• Krátkometrážní

JAM BON - agent odmocnina z 007: ZLATÉ PRSY (2009) (amatérský film) odpad!

Něco tak fekálního a nevtipného jsem už dlouho neviděl. Jasný, člověk taková videa musí brát s rezervou, ale tady bohužel...

Pí a jeho život (2012)

Vizuální. Relaxující. Myšlenkové. Svěží! (Chce to ale ještě jednu projekci.)

The Curve of Forgotten Things (2011)

Krásná hudba. To je ale vše, co tento krátkometrážní snímek nabídl. Myšlenku jsem nenašel, Fanning chodí sem a tam a absolutně netuší, co se po ní chtělo. Ostatně, já bych taky nevěděl.

Jackie Brown (1997)

Nejdospělejší a nejnetarantinovský Tarantino. A vadí to někomu? Pravému fanouškovi Quentina Tarantina rozhodně ne! Srovnávat Jackie Brown s Pulp Fiction dokáží jen dementi a celkově je to mimo mísu, protože druhý Pulp Fiction to ani být neměl. __ Přechytralý scénář, mazácká kamera, vyspělá režie, živé postavy, sexy Pam, Fonda a De Niro s bongem a svěží soundtrack. Jackie Brown hlavně ani není film na jednu projekci, protože děj je komplikovaný a vyžaduje pozornost....a pozornost tu dělá hodně, která navíc "milovníkům filmu" z csfd neskutečně chybí. (Doceněno napodruhé.)

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Zvrácené, bizarní, úchylné, vtipné a určitě ne pro děti. Seriál pro pokročilé huliče.

Terapie láskou (2012)

Russell je průměrný a přeceněný režisér, ostatně jako tenhle film, který stojí jen na kozách a zadku (čti dobrého výkonu) Jennifer Lawrence. Nebýt závěrečné pohádkové a klišovité scény, je to čistý průměr, bohužel se nedostavily žádné emoce, tak netuším, jaký film to Botič viděl, že u něj i dokázal brečet. 30% __ 8 nominací na Frašku chápu tak, že museli "něco" šoupnout do počtu, protože filmová nadílka 2012 byla poměrně slabá. Bohužel to "schytala" tato neurotická nuda s přehršelí scénáristických chyb a hloupého příběhu.

Nespoutaný Django (2012)

Quentin Tarantino a jeho další majstrštyk, plný skrytých symbolů a odkazů, které do sebe krásně zapadají. __ Scénář je klasicky výbornej, postavy skvěle napsaný, hudba báječně zvolená, režie s kamerou perfektní, neuvěřitelný výkony Christopha Waltze, Leonarda DiCapria a Samuela L. Jacksona, jeden z nich Oscara nebo alespoň nominaci určitě dostane. Nejbrutálnější a šíleně hravá tarantinovka v southernovském kabátu, která zvládá najednou mistrovy typicky upovídané rozhovory, zpomalovačky a akci. Jeden z nejlepších filmů roku, který musíte vidět. Ať už jsi hater, obyčejný divák či fanoušek.

Reportér (2012)

Nemůžu se rozhodnout s hodnocením. Celé je to neskutečně špinavé, brakové, upocené, sedmdesátkové a na cracku. Do toho vládne McConaughey, Kidman a Cusack, jehož temný závěr měl koule, ale celkově se The Paperboy drží docela v průměru. Tak jak teda? Každopádně si v Cannes a na rottentomatoes.com opět vybíjeli své komplexy. __ Dám tedy 4 hvězdy (70%) za čůrek na Efrona, udělanou Kidman, (SPOILER) Cusacka s mačetou, s kterou to umí (Matthew může povídat.) a za fakt, že 39% na "rajčatech" je EPIC FAIL.

Atlas mraků (2012)

Plusy: Práce střihačů u výroby traileru, Neo Seoul, hudba. Minusy: Nesouvisející epizodky, nijak úchvatné finále, kromě Neo Seoulu žádná výrazná část. __ Očekával jsem komplexnost Kellyho silně nadčasového Southland Tales, jenže se dostala jen báchorka pro děti, kterou tvůrci okořenili kapkami krve, aby se neřeklo. Tohle dokáže nepochopit snad už jen úplný retard a o přepisu dějin dokáže žvanit jen Bluntman, kterému se stejně líbí všechno, no ni?