Fér hra (2023)

Wau. Vášeň, kterou film začínal taky i končí, ale úplně v jiném duchu. Určitá bezcitnost a bezohlednost, která je zde stvárněna je úžasná. Bylo to tak "těžké", tak psychicky náročné a obtížné, kdy nejen že "co je v domě není pro mě", ale zároveň i to prostředí práce, ve kterém se to odehrává je hodně náročné. Tenhle film mě dost překvapil a taky dvojice Alden a Phoebe - hodně se mi to líbilo. A ten závěr - jelikož nemám ráda určitý typ konců filmu - tento mě potěšil ;)

Myslete na Henryho (1991)

Průměrný americký film se zajímavou myšlenkou.  Co byste dělali vy, kdybyste měli hodně peněz jako hlavní postava a mohli s tím dělat, že s tím nic nebudete dělat ? :D Zvláštní role pro Forda, Bening je kus - na tu se dá dívat v jakékoliv roli :) A taková životní situace, do které se kdykoliv kdokoliv může dostat. Jednou shlédnuto a již více není potřeba.

Človíček Tate (1991)

Je to vlastně děsně jednoduchý příběh a za mě ničím speciální. Ale Adam, který tu hraje je za mě zajímavým způsobem zajímavý a Wiest je pro mě o dost větším tahounem než Foster, protože její příběh známe o dost víc. Za mě takový ten klasický 90tkový film o "nepohodě v rodině" v Americe..

Uvězněna ve vlastním těle (2023)

Zajímavý námět, něco mi to sice již připomínalo, ale Famke Janssen je prostě kus, na kterou budu koukat v čemkoliv ;) Je to zajímavé, ale zároveň tak zvláštně klišoidní, že mě to po nějaké době bylo vlastně jedno kdo koho zabije a kdo to přežije :D Škoda :D

Sly (2023)

Za mě zajímavý pohled na život osobnosti, kterou plno lidí zná jinak, než je uvedeno v tomt dokumentu. A za mě jsem byla velice příjemně překvapena. Čím vším si prošel a je super, že to převedl na filmové plátno a hlavně mě osobně tedy nejvíce příjemně překvapilo to, že psal...a píše..a plno těch věcí i sám režíroval..Zajímavý životní příběh a budu se na něj dívat teď jinak..protože já film Rocky ráda nemám.

Nyad (2023)

Ten příběh neznám a vlastně jsem tomu vůbec nerozuměla. V 65ti pěti letech! Za mě super ukázka toho, co člověk dokáže a taky, že pokud něco chceš - nevzdáš se - tak se dostaneš opravdu daleko. Dvojice Foster a Bening za mě super a dost se mi to líbilo a zároveň jsem celou dobu nerozuměla tomu, co se to tam sakra děje, protože mi to přijde neskutečně neuvěřitelné. Líbilo se mi prolínání "realit" a skutečných záběrů s filmem. Za mě velké překvapení. A finální fotka, kde se herečky a hlavní představitelky sešli :) Top :)

Jen blázni spěchají (1997)

Mladý Perry, energická Hyek - za mě neskutečně různorodá dvojice a průměrná americká "komedie". Je to dost předvídatelné, ale za mě hezké ukázané co nejvíce odlišných rodin a energií :)

Obchodníci s bolestí (2023)

Zajímavý příběh o tom, o čem plno lidí nemá ani páru...Já jsem tu pár měla, ale i tak si nedokážu prostě představit jaké peníze v tom fakt jedou...Kdo byl pro mě tahounem byl Evans, Blunt pro mě byla taková "plochá" a neuvěřitelná...Garcia v podobě bláznivého investora byl luxusní :D

Lovci hlav (2011)

Ten film jsem viděla před mnoha lety a byla jsem z něj naprosto paf....Měla jsem ho neustále v hlavě, protože ten název je zavádějící :) Odkládala jsem si dlouho než se na něj znovu podívám, protože jsem si nechtěla "zkazit" prvotní zážitek - tak víte, někdy se prostě váš pohled na věc lety změní..Nicméně - ten film je tak skvělě úžasný, že se u mě názor naprosto nezměnil! Je to tak surový, bezcitný, nepředvídatelné a o honbě za něčím, co člověk vlastně neví, co chce....Geniální. Vidět znovu - klidně.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Ten film mám v životě již 24let a pořád pro mě má určité "kouzlo". Co si budeme - tím kouzlem je Ryan a soundtrack, který mám doteď aktivně v playlistu. Znám i Nebezpečné známosti z 1988, které mám taky velice ráda. Nicméně je zajímavé se na film podívat již v dospělejším věku a nechci si to nějak "hanit" ,tudíž počet hvězd zůstává.