Generace X (2005)

Tady všichni píší jak je to užasný, vynikající mnohdy až neuvěřitelně bizardní záležitost. Mě osobně to přišlo jako fakt blbost. Asi tomu dám ještě čas.

To, co dýchám (2007)

Jedna ze silných spletenin s fantastickým obsazením. Jediné co mi trochu na tom vadí, že tam není vůbec nic nového, nic převratného. Ale za 4 si to zaslouží.

Letec (2004)

Líbezná herecká symfonie nepřekonatelného Leonarda DiCapria.

Expendables: Postradatelní (2010)

Celkem průměrný děj akčního filmu. Však pro příznivce a milovníky toho žánru připravil Stallone vrcholnou podívanou co má správná střílečka mít. Už jen celkové obsazení drsňáků, kteří hráli v nejprofláklejších režnách posledního desetiletí. Tak pro takový ten specifický humor co k tomuhle prostě patří. O vtípkách, rivalitě a Arnoldu Schwarzeneggrovi nemluvě. Fakt pohodička.

Teorie chaosu (2008)

Co se může stát, když jednoho rána nestihnete loď, která Vás má odvést do práce. Následkem těchto okolností se posune celý kartičkový harmonogram hlavního hrdiny v podání Ryana Reynoldse. Celkem by to bylo nudné, kdyby děj tohoto filmu byl tak prostý. Hlavní hrdina, milující otec nepodlehne v hotelovém pokoji svůdné blonďaté krásce a však co by se stalo kdyby podlehl? Nespustil by se chod událostí, které nadobro změní jeho život. Nezachránil by těhotnou ženu, kde ho uvedou jako otce. Následovně by se to nedozvěděla jeho žena, která mu nevěřila, že to není jeho dítě. Nemusel by jít na testy otcovství, kde se dozví o své celoživotní neplodnosti. Jak je možné, že má dceru, pro kterou je milujícím a starostlivým otcem. Myslím si, že je to dech beroucí film, plný chlapáctví a správných voleb. Mám dilema zda 4 nebo 5.

Dravci (1999)

Slušný kousek, každá brutální scéna podbarvená hřejivou hudbou Michaela Nymana a zakomponována do kouzelné přírody. Potěšil teto film. Herci překvapili, režie nezklama. Palec vzhůru:)

Lovci myšlenek (2004)

Nechápu proč se tento film jménu Lovci myšlenek. Možná to jediné mě donutilo se na něj dívat. Při prvních minutách filmu, mě nadchlo profilování pachatele a takový ten náběh chytrého thrilleru. Ale to bylo jen počáteční ošálení. Z filmu se následně vyklubalo něco nepředstavitelně hrozného. Vycvičení profesionálové se nechávají zabíjet jak na jatkách. A vraždy, u kterých byly hodně béčkové filmové triky. No hrůza.

Nesmiřitelní (1992)

Eastwood + Hackman = jednoznačně úspěšný film. Opět příjemný wester z amerického západu.

Box (2009)

Zmatené pochopení jakéhosi moderního očistce. I když s velmi silnou atmosférou, v které se celý film nese.