• Krátkometrážní

Nine (2009)

Čekal jsem od toho druhé Chicago, ale to se nekonalo. Choreografie, výprava a kostýmy slušný, slečny sexy. Děj mě akorád tak nasral - absolutní vykrádačka Felliniho, převážně jeho snímek 8 1/2. A ta nuda a písně, které byly nechytlavé (mimo asi dvou)!

The Collector (2009)

Super horor, který nepřestane nudit do poslední minuty. Celou tu dobu koukáte, co bude a do toho hraje taková ta hudba, která si hraje s psychikou diváka. Gore scény jsou parádní. Škoda jen té parodické masky záporáka....a taky nemám rád, když nevinná zvířata ve filmu trpí. (viz kočka)

Život a smrt Petera Sellerse (2004)

Geoffrey Rush byl od pravého Petera Sellerse k nepoznání. A jeho výkon by si zasloužil určitě nějakou tu cenu. Škoda jen, že Stanleyho Kubricka bych asi normálně nepoznal. Po 2 dnech od shlédnutí filmu měním hodnocení na 3*, jelikož si musím přiznat, že jsem se občas nudil.

Jezero smrti (2008)

Snaha napodobit vynikající Hanekeho film -> Funny Games. A bohužel marně. Nemastný neslaný a ještě k tomu mi přišlo, jako by tvůrci nechtěli lidi šokovat, ale "zaučit je"! Díky exploitationu alespoň 1 hvězdu.

Mnichov (2005)

Film o teroristickém útoku na olympijských hrách v Mnichově a pozdějším vyvraždění všech "zúčastněných" teroristů. Herecké obsazení parádní. Hudba J.Williamse a Spielberg s velkým překvapením nezklamal.

The Key to Reserva (2007)

Ti Ptáci na konci nemají chybu. :) Parádní "film" aneb pocta k Hitchcockovi od Martina Scorseseho.

Úsvit mrtvých (2004)

Originál od Romera jsem neviděl, ale i tak můžu tvrdit, že tento film je nejlepší zombie film, který jsem měl tu čest vidět. Zombíci, brutalita, akce, černý humor, napětí a hlavně Snyderův režijní debut. Paráda!

Memento (2000)

Opravdu mistrovský kousek, který nutí člověka přemýšlet jak se to celé vyvine. Takové rozuzlení na konci, které mě postavilo zpět na nohy jsem nečekal. Guy Pearce byl skvělý a neproměněné nominace za scénář je škoda.

Sledování (1998)

Nolanův první velký film. Atmosférický, chytrý, černobílý, se skvělým scénářem a s parádním závěrem. Což se stalo režisérovým  hlavním trademarkem.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Příjemný český film s psychologickým nádechem, který bohuže nějak nenadchne, ale ani neurazí.