Planeta pokladů

Planéta pokladov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Sci-Fi

USA, 2002, 95 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Animovaný film(8.3.2004)

Tenhle film měl premiéru v roce 2002. V tý době já sjížděl ve videopůjčovně jako malej harant snad všechny kazety. Jak je sakra možný, že mi tenhle animák v mejch 12ti letech uplách z dosahu? Divný. Ale popravdě to není ta jediná divná věc, co u tohoto filmu je. Už samotnej název Planeta pokladů nevěstí nic dobrýho. Celý film je totiž dost neobvyklá splácanina, s dost zvláštním světem, ve kterém se kombinuje středověký pirátský svět a Star Trek Nové generace. Proč to tak je nevím, ale možná chápu, proč mě tenkrát tahle pohádka minula. I když je to asi jedna z těch posledních klasických ručně kreslených pohádek od Walta Disneye.(15.6.2010)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $38,176,783Tržby Celosvetovo $109,578,115/70%/(13.1.2008)

rozpočet : $140 million tržby celosvetovo : $109,578,115(22.6.2007)

„Neopustím svojho kamoša... Ibaže by sa na mňa TAKTO pozeral.“ Nechápem, prečo mal Disney potrebu previesť Stevensonovu (dobrú) knižnú klasiku do budúcnosti (navyše nebol prvý – už v roku 1987 legendárny Anthony Quinn hral v taliansko-nemeckej sci-fi verzii), pretože je to úplne to isté (dokonca vrátane čosi ako „kozmických veľrýb“), len sa to odohráva vo vesmíre. Kto čítal knižku, bude vždy o niekoľko krokov vpredu, lebo sa jedná o relatívne presnú adaptáciu. Slušná animácia poteší a vlastne je to celé fajn. Len je škoda, že taká tradičná firma, akou je/bolo Disney Pictures, nie je schopná mať umeleckú víziu, krásnu tradíciu geniálneho Walta hádže bezhlavo za hlavu a prichádza so stále trápnejšími filmami, kde stále nejaká komická postavička spieva – dofrasa, už to robte aspoň trocha inak!(21.1.2010)

Velká škoda, že začátkem nového tisíciletí diváci byli více vábeni pozlátkem počítačových animáků a tak skomírající studio Disney nezachránila ani snaha vdechnout jeho filmům novou energii do žil. Přitom právě v letech 2001 a 2002 studio vytvořilo své za dlouhou dobu nejlepší tituly - "Atlantida: Tajemná říše", "Lilo a Stitch" a právě "Planeta pokladů". Všechny jmenované se vyznačovaly dospělejším přístupem a důrazem na silné vyprávění, propracované postavy a originální prostředí namísto tradičního rozvolněného sledu hezkých obrázků, tradičních příběhů a barvitých muzikálových čísel. "Planeta pokladů" uhrane funkčním přesazením klasického příběhu Roberta Louise Stevensona do světa budoucnosti, v němž se snoubí retro prvky pirátských dobrodružství se sci-fi. Prostředí plné důmyslných detailů a fascinujících atrakcí hravě strčí do kapsy pixarovky i jakoukoli konkurenci a při tom není vyprávění ochuzeno o žádný ze zásadních motivů předlohy - včetně nejednoznačnosti postavy Silvera. 9/10(21.12.2009)

Veľmi podmanivý, rýchly a moderný rozprávkový príbeh sa ku mne dostal, čomu som po všetkej nedôvere k novým Disneyovkám a zlým recenziám veľmi vďačný. Zo začiatku trošku trvalo, kým sa dobrodružná cesta rozbehla naplno, no potom to už malo ten správny spád. Morf bol na zožratie, pointa sa podarila spolu aj so záverom a pár hluchých miest prepáčim. 70%.(24.2.2007)

Tak tohle je hodně roztomilá pohádka. Konec mě dostal... A navíc jsem si zamilovala Morfyho;-)(24.6.2004)

