Pán prstenů: Dvě věže (2002)

A konečně jsou tady Dvě věže. Podle mě z celé trilogie nejslabší část, ale přitom stále vynikající zážitek. Ať už ho způsobí Eomérovi jezdci, vrci, do Helmova žlebu příchozí elfové, bitva mezi kapkami deště nebo závěrečný vítězoslavný příjezd Gandalfa. Při titulcích Dvou věží jsem vzýval den, kdy se do kin dostane Návrat krále.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Miluju trilogii Pán Prstenů. Společenstvo celou tuto trilogii začíná a musím říct, že ji začíná ve velkém stylu. Diváka strne už úvodní bitevní scéna z minulosti, kdy vinou jednoho muže neskončilo Zlo. Následujé klidné scény z Hobitína, odkud diváka vytrhne příjezd Přízraků. A od té doby se divák ponoří do víru Středozemě, která ho nenechá ani na chvíli vydechnout. A v momentě, kdy Frodo se Samem míří do Mordoru, Legolas, Gimli a Aragorn začínají s pronásledováním skřetů, bych si hnedka nejraději pustil Dvě věže.

Poslední mohykán (1947)

Jaroslav Marvan je v roli Posledního mohykána - despotického otce, který má rodinu na povel - prostě skvělý. Jeho role Bořivoje se mi líbí mnohem více než role jeho bratra Jaroslava.

Město (2010)

V Bostonu řádí skupinky gangů, které přepadávají banky a obrněné vozy. Parta Bena Afflecka patří ke špičce a proto dostává ty nejtěžší úkoly. Film je neuvěřitelně uvěřitelný, herecké výkony jsou na velmi vysoké úrovni, líbil se mi hlavně Jeremy Renner. A navíc Ben Affleck je lepší režisér než herec.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Dojemný snímek z prostředí nemocnice během mikulášské noci, který propojuje osudy různých lidí s odlišnými charaktery. Výborní Abrhám a Balzerová ve svých rolích doktora a hlavní sestry.

Ucho (1970)

Brilantní thriller o odposlouchávacích praktikách StB, o strachu nejen obyčejných lidí, ale i stranických špiček a jejich rodin. Výborné herecké výkony podaly hlavní představitelé Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová.

Velký šéf (1969)

Francouzské komedie měly švih, to se jim musí nechat. Opět vynikající Belmondo a Bourvil. Scéna, kdy si plukovník Matthews nešimne protijedoucího vlaku při vyhazování lana je nezapomenutelná.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Spojení antických bájí s moderní dobou mě bavilo, v kině jsem se nenudil, párkrát jsem se zasmál, takže můžu jen říct, jen tak dál.

Alexander Veliký (2004)

Alexander mě celkem zklamal, očekával jsem mnohem velkolepější bitvy. Na druhou stranu mě bavilo, jak se postupem času měnily charaktery Alexandrových souputníků, kteří začali toužit po moci a slávě.