Kate a Leopold (2001)

Překvapivě nezajímavá mnou oblíbená Meg Ryan a překvapivě dobrý Jackman, kterého moc nemusím. Dohromady zcela průměrná romantická komedie, při které HLAVNĚ neřešte časové paradoxy!

King Kong (2005)

Jackson dostal naprostou svobodu a využil toho naplno, bohužel při tom zapomněl na pořekadlo, že méně je někdy více a zahltil diváky tak obrovským množstvím velkolepé až přehnané akce, že jsem si k závěru přál, ať už skončí boj a příběh se pohne dál. Škoda.

Nekecej a pádluj! (2004)

Nenáročná, svižná, příjemná a vcelku zábavná podívaná. Mohlo to dopadnout mnohem lépe, ale zaplať pánbů aspoň za tohle.

Pýcha a předsudek (2005)

Pan Darcy je prostě Colin Firth, nevím ale nikdo jiný než Firth mi v roli tohodle nepřístupného nafoukaného, ale přece dobrosrdečného aristokrata prostě nesedí! Kiera Knightley je sice půvabná, přesto její Elizabeth není taková, jak bych si přál!:-) Joe Wrightovi děkuji za zachování pravidel austenovského románu, ač se tím určitě připravil o početné teenagerské publikum! Emma zůstává nepřekonaná!

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Mám rád tyhle filmy, kde zpackanej život donutí hlavního hrdinu vymyslet nějakej úžasnej špičkovej plán, jak přijít k penězům a tím svou životní situaci vylepšit, načež se při realizaci onoho plánu všechno totálně posere a náš hrdina je na tom mnohem hůř než na začátku. Téma blízké Coenům, Ritchiemu nebo tomu chlapovi, co natočil Co dělat v Denveru když člověk nežije. Než ďábel zjistí, že seš mrtvej je jiný především v tom, že ani omylem nelze do kolonky žánrů připsat komedii, jako u většiny ostatních. Tady totiž o vtip nezavadíte, zcela vážné rodinné psychologické drama totiž nehraje na to, aby jste se dobře bavili, ale jeho hlavní snaha je vás pěkně uzemnit a zdeptat. Každá hlavní postava má daleko k nějakému ideálu, slizký arogantní feťák, líný neschopný slaboch, kráska, která s oběma spí, otec upřednostňující jedno z dětí, to jsou nejdůležitější „charaktery“ zapojené do tohoto facsinujíciho, na přeskáčku poskládaného přiběhu! Herecké výkony jsou nevídané, Hoffman a Finney to jinak ani neumí, Hawke dokazuje, že zvládá i opravdu těžké role a Marisa Tomei potvrzuje, že je prostě božská! Konec se mi ale moc nelíbil, uspěchaný a nedostatečný!

Zlatý kompas (2007)

Velkolepá výprava a skvělé efekty skutečně mnohdy vyráží dech, ale to je asi hlavní a jediný klad tohoto „megafilmu“! Poté, co si na výbornou vizuální stránku zvyknete, přestane být Zlatý kompas čímkoli zajímavý, příběh je jednoduchý, neoriginální a jediný čím vas přakvapí je závěr, který chybí, tvůrci si ho šetří do dalšího dílu! Nedávno jsem se díval na Hvězdný prach, ačkoli by se tohle mohlo jmenovat stejně, kvalita je nesrovnatelná!

Maratónec (1976)

Přestanu číst komentáře u neviděných filmů! Na Cinemaxu včera běžel Maratonec. Říkám si, docela známej film s Hoffmanem, co na něj asi říkaj na CSFD? Hmm, 86% to je slušný! Přečetl jsem si pár komentářů, které kromě různých chvalozpěvů všechny do jednoho vyzvedávají zubařskou scénu! To asi bude brutál! Tak sedím, koukám, docela zajímavej film, ten začátek se dvěma dědkama v autech byl špičkovej, už se těšim na tu zubařskou scénu! Hele, už je to tady….co? To je jako všechno? Trošku mi z toho zatrnulo, nechtěl bych být na Hoffmanově místě, ale že by to byl takový vrchol aby se o tom museli všichni komentující zmiňovat? Nakonec docela slušný film!

Tichá bolest (1990)

Film je rozprostřen do několika časových rovin, které se bez nějakého pravidelného pořadí vynuřují a zase klesají, což dává snímku na české poměry poměrně originální nádech, zároveň zřejmě značně přispělo k tomu, že se i přes nesporné kvality jedná o zcela zapomenuté dílo, neb český dav vyžaduje srozumitelnější a přímočařejší vyprávění. Je to škoda, skvěle zahrané postavy v hořkém příběhu té opravdu podivně zkurvené doby bych rád vídal v televizi častěji.

Cestománie (1999) (seriál)

Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!