• Krátkometrážní

Sedmý syn (2014)

Špatná kopie Zaklínače a ještě ty laciné kulisy...pch.

Vetřelec (1979)

Mohu se považovat za šťastlivce, že jsem mohla zhlédnout Gigerovu obludku na plátně, která se kiny prohnala na konci sedmdesátek. Z hučení motorů, syčení páry, poplašného blikání světel, roztřesené kamery, potrubních šachet a vůbec z celé umudlané lodi Nostromo na mne za zvuku 5.1 padla panika a klaustrofobie jak kláda. Jeden z nejpeckovějších retro zážitků, který musíte vzít útokem. Díky oldschool Bechyňskému biografu byla navíc atmosféra ještě o level výš.

Planeta pokladů (2002)

Cyberpunk, Star Wars a Piráti? Že to nejde dohromady? Ále jde a velice dobře, i když je Planeta mdlejší, rozhodně zabaví.

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Na škodu je u Sindiho do očí bíjící třískání dvou animací, které se absolutně neslučují. Promrhaný potenciál.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Nu to se Tony Scott teda poměje. Nevěřila bych, že to řeknu, ale Exodus je jedno velké nic, kde zaujme jen líbivá výprava. Obsazení, střih, hudba, scénář i akce není moc košér. Nepřekonatelný i nadále zůstává Princ Egyptský, který mimochodem toho stihl odvyprávět za 88min víc, než tato břečka.

Padesát odstínů šedi (2015)

K návštěvě kina mě svázanou dotáhla zvědavost a to hned ze tří důvodů. Zaprvé: je to vážně právoplatně hejtovaná hovadina? Zadruhé: překonává erotiš matroš vše dosud natočené, jak se jeví? Boří i tisícileté praktiky, kde nastavili vysokou laťku nestydatí řekové? Zatřetí: kdo strčil čumes do cinémy v našem zaprděným maloměstským ďolíku. Odpovím-li na první otázku, ke knižnímu braku jsem přičmuchla jen letmo a upřímně jsem větší parodii na vztahy nečetla. Kam se hrabe Rosalinda se svou nebohou ztrátou pamětí v záplavě růžiček. Tohle je vážně na lobotomii :D Z Anči, cudné buchty se od svého poprvé stane neukojitelná mašina, klasik Grey pronáší za každou druhou větou bejbééééé a za každým odstavcem se schovává nejedna trapnost. Ohledně Fifty na plátně... něco na způsob Twilightu, akorát o sexu, myslím, že víc Kick-Assova choť z onoho kýče vykřesat nemohla. Natočila veskrze něžný, vtipný romanťák přes studený filtr s cool hudbou, kde mínusem není ani tak absence agresivní tvrdosti i pachuť ocelové krve protržené blanky, nýbrž málo vynalézavosti. Zhlédla jsem větší průsery. Ke dvojce...uvzdychaný orgáč a vyvrcholení až vám rupnou panty, či zip u kalhot nečekejte. Žádný mezník v moderní Hollywood pornografii se nekoná. Ke trojce...těším se až se u druhého dílu sejdu opět s postpubertálníma čtyřicátnicema, které nezavřou zobák, co je film dlouhej a dokážou přeskakovat mezi buchtičkami s krémem a tím, co mají doma. Ztřískat páskem by bylo málo. Na závěr bych chtěla snad jen podotknout, že 50 odstínů zmaru na mě po zhlédnutí nepadlo. Slibně se vyvíjející večer toho byl důkazem.

Zmizelá (2014)

Fuck! Asi se nikdy nevdám.

Hercules (2014)

Já věděla, že to bylo Chorvatsko! 8) Každopádně zajímavé, leč střízlivé.