Miroslav Donutil v Lucerně (1996) (pořad)

Nemůžu si pomoct, ale Miroslav Donutil si, ač mi byl jako dítěti nesmírně sympatický, svoji pověst skvělého vypravěče založil na několika často smyšlených a až baronprášilovských historkách, které ovšem tak dlouho omílal dokola, až se z nich vytratil nejen veškerý humor, ale i ta původní lehkost !! Nebudu zpochybňovat Donutilovy herecké kvality, ale prosím už žádné další historky..!! Mirku, Vladimír Menšík, Pelé českého humoru, byl opravdu jen jeden !! Neztrapňujte se !!

Mrazík (1964)

"Ty máš svaly, já mám čáry !!" ;) Další nostalgický hype, jemuž punc kultu dodal zejména geniální český dabing v čele s nedostižným Františkem Filipovským, protože divák, který se alespoň zběžně orientuje v sovětské potažmo ruské pohádkové tvorbě, samozřejmě ví, že obecně vzato soudruzi podobných kousků natočili mnógo a to i především nesrovnatelně lepších.. [ Dabing 10/10 ] Zlaté časy našeho dabingu !!

2012 (2009)

"Kde je, sakra, prezident Wilson ??" - "Modlí se, pane, a za daných okolností to není vůbec špatný nápad !!" ;) Pro popcornové blockbustery ničitele Emmericha mám prostě slabost !! Má záliba v postapokalyptických a katastrofických filmech nezná hranic, a tak nemůžu jinak, než téhle bezkonkurenční neuvěřitelné zábavě vystřelit bez rozmýšlení pět hvězdiček a přemýšlet, zda nejde o nejúchvatnější guilty pleasure v historii filmu, ačkoliv se dá směle říct, že 2012 není vlastně ničím jiným než "remakem Dne poté" napíchaným obrovským počtem finančních injekcí !! Tady stačí nic neřešit, jen se koukat a parádně si 2012 užít !! Seru vám na vaši logiku, seru na tu páchnoucí kopu hnoje s názvem klišé a patos, které můžete těch 158 minut přehazovat vidlema, co na tom, když je to tak neskutečně zábavná jízda !! Tady totiž, mí milí milovníci smysluplných artovek, nejde o nic jiného než totální destrukci naší planety za doprovodu geniálního soundtracku pánů Haralda Klosera a Thomase Wankera, a já si stojím za tím, že nic lepšího v tomto směru jsme doposud pravděpodobně neměli možnost vidět !! 2012 jsem musel zhlédnout v kině, protože který jiný hit, když ne tento, i na Blu-ray a musím říct, že díky všem těm trikům a úchvatným speciálním efektům vycizelovaným do nejmenších detailů nevíte, kam dřív koukat !! K hereckému obsazení nemám výhrad, s Johnem Cusackem na rozdíl od většiny nemám absolutně žádný problém, Danny Glover jako prezident Wilson také rozhodně nezklamal, ale nad tím vším ční nezapomenutelný Woody Harrelson se svým dalším luxusním šílencem !! ;) Mimochodem oceňuji, jak skvěle se Emmerichovi v tomhle vizuálním orgasmu daří udržet napětí prakticky až do konce, ačkoliv je tím očekávaně nastavovaným finálním rozuzlením dost brutálně rozmělněno.. [ Dabing 5/10 ] Tak tento počin LS Productions dabing se mi jen velmi těžko hodnotí.. Na jednu stranu mě rozčiloval často dost špatný výběr herců, leč není to ve výsledku úplně špatné, ale ta originální zvuková stopa se zdá být skoro povinností, ačkoli se budete u titulků při snaze vnímat vše, co se děje na "plátně", trochu ztrácet !!

Demolition Man (1993)

"Počkej !! Schwarzeneggerova knihovna ??" - "Ano, Knihovna Prezidenta Schwarzeneggera !! Nebyl herec, když...??" - "Stop !! On byl prezident ??" ;)

Vtip za stovku! (2012) (pořad) odpad!

