Počátek (2010)

Tenhle Nolanův počin mi nevoní tak, jako jeho ostatní díla! Proč? Je to zdlouhavé, DiCaprio mi do téhle role nesedí, nemá to to pravé Nolanovo vyvrcholení! Naopak je to zcela originální, dalo mi to Toma Hardyho, a jako mezičlánek mezi Batmany je to víc jak důstojné! Má maličkost zvažovala mezi třemi a čtyřmi hvezdičkami, díky obsazení dávám čtyři, protože až na výše zmíněného DiCapria se casting velmi povedl!

Zatím spolu, zatím živi (2010)

A proč pět hvězd? Protože jsem se u toho tak odreagoval, že mi z toho až tekly slzy z očí! Tak má dle mého vypadat cool letní akce. Snažil se o to A-Team, snažili se o to Zabijáci, ale až Knight... do dokázal. Musím říci, že velký podíl na mé radosti měli oba hlavní protagonisté. Cameron Diaz je roztomiloučká a Tom Cruise (i přesto, že skáče po pohovkách a věří v UFO) je skvělý herec! Jistě, jsou tam mouchy, hluchá místa a kdoví co ještě škarohlídové vypotí, ale já se královsky bavil a všem film doporučuji!

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Poslední díl Shreka je jistě důstojným zakončením této ságy, ale nic víc. To, že mi nový Shrek přijde nezajímavý (ne však nudný či špatný) je asi tím,že už mi není šestnáct a tyhle pohádky pro velké na pokračování už mi nemají co nabídnout. Oslík mě opět pobavil, stejně jako Kocour, ale jejich působení na plátně mi vyčaruje na obličeji maximálně už jen pousmání. Příběh se vcelku povedl, ovšem nové postavy už tak moc ne. Brnká se stále ten stejný tón, který je už za ta léta kapánek falešný. Už jen dodám, že film jsem viděl v 2D a v původním znění, takže nejsem ovlivněn ani 3D ani dabingem. Přesto stojí za to vidět tento poslední díl, i kdyby to mělo být pouze z nostalgie.

New Police Story (2004)

Tak tohle byla přehlídka akce jak nikdy! Jackie působí v "rodných" filmech daleko charismatičtěji než v těch amerických, kde se od něj čekají šaškárny. Skvělé prostředí, honičky, bitky, prostě skvělý film!

Chůva v akci (2010)

Naprostá pohodovka s čím dál rajcovnější Amber Vallettou! To bych asi do hodnocení rodinného filmu neměl psát.

Bez soucitu (2010)

Zcela a dokonale průměrný film! Akce průměrná, výkony průměrné, žhavá sexy vražedkyně průměrná a jedna váza. To však znamená, že jak to říkám, tak to je. Takže dívat se na to rozhodně dá, Travolta má pořád ještě trochu toho kouzla a feťák Meyers s vázou plnou koksu smysl pro ironii nezapře. Ale na jásání jako u Takenu to tedy není.

168 hodin (2006) (pořad)

Parádní Korecký, slušné reportáže, ale paní Fridrichová mě ohromně irituje. Jak její styl moderování, tak její názory na cokoliv. Ale i tak jeden z mála kvalitních pořádů své kategorie.