• Krátkometrážní

Gorily v mlze (1988)

Dost dobře nechápu, proč prostě Sigourney nevzala samopal a všechny pašeráky nepostřílela. No co... i tak to ušlo...

Hledám Amy (1997)

Pěkný film, který by nedokázal takhle vtipně a důstojně zároveň natočit nikdo jiný než Smith.

Město (2010)

Ben Affleck chtěl uznání, tak natočil film. Kdyby to udělal v opačném pořadí, zřejmě by bylo Město ještě o stupeň lepší. Přesto je ale rozhodně vydařené. 70%

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Velmi důležitý film tím, co sděluje. Měl jsem ale pocit, že je jako malé dítě, co ve školce hlasitě žaluje na kamaráda, který mu snědl svačinu - moc uřvané a i když je v právu, stejně nedokáže nic z toho, o co se snaží. Každopádně výborný Pacino, jako vždy.

Zkáza Titanicu (1958)

Pěkný film, který by mohl být maličko dynamičtější, ale rozhodně stojí z podívání. A ani nevadí, že tu Titanic mění tvar a chvílemi je hodně malý...

Svědek obžaloby (1957)

Soudní drama s doslova GENIÁLNÍ (to muselo ven velkými písmeny) pointou. Navíc výborní Dietrich a Laughton. Pomalejší začátek zcela odpuštěn. Už jen kvůli tomu zcela nečekanému několikanásobnému twistu nakonec.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Přestože se jedná o doposud nejlepší díl série, nevystačí to na víc než těch třicet procent. Poprvé jsem ale měl pocit, že z toho šlo něco vymáčknout, což je asi dobře. Poulter je taky první výrazně dobrý dětský herec v sérii. Křesťanská tématika tomu kvůli její očividnosti dost škodí, triky jsou špatné a Spasitel by neměl hrdiny zdravit pozdravem: "Nazdar, mládeži." Časem zvážím druhou hvězdu - vážně to není daleko.

Sbohem, baby (2007)

Až konec tomu dodává tu čtvrtou hvězdu, jinak je to docela táhlé. Opět se potvrdilo, že posledních 20 minut rozhoduje o filmu daleko víc, než celý zbytek.

Opustit Las Vegas (1995)

Protipól Pretty Woman. Silný příběh, nezaměnitelná atmosféra, výborní herci. Nemohl jsem se zbavit pocitu jisté nucenosti toho všeho, ale jinak výborné.

Na východ od ráje (1955)

Velmi silný film, kterému dám plný počet, přestože má maličko pomalejší začátek. Výborný Dean to každopádně jistí. Konec je opravdu úžasný, i když možná maličko moc "šťastný". Dojmy jsou ale silné. 4 a 1/2, zaokrouhleno tedy nahoru.