich uspesnych americkych serialu. Ale cim se da tento serial vyborne vystihnout je slovo UTRPENI. Nic jineho to totiz neni. Herecke obsazeni hrozne, dialogy v serialu priserne, dej na jedno brdo (Uz je to asi 3-ti serie, ale za to nic se v nem nezmenilo, jen herci a jmena postat, tot vse). Z meho pohledu to Nova toci jen pro duchodce, kteri se nemuhou dockat az jim pusti dalsi dil jejich serialu aby se pak dalsi den meli o cem bavit. Za me !odpad. (omlouvam se, ze to reknu takhle narovinu, ale... myslim si, ze by normalne melo bejt ze zakona zakazano tocit serily tohodle typu, protoze tohle uz prehracuje unosnou mez)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Ou, tak to bylo neco. Malem jsem se u toho unudila k smrti, opravdu Auto zabijak. Tenhle film se stal jako jeden z mala, ktere jsem proste nemohla dokoukat do konce - neslo to. Tarantino me zklamal, cekala jsem, ze to neni nic extra, ale tohle. Ani nevim jak jinak film popsat - nuda, nuda a zbytecne nic nerikajici sceny s Kurtem, ktery masarkuje mlade divky autem. Mam co delat abych dala vubec 2** a to jen za dobre herecke obsazeni a ze je pod filmemm podepsany Quentin.