S čerty nejsou žerty (1984)

Pro mě jako malého špunta byl Petr Máchal vzor a akční hrdina. Dnes, i když jsem tuhle vynikající pohádku viděl tolikrát, že už to ani nedokáži spočítat, se bavím sice jinak než před lety, ale tohle je prostě klasika a kdo jí neviděl, neví, že to Máchalovi prostě spadlo.

Běžící muž (1987)

Tak takovouhle hovadinu jsem opravdu nečekal. A je mi líto Stephena Kinga, že scénáristé dokážou zkazit tak vynikající knihu, jakou Running Man podle mého názoru rozhodně je. Vždyt' ta akční slátanina s knihou nemá skoro nic společného. Arnie, brutalita a takové ptákoviny jako vraždící brankář nebo tak něco... Zážitek to byl otřesný a zklamání obrovské.

Osudový dotek (2004)

Jedinečný snímek, který mě naplno ohromil až při druhém shlédnutí. Scéna, kdy se Ashton Kutcher probudí zmrzačený, mě v hlavě strašila pěkně dlouho. Lekl jsem se parádně:-) Jasných pět a více takovýhle filmů, kde scifi nebudí převážně jen úšklebek a rozpaky.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kdyby okolo toho nebyl takový humbuk, asi by pro mě nebyla Šifra takovým zklamáním. Zkoukl jsem to a jo, docela se mi líbilo, ale počkat... o čem že to vlastně bylo? A v tom je ten problém. Ve výsledku průměrný thriller, který ničím nevybočuje a ani neohromí. Dle mého názoru nafouknutá bublina, která oprávněně nenaplnila očekávání.

Milujte svého zabijáka (2002)

Četl jsem i knihu a musím říct, že film je o stupeň lepší. Chuck Barris ale nebyl spisovatel, nýbrž tvůrce pokleslé zábavy pro lidi, co žijí s televizí. Ale zpět k filmu - osobně mě dostal vztah Chucka a Penny, to bylo více než k pousmání a rád bych někdy takovou hloupoučkou a oddanou Penny potkal. Zabiják mě prostě hodně bavil a Clooney mě jako režisér moc příjemně překvapil.

V jako Vendeta (2005)

Pěkné. Sympat'ák-gentleman s maskou vzdoruje diktátorskému systému a snaží se lid probudit z umělého spánku. Jak už tady zaznělo, totalita mohla být lépe prokreslena, protože kdyby to hrdinu tolik nepálilo a neřešil to, asi by mi ta společnost až tak totalitní nepřišla.

Komando (1985)

Na Arnieho se řítí celá armáda a dokonce ho jednou trefí do ramene! Souhlasím s ostatními, béčková akční klasika pro zábavu.

Fontána (2006)

Ach jo. Jestliže Requiem za sen stanovuje nový termín "ultradepresivní", tak Fontána je zase jeden z nejsmutnějších snímků. Také jsem se poprvé ze začátku trošku topil v té části z budoucnosti. Na podruhé se to ale do mě definitivně zakouslo, já měl zase na dlouhý čas o čem přemýšlet a bylo mi z toho dost bídně. Hudba, scénář, herecké výkony atd. Všechno extratřída, stačí se jen nechat tímhle dílkem vést. Zajímalo by mě, s čím přijde tento mladý a talentovaný člověk Aronofsky příště a už se na to nesmírně těším, protože to bude zase něco úplně jiného. Pokud chcete dát Fontáně další úžasný rozměr, podívejte se na youtube na klip kapely Portishead k písni "The Rip" - vřele doporučuji! "Thru the glory of life i will scatter on the floor, dissapointed and torn..."

Moje superbejvalka (2006)

Tohle bylo hodně blbé. Za těch mých pár pousmání během téhle zbytečnosti dávám hvězdičku.

Bobule (2008)

Ale jo, v kině jsem se s přáteli docela bavil, doma by to už asi bylo horší. Byl jsem zvědavý na mladšího Langmajera, odpůrce veškeré komerce a strůjce těžké alternativy, ale moc toho kluk nepředvedl. Abych jen nekritizoval, bylo fajn vidět v novém českém filmu také jiné herce, než ty, kteří jsou sice dobří, ale hrají ve všem. Oddychovka se středně velkým "o".