Poslední skaut (1991)

Budu asi trapný, ale "všechny by je postřílel a pak by si zapálil cigáro . . . " mě prostě rozsekalo! Bomba film!

Správci osudu (2011)

Najdu Loveckou sezonu 2 a změním své hodnocení z odpadu na, no alespoň dvě hvězdy. Až potom bude jedna hvězda pro tento film adekvátní. Normálně to nedělám, ale v tomto případě musím. WTF? Co to má jako být? O čem to je? Proč to je? Ale hlavně, jak je možné, že tenhle počin je tady v červených číslech? Já idiot na to lezu jen z toho důvodu, že to tady lidi hodnotí kladně a čeho se dočkám? Nekonečné nudy, nudy, nudy! Vždyť oni postavili film na tom, že když si dáte na hlavu klobouk, tak procházíte co, kam? Já nevím! Jak na tohle mohl Damon kývnout? To tu Bluntku brousí i ve skutečnosti? To je totiž jediný pro mě akceptovatelný důvod jenž mě napadá, proč Matt Damon souhlasil, že se bude podílet na něčem takovém! A jaké plyne z filmu ponaučení? No přece, že za lásku stojí za to bojovat! Děkuji, děkuji, nashledanou, nazdar, loučím se, NE! A fuj!

Město (2010)

Slovy klasika: "No, bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát..." Vcelku uspokojivá žánrovka se spoustou zajímavých myšlenek, které mi však občas přišly nedotažené. Nechci si hrát na nějakého odborníka, takže to shrnu. Skvělý start, velký potenciál, zpomalení, konec.

Hlavně nezávazně (2011)

Chtěl jsem dát 2 hvězdy. Film byl příjemný, občas překvapil, občas zklamal, ale jistě to nebyla úplná ztráta času toto zhlédnout. Ovšem poté, co jsem měl deseti minutový záchvat smíchu díky Kutchera a jeho mlácení hlavy do stolu, jsem se rozhodl pro 3 hvězdy.

Neznámý (2011)

Ach jo. Já to vidím jako ne moc povedenou dvojku Takenu. Příběh je narozdíl od "jedničky" zaplantaný a jeho vyústění je laciné. Liam působí skvostně když někomu nasazuje kravatu, ale jako muž po nehodě co je těsně před nervovým zhroucením evokuje dojem kočky, která se bojí myši. Druhá půlka filmu už se nesnaží hrát si na cosi převratného a tak přibude akce a honičky a lámání vazu a tak to má u tohohle žánru být!

Hezké vstávání (2010)

Fakt jsem očekával další blbost typu Ugly Truth, ale ono ne! Pro mě osobně je nevidět film s Rachel McAdams hned po jeho uvedení hřích. A proto jsem pelášil do kina užít si tuhle krásku! K tomu jsem dostal příběh, který není ani zdaleka postaven na nějaké blá blá mině o dvou geneticky nadřazených osobách, kteří se na konci filmu políbí. Je to vtipný náhled do zákulisí americké televize, náhled do života jedné mladé americké ženy, která má sen, je ztřeštěná a nejintimnější vztah má s kelímkem od Starbucks. A když se k povedenému scénáři přidají také výkony - Diane Keaton a Harrison Ford, tak nás, světe div se, po dlouhé době v tomto žánru potkalo cosi nevšedního!

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Tleskám slovákům kteří mají koule dělat tyhle projekty, i když je někdo bezvýznamný nazve amatérskou fraškou! Mesto tieňov a teď tenhle výtvor jsou pomyslným světlem na konci tunelu... Hodnotím po dvou dílech, které mě bavily víc než jsem čekal. Samotná epizodní linka v obou případech nebyla zlá, tam se to lámat nejspíše nebude. Otázkou je, kam povedou dlouhodobé linky, tedy ty soukromé. Ale fandím tomu a doufám ve vzrůstající tempo!

127 hodin (2010)

Dlouhé. Zajímavé, ale dlouhé...

Biutiful (2010)

Já nevím. Jsem z toho tak mimo, že jsem musel dát plný počet. Javier dostal tolik prostoru, že z toho musel být sám v rozpacích, ale zvládl to na výbornou. Některé dějové linky nesměřují nikam, ale to je pro mě jediný drobný zádrhel. Jinak pro mě byly celé ty dvě a půl hodiny oslavou Alejandrovy geniality a tomu já fandím. Úžasná pitva lidského něčeho.