Lotrando a Zubejda (1996)

Musím souhlasit s většinou komentářů, které jsem zde četl. Jedna z nejpovedenějších porevolučních pohádek. Výborné písničky dua Svěrák - Uhlíř, výborné hlášky i dobré herecké výkony (Arnošt Goldflam, Miroslav Táborský, Jiří Pecha).

Hannibal (2001)

Po výborné a mrazivé jedničce velký sešup dolů někam k průměru daného žánru, což podle některých mohlo být způsobeno i slabší předlohou knižní. Pro mě určitě zklamání. Nicméně znovu výborný Anthony Hopkinse drží tento kousek pořád tak na 3,5 hvězdičkách.

Černý Petr (1963)

Viděl jsem Lynchovu Mazací hlavu, Bunuelova Andaluského psa, ale tak zmatený, jako po zhlédnutí tohoto snímku jsem snad ještě nebyl. Opravdu netuším, co si mám o snímku myslet. Přijde mi, že autor naprosto rezignoval na jakékoli vyústění či pointu a nechává všechno na divákovi. Dávám zatím „jen“ tři hvězdičky, ale je to jen proto, že ještě skutečně nejsem ještě rozhodnutý nakolik je snímek geniální či tak říkajíc „o ničem“. po nekolikakerém zhlédnutí: Zjišťuji, že je geniální a o ničem:) ***** A nebo možná právě o tom všem...

Kotel (1998) (pořad)

Možná zajímavý a svůdný nápad, který ale ve výsledku působí lacině a manipulativně.

Magion (1984) (pořad)

Staré dobré čtvrtky s Magionem. Já měl sice problém, že ve čtvrtek jsem zároveň navštěvoval i schůzky vlčat, ale přesto jsem dodnes oddaným fanouškem a pamětníkem. A ano, Vegu Magion válcoval.:)

Duna (1984)

Dnes se mi stalo něco, co doufám, že už nikdy nezažiji. Nudil jsem se u filmu, který natočil David Lynch. Nevím, zda je to nezfilmovatelností původní předlohy (ikdyž na tohle moc nevěřím) či jak tu někdo psal, že sci-fi a Lynchův styl k sobě moc nejdou (ani tohle asi nebude ono) nebo je to prostě mnou (tím je to zcela určitě), nicméně já se prostě nudil...

12 opic (1995)

Pro mě osobně trochu zklamání. Přesto solidní průměrný film s bohužel předvídatelným koncem. Herecké výkony mě nijak neoslnily, ale uznávám, že to mohlo být způsobeno žalostným dabingem Brada Pitta. Nejspíš dám filmu ještě šanci v původním znění.

Iluzionista (2006)

Poté, co jsem zhléd Dokonalý trik, jsem měl trošku strach z dalšího kouzelnického snímku, který nepochybně budu s tímto výborným filmem srovnávat a tak jsem jej nějakou dobu odkládal. Nicméně teď již vím, že zbytečně. Znovu výborná zápletka s originální kouzelnickou pointou a hlavně výborný Edward Norton a James Babson dokázali, že se na tomto poli ještě dá stále rozehrát s divákem hra, která vás na konci dostane.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Bezesporu největší legenda mezi animovanými seriály, jemuž co do známosti u nás snad může konkurovat jen Krteček. Neustále vysoká kvalita udržovaná už drahně let. Navíc i se v českém znění může pochlubit výborným dabingem.