Nezlobte se, ale i při maximální snaze o objektivitu a se zavázanýma očima, mi sledování tohoto rádoby pořadu působilo neskutečně silná muka, asi jako když jeden strčí penis potřený medem do úlu !! Vyprávět vtipy jeden za druhým a ještě je hodnotit, to mi připadá jako naprostá scénáristicko - dramaturgická impotence.. A tak se bystré dunící hlavy z Barrandova rozhodly otevřít deklík žumpy a vysypat na hladinu plnou hoven ještě pytel tlejícího listí, však ono si to jistě své diváky najde, že ?! A tak musíte navíc ještě sledovat vpravdě lidové vypravěče z ulice se svými vyšumělými příspěvky.. To už jednomu pak Krampolova show dokumentující znalostní (ne)dokonalost národa českého připadá jako přísně věděcká práce !! Extrémně odkecaný Václav Vydra, byť na adresu posledních zbytků jeho cti musím utrousit, že vyprávět vtipy skutečně umí, se pro jakýkoliv obolus nechal korunovat králem odpudivé televizně - estrádní trapnosti, upoceného Michala Novotného snesu, ale jako bavič i moderátor nestojí ani za kbelík pilin, a za idiotského diletantského chachara, tu "selebritu", která si říká Ruda z Ostravy, jistě podobný charakter v rámci žánru, který sám o sobě již před spoustou let zapadal prachem, tu zákonitě chyběl, aby se televizní tvůrci mohli odrazit ode dna, nemůžu hodnotit jinak než odpadem, protože ani sousloví páchnoucí velrybí zdechlina nevystihuje pach(uť) tohoto barrandovské výblitku, z něhož se myslící bytosti zákonitě několikrát obrátí žaludek..

Simpsonovi (1989) (seriál)

Dá se říct, že Simpsonovi společně se mnou vyrostli, dospěli, a ačkoliv se možná stali usedlejšími a nudnějšími, pořád jsou to oni.. Seriál, který mi i po pětistém zhlédnutí vždy dokáže zvednout náladu.. Nejlepší animovaný seriál všech dob, kult a legenda seriálové tvorby, který se sice nevyhnul mírnému poklesu kvality, ale to už je bohužel daň za tu spoustu let vysílání !! Žlutý seriál, který je k prasknutí nacpaný odkazy všeho druhu napříč celou společností, kterým však zejména mladší ročníky lépe porozumí právě v případě těch nejnovějších epizod !! Vedle této popkulturní linky baví velikým množstvím vtípků, vtipů, narážek, kterých si i pozorný divák často napoprvé vůbec nevšimne !! Nenajdete jiný seriál, jehož by se účastnilo tak obrovské množství hvězd té nejvyšší zářivosti, pro každého je veliká čest, pokud se v Simpsonových objeví !! Pět hvězdiček !! [ Dabing 9/10 ] Punc dokonale vybroušeného diamantu dodává Simpsonovým i dokonalý český dabing v čele s Jiřím Lábusem, který předčí kvality původního znění !! Ačkoliv uznávám, že právě Simpsonovi nabízí velkou spoustu vtípků, které prostě v překladu zaniknou a faktem je také to, že zejména v případě nejstarších epizod seriálu se tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského zbytečně příliš snažila dialogy upravovat, aby je český divák pochopil !!

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad)

Sourozenci Gondíkovi se chtě nechtě stali tvářemi odpudivé a naprosto pokleslé novácké estrádní pseudozábavy, leč v pořadu pro kutily, nimrody a další šílence, jehož formát nutně nemůže postrádat ve svém repertoáru žádná tuzemská televize bez ohledu na jeho zbytečnost, jsou ještě otravnější než obvykle !! Takže ta jedna hvězdička patří Ivanu Vodochodskému..

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Přemýšlím, co k této slovy těžko definovatelné ztrátě času napsat.. "Vařit může každý !!" Tuhle hloupost se pseudokdokoli a především lidská karikatura Jiří Babica, člověk a diletant, který se zasekl v osmdesátých letech minulého století, prostřednictvím svého pořadu snaží namluvit divákům.. Ano, jistě vařit může skutečně kdokoliv, stejně jako může naprosto kdokoliv natáčet filmy, seriály a pořady, aniž by se na ně dalo koukat, vzpomeňte jen, jak si tuhle bezbřehou šílenost vzali za svou pejsek a kočička, když vařili dort !! ;) Asi už jsem pochopil, jakým způsobem si TV Nova vybírá moderátory svých pořadů.. Jirka Babica, dvojník Slávka Boury, v pořadu o vaření, sportovní komentátoři jako Václav Tittelbach či Pavel "Kolotoč" Poulíček, Aleš "Lunetic" Lehký ve Snídani s Novou atd.. Trochu mi to připomíná letošní slavnostní předávání cen Českého lva neuvěřitelně trapně (ne)moderované Lucií Bílou.. Co bude dál ?? Vladimír Železný v pořadu Etiketa ?? Ale notak.. Stojí někdo z Vás o bolení břicha ?? Asi tak moc jako o bolest hlavy, že ?! ;)Jirko, kurva, nedělej ze sebe debila a radši jen prodávej ty svoje lyže !! Dík !!

