• Krátkometrážní

Dorian Gray (2009)

Na film jsem se těšil už delší dobu a čekal jsem vynikající film, který skvěle přenese Wildeovo mistrovské dílo na plátno. Jelikož to režíruje Oliver Parker (kterému se tak skvěle povedlo natočit další Wildeovo dílo "Jak je důležité míti Filipa"), film se povede. - Řekl jsem si naivně. Bohužel jsem se zmýlil. Hůř se to natočit nedalo: Vymýšlí si jen co se dá. Tím myslím, že z Doriana udělali "kurevníka", homosexuála (v knize to rozhodně nebylo tak okatý); nové postavy a např. nalezení Basilova těla WTF?). Kromě parádní atmosféry je bohužel film příšerně nudný - měl jsem co dělat, abych vůbec vydržel. Téměř konec (metro) a závěr bylo snad to nejhorší ve filmu. Oscar Wilde se musí obracet v hrobě! P.S. -> Ben Barnes je dřevo a Colin Firth v roli Henryho příšerně nesympatický. Ovšem má to i své světlejší stránky a tou je dokonalá atmosféra doby, kterou jsem si představoval. Takže alespoň něco.

Už jsme tam? (2005) odpad!

Větší ******** na večer Sv. Štěpána dávat nemohli!

Mechanik (2004)

Další psycho s Christianem Balem, který opět hraje psychopata, který z toho všeho byl pěkně v pr**li. A nechápu, proč většina lidí tvrdí, že jste film nemohli pochopit až těsně do konce (kde se pointa takřka prozradí), vždyť SPOILER filmů o schizofrenii je v dnešní době víc než dost.

2012 (2009) odpad!

Další dementní katastrofický film. A opět v tom má prsty Emmerich. Nejenom, že zde je spoustu blbých scén (např: Cusack jede autem po čisté, rovné silnici, která je najednou uprostřed popraskaná. A z čista jasna ji přeskočí.) a má to debilní konec - happy end, tupý scénář a k tomu všemu je film tak nudný, že jsem si přál konec už po prvních 45 minutách.

Vetřelec (1979)

Dost mě to zklamalo. Očekával jsem daleko více než jsem dostal, převážně na Vetřelce jsem se těšil natolik, že tam skoro vůbec nebyl. Ale atmosféra parádní.

23 (2007)

Přeplácaný film, kde by se číslo 23 nejspíš vyskytlo i ve zvratkách. Jim Carrey se do téhle role vůbec nehodil.

T.M.A. (2009) odpad!

Příšerný český film, který si dovoluje nazývat hororem: 1.) Amatérsky natočená práce, kde by jste ani nepoznali, že to režíroval režisér Spalovače mrtvol. 2.) Toto a horor? Ani náhodou. Je to spíše nepovedená komedie s příšernými herci. A závěr? S Novým měsícem se jedná o nejhorší film roku 2009.

Grotesque (2009)

Zajímavý film zabíjí dementní scénář.

Mazací hlava (1977)

Lynchovsky geniální, syrově atmosférická ujetost o halucinacích s hudbou, která přidává ještě více a více na depresích. Nemůžu si pomoct, ale z té zpívající radiátorové ženy mi šel vyloženě mráz po zádech!