Nymfomanka, část I. (2013)

Snad nejmilejší a nejvtipnější film Larse von Triera! Když si stříháte nehty na rukou, jakou ruku si ostříháte první?

Vlk z Wall Street (2013)

The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it. Dneska je moderní číst všechny ty motivační příručky od Jan Melvil Publishing - jak zhubnout, jak snadno vydělat peníze, jak si zorganizovat život apod. Vezměte je a vyhoďte z okna, protože to, co potřebujete vědět, abyste se mohli ve svém životě hnout z místa, je v téhle neuvěřitelné tříhodinové lekci. Oscara za nejlepší film, režii, scénář, střih a mužský herecký výkon v hlavní roli prosím!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

S každou další částí falešnější, vyvanutější a prázdnější. Což je u filmů, od kterých se očekávalo, že je bude člověk bezmezně milovat, zklamáním, co rve obsah hrudního koše na cucky. Vždyť i ten Bilbo je tady čtvrtým kolem u tříkolky, který vstupuje do děje výhradně jen, když se má o slovo přihlásit prsten. Šmakova dračí poušť je utrpení, po němž nemám sebemenší chuť se do Středozemě vracet. Co chce proboha Peter Jackson narvat do závěrečného, opět skoro tříhodinového, filmu? Tohle asi vážně nebude série pro mě!

Domek z karet (2013) (seriál)

Amorální! Uhrančivé! Dusivé! Nejdepresivnější a zároveň nejzábavnější seriál široko daleko s neskutečnými hereckými tahouny, který je od začátku do konce chladnou a vykalkulovanou podívanou o jedné honbě za mocí. Hypnotická jízda, od které se člověk nemůže odtrhnout. Kdybyste náhodou nevěděli co s časem, tak ho rozhodně investujte do House of Cards! Tohle stojí za každou minutu! Update O druhé sezóně se dá napsat všechno možné, jen ne well-played. V nastoleném duchu první řady se drží pouze úvodní epizoda, které je šokující a nervy drásající, ale zbytek je jen scénáristické zametání nehodících se postav a vedlejších zápletek pod koberec.

Budoucnost nejistá (2013)

Ti, co vydrží prvních neskutečně otravných patnáct minut budou poměrně příjemně překvapeni, protože s přibývající stopáží je How I Live Now zajímavější a zábavnější. Jen škoda, že Kevin Macdonald nedotáhl do konce některé načrtnuté myšlenky a nechal si tak to nejzajímavější protéct mezi prsty ve jménu lásky dvou teenagerů. Mnohem víc, než samotný film, tak ve výsledku stojí za pozornost vynikající soundtrack od Jona Hopkinse. Jednoznačně nejslabší coming-of-age film v letošním roce.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Vrcholně eskapistické číslo jednoho prcka o momentech, které nemusí člověk zachytit na analog nebo na digitál a hned neuroticky sdílet na sociálních sítích, ani si je vysnít za kancelářským stolem, ale hlavní je si je najít a prožít. Každý okamžik může být jedinečný. Jakoby Stiller vykradl všechny motivační knihy o tom, jak najít chuť do života a narval je do dvouhodinové podívané, která bravurně zakončuje letošní rok. Jeden z TOP 10 filmů roku 2013! PURE hipster! QUITE retro!

No Internet Week (2013)

A co by nejvíc chybělo Vám, kdybyste museli žít offline?

Oldboy (2013)

Oldboy ztracen mezi kufry od Louise Vuittona, iPhony od Applu a čínskými knedlíčky ve světě po 11. září. Aspoň, že to kladivo zůstalo bez značky. Škoda, že Spike Lee slouží dvě hodiny neoriginální látce, která se srovnání s originálem prostě nedokáže vyhnout. Moc a manipulace na americký způsob.

jOBS (2013)

Po všech těch vlažných a negativních ohlasech jsem čekal průměrnou podívanou, ale opak je pravdou. Silně podhodnocený film, který dokáže být v určitých momentech zatraceně inspirativní.