• Krátkometrážní

Muž z oceli (2013)

Absolutní nářez. Filmová destrukce. Nejstylovější Superman. Zack Snyder zrežíroval po Watchmenech další své mistrovské dílo, které bylo nejen grandiozně natočeno (16 mm look, zrnitost, zoom, lens flare, styl ala Lubezki (na tripu)), s nadhledem napsáno (flashbacky ala Malick) a vizuál je momentálně to nejrevolučnější ve filmovém univerzu. Charismatickému Henry Cavillovi jsem věřil už od úplného začátku a zde potvrdil status nejlepšího Supermana (!!) i své životní role. Celkově byl herecký výběr na jedničku. Od Zoda, přes Lois, po Clarkova otce. ___ Akce je kapitolou sama o sobě. Ještě nikdy jsem neviděl nic tak ozbrojujícího, jako byla 2.část Man of steel. Slovy se to nedokáže popsat, to se musí vidět. Jsem nesmírně šťasten, že Zack zde nepoužil žádnou ze svých známých zpomalovaček (ne že bych je neměl rád, jen když si to v hlavě projíždím zpětně, jsem si jist, že by filmu akorát uškodily) Na závěr bych rád pronesl dvě poněkud rozporuplné myšlenky: Avengers jsou po projekci Man of steel hloupou a nevtipnou sračkou pro nejmenší a nového Snydera jsem si užil více, jak Nolanovu netopíří trilogii dohromady. ___ Film roku. P.S. Na plánované pokračování se netěším už z principu, že "jednička" nabídla neuvěřitelně moc.

Spalující touha (1999)

Kubrickova ne druhá vesmírná, ale nadpozemská odysea.

Valerie a týden divů (1970)

Nepříjemná nudná báchorka, která ačkoliv je surreální (na české poměry snad nejvíce ve filmové historii), nedává absolutně v ničem smysl. Tvůrci na LSD.

Velmistr (2013)

"Nejakčnější" Kar-wai a přitom tak stále poetický a nenapodobitelně stejný jako jeho předešlá díla. Yi dai zong shi nechybí ani filosofie a vizualita, která se mění v rozkož; Tony Leung Chiu Wai je nesmírně charismatický a výborný herec, který se do role Pana Yipa skutečně vžil. Snímku nechybí ani emoce, což mne u takového druhu filmu zarazilo, nikoliv zklamalo. Zkrátka, snímku jsem se maličko obával, naštěstí absolutně v ničem nezklamal. Wong je umělec a pro mne nejlepším asijským režisérem, který si libuje ve vzpomalených záberech na déšť.

Iron Man 3 (2013)

Ne vážně, Marvel (většinou) skutečně netočí dobré filmy.

Indochine - College Boy (2013) (hudební videoklip)

Když Dolan natočil klip k francouzským Indochine, uvědomil jsem si, že nehráli v Imaginárních láskách nadarmo, navíc v tak výborné scéně. __ Kontroverzní videoklip se smutnou a bohužel pravdivou myšlenkou, kde jde Dolanův rukopis vidět v téměř každém záběru.

Špinavé ulice (1973)

Scorseseho start k filmům, u kterého se může zase dav posrat z jednoduchého příběhu a nevysvětleného konce. Člověku, který má trochu vyšší IQ jak místní jedinci to může být jedno, pokud je film kvalitní a ne prostoduchá sračka.

Upstream Color (2013)

Silně meditativní čistá krása, která přes své experimenty a audiovizuál nejednou připomene Malicka. + Úchvatný soundtrack!

King Kong 360 3-D (2010)

Netuším, proč je zde něco, co nemá nic společného ani s filmem ani s reklamou. Na tomto se nedá nic objektivního hodnotit, ale jako atrakce to je bezpochyby pětihvězdičková.