Pekné spracovanie, jednoduché a napínavé dobrodružstvo a skvelý soundtrack od J.N Howarda. Obľúbený soundtrack: To the Spaceport, The Launch, Silver Comforts Jim. 80% - 4*(12.3.2010)

Nápad udělat z Ostrova pokladů sci-fi není špatný, ale scénář je stejně nejslabším místem téhle disneyovky. Co občas skřípe v příběhu, báječně funguje v animaci. Ta je technicky na špičkové úrovni a parádně dopadlo zejména spojení klasické animace s digitální, klobouk dolů. To měli u Disneyho radši vyházet scénáristy než rušit výrobu klasicky animovaných filmů.(2.1.2005)

3 + Morf :)(15.5.2008)

Bohaté dobrodružství a ukázka přátelství, že Jumbo?(25.3.2009)

Musel by to byť riadny packal, aby dorafal takúto klasiku. Chlapcom z Disney stačilo zdôrazniť najzákladnejšiu rovinu príbehu, ktorou je ústredný vzťah mladého hrdinu a starého pirátskeho vlka, potom to už len celé podmaňujúco vyfarbiť a Planéta pokladov je razom jedným z najčarovnejších rozprávkových zážitkov. Nádherný relax pre dospelý mozog, obrovský stimul pre detskú hlavičku. Veľmi, veľmi záslužné. Ďakujem vám páni! [70%](28.3.2010)

Příjemná parafráze na Ostrov pokladů, se slušnou animací, ale hlavně porcí vtipů a humoru. Film se sám nebere tak vážně, a to je dobře. Navíc ten sci-fi kabátek se tady povedl. Rád se vždy podívám znovu.(7.1.2013)

Ostrov pokladů líznutej Star Wars. A jo, funguje to.(21.5.2013)

Jedna z tech lepsich disneyovek posledni doby, ktera trpi podobnym problemem jako Titan AE - cilova skupina divaku je opravdu tezko odhalitelna - ani pro male, ani pro velke. Takze je -li vam od 12 do 17... ;]](24.8.2005)

Robert Louis Stevenson trochu (dost) jinak? A proč ne? Mě to bavilo a čert vem frajerské prohrabování hnědých kučer hlavního hrdiny. 70%(6.3.2011)

Zmodernizovaná kreslená pohádka na motivy slavné knižní předlohy - Ostrova pokladů, autor Robert Louis Stevenson. Chlapec (Jim Hawkins) s ambiciózním plánem na znovuobjevení planety pokladů dostává jedinečnou šanci svůj sen zrealizovat. Na cestě v tryskáčové lodi se neočekávaně spřátelí s kuchařem (cyborg!) Johnem Silverem, který mu alespoň částečně nahradí jeho věčně nepřítomného otce. Bohužel netuší, že toto přátelství bude vykoupené zradou. Planeta pokladů se blíží a základní lidské hodnoty, tak jak je známe, se začínají hroutit před vidinou nekonečného bohatství. Walt Disney Studio se tentokrát pustilo na tenký led. Pohádka, tak jak ji v originále známe, totiž dostala jiný, krapet zmodernizovaný kabát. Bohužel je to jenom na škodu věci, některé klasiky by prostě měly zůstat klasikou, tak jak ji známe. Nepříliš známé animované dílko tak potápí snaha odlišit se. U jako jednoho z posledních, klasicky kreslených filmů je to velká škoda, protože výtvarné zpracování je vynikající.(29.7.2012)

Skĺbiť klasiku so sci-fi sa môže podariť pravdepodobne len u Disneyho. Štýlová a extravagantná rodinná zábava.(16.1.2011)

Planeta pokladů se nikdy nebude těšit takové oblibě jako předchozí animáky dua Musker a Clements, ale je taková příjemně jiná, dokonce tu ani nehraje prim velká osudová láska.(1.12.2013)

<< předchozí 1 2 3 4