Lovec trolů (2010)

Tenhle film není dokonalý, k dokonalosti mu schází několik věcí. Asi nejhorší z nich je podivná vnitřní logika filmu, která se nedokáže rozhodnout, jestli bude stát čistě na straně mytologie nebo vědy. Stejně tak jestli chce být komediální straně nebo na hororové. Navíc jednání určitých postav je nelogické. Proč je nechali dál točit, když jim to mohli zatrhnout hned ze začátku? To mi zůstává záhadou. Ale celkově na mě film zanechal pozitivní dojem, že kvalitní found footage film se mohou zrodit i v takové zemi.

MasterChef (2010) (pořad)

Nápad skvělý, zpracování taktéž. Zatím mám za sebou jen dva díly a netrpělivě čekám na další přeložené. Žádnému z amatérských kuchařů se nedá upřít talent a opravdu nadprůměrné schopnosti , často jsem na připravená jídla dostal chuť. Ovšem jedno velké mínus vidím v manipulátorovi Gordonu Ramseyovi, který neuvěřitelně ovlivňuje rozhodnutí ostatních dvou porotců, což kazí dojem nestranosti.

Sám doma (1990)

Dětská klasika, co víc dodat. I dnes se na tento film rád podívám, ačkoliv ho znám už nazpaměť. Harry a Marv jsou prostě šílená dvojka blbého a blbějšího.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kvalita dílů je někdy dost nestálá, ale Kouďák zachraňuje většinu situací. Tedy až do doby, kdy je nahrazen francouzem, poté kvalita seriálů až nepříjemně klesá.

Comeback (2008) (seriál)

Ale jo, na české seriálové/komediální scéně je to jeden z těch lepších seriálů, u kterého se pobavím i teď. Nic zázračného, ale konzistentního a Martin Dejdar hraje opravdu dobře.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Zajímavý geekovský film, především se zajímavými "komiksovými" efekty, který by byl téměř dokonalý, kdyby nenarážel na dvě chyby. Mizerné hraní Michaela Cery (Já ho prostě jako herce nemám rád, on vždy hraje jako duchem mimo) a pocit, že se při adaptaci na plátno vytratilo nějaké nedefinované "cosi", díky čemuž je příběh o hodně méně srozumitelný.

Byl jednou jeden polda (1995)

Hodně chabá snaha o českou "Policejní akademii". Přidat pár vtipů o policajtech, pár trapných scén, trochu nudy, chvilku míchat a vyleze vám tenhle film. Ale dobře náměstek a Kudláková celkem pobavili.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Řekl bych, že asi nejkvalitnější ze všech seriál ze sérií Byl jednou jeden... Rád jsem se na něj díval a také hodně pochopil. Jaké pak bylo moje překvapení na škole, že krvinky jsou jen takové malé placky a ne človíčkové. Ne, to přeháním.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tenhle film mám moc. Ačkoliv asi nedosahuje takových kvalit jako kniha, hodně jsem se bavil. Také potěšilo pár novinek ve scénáři a absurdní humor, jen představitel Artura mi k srdci moc nepřirostl. K postavě se hodí, ale prostě to není ono.