• Krátkometrážní

K zázraku (2012)

Obrazový a snový dovětek Stromu života, který nebyl potřeba. Více poetický, méně filosofický, ovšem stejně krásný (alespoň co se formy týče) jako Strom života. To The Wonder je zřejmě režisérovo nejosobitějším filmem, který je po scénáristické stránce paradoxně i jeho nejslabším. Pro svojí složitost a silnou poetiku se bude jednat o ještě více nenáviděný film než předchozí meditativní počin. 70% P.S. - O Stromu života jsem po první projekci dokázal přemýšlet dlouho, celkově mi ležel v hlavě měsíc než jsem šel do kina znovu, To The Wonder vyšumí z hlavy dřív, než řeknete švec. P.P.S. - Ačkoliv herci v režisérovo filmech nemají příliš velkou hodnotu, upřednostnil bych raději jako hlavní roli Rachel McAdams než Olgu Kurylenko. V To The Wonder sice neměla velkou roli, ale za tu chvilku svým herectvím přebila Kurylenko na plné čáře.

Schindlerův seznam (1993)

Kdo tuto syrovou válečnou podívanou natočil za Shitberga? (Po zhlédnutí jsem přesvědčen, že Válečný kůň dostal odpad právem.)

Zabiják Joe (2011)

Bizarnost neočekávaných zvratů a jednoho z nejúchylnějších konců, které jsem kdy viděl. Matthew McConaughey, tehdejší herec komedií, v poslední době hraje jako o život (The Paperboy) a já mu tuto psychopatickou roli, se kterou si ukradl celý film pro sebe, plně věřil. Film, který má koule.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Kdo napsal u Ali G slovo kontroverzní, napálí si minimálně facku. Neuvěřitelně jednoduchý, prvoplánový a hloupý film, který byl vtipný leda tak prvních 15 minut.

Single Man (2009)

Osamělá melancholie, která jako jediná dokáže měnit barvy podle nálady hlavní postavy. Skvost.

Saw 3D (2010) odpad!

Směšný to díl. Odporně amatérsky natočené, béčkový herci, neprofesionalita neznámého (ne)režiséra, odfláknutý a velešpatný scénář a do toho závěrečná scéna, která nejspíš mněla šokovat, místo toho svojí hloupostí bravůrně flusla do tváře skvělému prvnímu dílu. Do toho neexistuje žádné napětí, silné scény (pokud nepočítáme prvoplánové mučení, které je už i tak na odpad) a sympatie k jakékoliv postavě (manželce jsem to přál ze všech nejvíc).

Anna Karenina (2012)

Přílš sebeuvědomělé kostýmní drama, u kterého Wright (konečně!) narazil. Výprava, kostýmy, kamera (ačkoliv příliš oscarově podaná) a Marianelliho hudba jsou lahůdkou, ale žádná postava mi nebyla nijak blízká a sympatická. Vlastně, on mi celý film nebyl sympatický. Přišlo mi, že Wright do Anny Kareniny nedal duši tak, jako to bylo u nevinné Pýchy a předsudku či "snobského" a krásného Pokání. Možná už zapomněl tak dokonale točit po návštěvě Hollywoodu nebo měl u zmíněných snímků jen štěstí na předlohu a scénář. Toť otázka. Každopádně Wrightova Anna Karenina postrádá jakýkoliv spád, kýčem nešetří a divadelní zpracování mne slušně iritovalo. Ale jelikož jsem hodný, dávám ti Joe ještě jednu a poslední šanci na dobrý film. Po třech zmrvených filmech by to bodlo.

SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

http://www.youtube.com/watch?v=dH2tYpfb_iE - Farna vždycky byla na facku, ale tady co předvádí, je už na sestřel. Do toho si Nova hraje na Ameriku a totálně to nezvládá. Klasický český sranec, který se o něco snaží. Ubrečené, falešné, umělé a hloupé.

Mistr (2012)

Dospělejší a umělečtější jak There Will Be Blood, feeling The Tree of Life, vyprázdněnost, paranoia, midcult, vizuálně dechberoucí (nebe, voda, záběry zblízka, jízda po poušti, padesátková doba), režijně i kamerově propracované a výkony (Phoenix, Hoffman, Adams) na Oscara. Anderson jde čím dál tím víc do sebe, stárne a tím i jeho snímky dostávají nový rozměr a přibližuje se filmům Terrence Malicka, což z něj dělá jednoho z nejlepších režisérů Hollywoodu v současnosti (Punch-Drunk Love a Couch beru jako velký režisérův přešlap). P.S. - Z komentářů od neznabohů a filmových zrůd, hodnotíc Avengers a The Dark Knight Rises pěti hvězdy se mi opět začíná dělat špatně (Slováky radši už nepočítám, ty se s demencí rodí.). P.P.S. - Píšete tu o Mistrovi jako o nejnediváčtějším filmu roku. Nejspíš jste nenarazili na nadčasový Cosmopolis.

JAM BON - agent odmocnina z 007: ZLATÉ PRSY (2009) (amatérský film) odpad!

Něco tak fekálního a nevtipného jsem už dlouho neviděl. Jasný, člověk taková videa musí brát s rezervou, ale tady bohužel...