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Nezlobte se na mě, ale tenhle pseudopořad o vaření jinak ani hovnotit nemůžu.. Pomineme-li moji profesní zainteresovanost, nevím, co mě uráží víc.. Samotná naprosto křupanská hlavní myšlenka nebo ubohé rádoby vtipné neustále se opakující doprovodné komentáře typu "šmejděníčko, šmejděníčko, šmejdění.." upocených zlatokopů Vydry a Bouškové, z nichž se jednomu opravdu obrací žaludek, přičemž právě oni vám zaručí jednu jedinou jistotu tohoto veledíla, a to že se rozhodně neposerete, smíchy !! To už by bylo na jednoho příliš mnoho zaměstnaných otvorů !! ;) Nicméně jeden si tak začne patřičně vážit jiného mistra bonmotů, prezidenta Zemana, ty jeho totiž sice mnohdy páchnou senilitou a becherovkou, navíc ho omlouvá ta viróza, ale nikdy nevkusným kreténismem ukázkového českého burana !! Když Vás někdo pozve na večeři, přijdete s úmyslem se mu vysmívat, jak žije, bydlí, jak si hraje na kuchaře bez jediného náznaku sebereflexe ?? Přijdete s úmyslem ho co nejvíc urazit a s vkusným timingem vypotit poučnou kuchařskou poznámku, po níž každý profesionál vztekle brousí nože?? Tato odporná nestravitelná zhovadilá reality show bez špetky elementární lidské slušnosti mě natolik irituje, že za ta léta, co ho TV Břečka - Prima neustále tlačí do vysílaní, nejsem schopen pochopit, jak neskutečně velkou má sledovanost.. Navíc každá další epizoda téhle zrůdnosti jen potvrzuje, že ta přidaná hodnota v podobě jakési úchylně bizarní sociologické sondy se zde vlastně jen naprosto nechtěně vyskytla..

Avengers (2012)

"Nejedná rozumně, ale je to Asgarďan a také můj bratr." - "Za dva dny zabil osmdesát lidí !!" - "Je adoptovaný !!" ;) Pro fanoušky komiksových spektáklů naprostá povinnost.. Pro mě dokonalý zážitek, akcí a svěžím vtipem nabušená jízda a rozhodně nejlepší film velmi silného roku 2012..!! Je až s podivem s jakou lehkostí a genialitou se Jossi Whedonovi, jako symbolicky jednomu z největších fanoušků žánru, podařilo snímek napěchovat dokonale údernými i nesmírně inteligentními a vtipnými popkulturními hláškami, které odkazují na vše, co je filmovým, seriálovým i komiksovým fanouškům svaté, aniž by, byť jen náznakem, sklouzl k trapnosti či samoúčelnosti, aniž by tím jakkoliv utrpěla samotná akce !! Stylem replik i komediálního timingu opravdu velmi připomíná Simpsonovi v době své největší slávy !! Nemám slov.. Tomu říkám režijní áčkový debut jako kráva !! Tři roky jsem se na tenhle blockbuster těšil, obával se zklamání, ale výsledek Whedonova snažení předčil všechna očekávání.. Ano, je to místy velmi infantilní a velká porce akčních scén se věnuje hlavně vzájemnému špičkování jednotlivých superhrdinů, ostatně stejně jako Batman ( někde ) začíná, i Avengers tu berte jako takové zábavné novorozeně..;) Na všechny nedostatky kašlu, Silvestriho soundtrack zní božsky, triková stránka snímku nemá chybičku, zkrátka já jsem si Avengers báječně užil a podruhé ve svém životě při závěrečných titulcích spolu s celým kinosálem od srdce uznale a spokojeně tleskal.. ( Poprvé po premiérové kinoprojekci právě již zmiňovaných Simpsonových ve filmu !! ) [ Dabing 8/10 ] Při srovnání s Kick-Ass se sofistikovaný český dabing Avengers z rukou LS Productions jeví jako práce naprostého génia !! Ostatně, zkuste si představit, jaký byste měli zážitek z filmu, kdybyste museli poslouchat jména jako Železný muž, čili Železňák, či Černá vdova !! Režii a dialogy má na svědomí Ladislav K.J. Novák, jemuž bych chtěl poděkovat !!