Terminator Genisys (2015)

Terminátor all-in-one. Sice občas nebylo jasný, kde končí úcta k jedničce a dvojce a kde už to smrdí parodií, ale udrželo se to v mezích. Před sledováním sem se moh prohlásit za krále skeptiků (přeloženo, čekal sem sranec pod úrovní Salvation), o to víc mě pak překvapily odkazy (takhle se to dělá!) s příměsí nostalgickýho humoru, no i dějově se to dalo. I když trošku temnější kabátek by slušel, to jo. Co se na druhou stranu skoro vůbec nepovedlo byl výběr "herců"... ale jeden pohled na zubícího se Arnieho a já se zachechtal, jako už dlouho ne. S hodnocením mám trošku schízu, ale vzhledem k počáteční skepsi to zarovnám vzhůru.

Nesmrtelný (2015)

Opět byla očekávání vyšší (ale ne tolik), než výsledek. Naprostej průměr, kterej ještě zkazil příšernej happyend na druhou. Tohle je snad podmínka, aby na film studio dalo prachy nebo co... zbytek opět dofinancovalo nahryzlý jabko, který se na obrazovce začíná vyskytovat častějc než herci. No ale k filmu - prostě to nějak uteklo. Nic mi vyloženě nevadilo (kromě fakt přepísklýho happyendu), ale taky se neudálo nic, že bych si na to vzpomněl i po delší době. Možná na tepelnou úpravu záporáka, ale to je stejně dost málo. A jak tak koukám na Singhovu filmografii, tak mě to ani nepřekvapuje. U Immortals sem se sice nudil o něco víc, ale ze škatulky průměr a níže už se u mě Singh nevyhrabe.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

To bych nebyl já, abych něco začal sledovat v době, kdy to žere celej svět... ale pomalu slézám ze stromu :-)

Horší než smrt (2007)

Už je to delší dobu, co jsem viděl Smrt na pohřbu, ale britskej humor má teda setsakra na víc. Jasně, pár vtípků je naprosto smrtících, ale pak sem se zase hodnou chvíli nudil. Takže stačilo jednou.

Taxi, taxi (2000)

Klasika mé počáteční puberty. Alé alé ninja ninjaaaaaaaaa :-))) A jak nesnášim hip hop, tak soundtrack je tu výborně padnoucí - inu výjimka potvrzuje pravidlo. Nejlepší díl série, další dvě pokračování raději nehodnotit...

Městečko Pines (2015) (seriál)

Prvních 5 dílů jsem viděl včera a kdybych byl nedočkavej, tak začnu hlásat, že tohle je snad nejlepší scifi seriál všech dob... ale už mám dokoukáno, tak se do toho můžeme pustit. Nic to ale nemění na tom, že první polovina seriálu mě sebrala dokonale a já byl na vrcholu blaha - trefa do vkusu jako už dlouho ne. Poté, co scénář netypicky vyloží karty na stůl v polovině, už wow efekt zmizí a mysteriózno zrovna tak. To je velká škoda, protože sice vás zvědavost žene do dalšího sledování, ale v koutku duše víte, že to nejlepší už máte za sebou. Druhá půlka je prostě v porovnání první slabota, s ostatní produkcí ale pořád nadprůměr. Konec zrovna nepotěšil, snad další série nebude - pochybuju, že by měla co nabídnout, téma vyčerpáno. Po herecký stránce nemám výhrad, Dillon hraje jak o život (slyšet jen zvuk, tak po hlase spletu s Liamem Neesonem), sestře Pam byste nejradši zasekli sekeru do hlavy (Melissa Leo dokonalá), Megan zrovna tak (ale tý za to příšerný přehrávání)... no a Ti ostatní bez větších stížností. Na závěr bych rád popřál Shyamalanovi, aby mu zůstal výpadek paměti z let 2004 - 2015 a začal se podílet na víc takových věcech, jako je Wayward Pines. Jinak bude vypuštěn mutant a po krmení bude probuzen Shyamalan B... :-)

Insidious 3: Počátek (2015)

Nejdřív sem myslel, že se budu bát akorát těch čínskejch titulků na pozadí... naštěstí zbytečně. Whannell odkoukal od mistra - řídícího vše pěkně z hlediště :-) - dost na to, aby se z prequelu nestala tuctově zbytečná ždímačka. I ty přehnaně nasteroidovaný lekačky odpouštim (nejlepší byla paradoxně ta nenápadná u výtahu). Děj v rámci série čim dál tim stejnej, ale pokud tomu tak bude maximálně třikrát za deset let... Před spuštěním sem byl skeptickej, ale budu v hodnocení hodnější, protože to bylo o moc lepší, než sem čekal.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Kéž by všechny pokračování byly aspoň takový. Srandičky, akce, děj bez nápadu. Co taky vymyslet originálního v blockbusterovym popcorňáku, že... i když na další dvojdíl by to chtělo, opakovaná recyklace by dopadla o dost hůř. Ale co, brain reset byl očekáván a došlo k němu. Slabší 4*.

Dítě číslo 44 (2015)

Jako již mnohokrát viděno, zezačátku by se atmosféra (skoro) dala krájet - občas sem si dokonce vzpomněl na takový perly jako Ucho nebo Pouta. A pak šmik a máme tu podprůměrnou detektivku na pozadí doby tatíčka Stalina. A to už mi po chuti příliš nebylo. Hlavně sem občas nechápal, jak hlavním postavám všechno vychází a jakou "náhodou" najde Hardy chirurga... Normálně by mě to štvalo víc, ale kvůli výbornýmu začátku a skvěle hrajícímu Hardymu (konečně se moh předvést!) přimhouřim oko.

Země zítřka (2015)

Výjimečně budu zatraceně hodnej, protože cca do poloviny sem se slušně bavil. Pak mi vyvstala v hlavě kacířská myšlenka - Hmmm, je to od Disney, čekám nějakou botu... - a světe nediv se, protože ta přišla a nakopla mě do pr... zadní části těla s takovou razancí, že sem málem skončil ve zdi. Ale než začnu nadávat, tak co se mi líbilo: vizuál (vim, žádnej zázrak, ale pro tyhle "future cities" mam děsnou slabost), Athena a George, kterýmu na jeho poměry lehce netypická role sedla... toť vše, protože nastoupilo znechucení a teď se budu muset zamyslet, abych to v rámci možností napsal co nejslušněji. Zabezpečení u Disney asi stojí za vyližkapsu, protože nechápu, jak se ke scénáři dostal nějakej (ale už to fakt slušně nejde) ZASRANEJ zelenej ekoteroristickej buzerant (pardon, už se zklidnim) a ústy Hugha Laurieho musel vyzvracet obsah svýho mikromozečku do světa, jak člověk je ten nejzlejší a musíme se chytit za ručičky, bejt strašně multikulti a svět se zázrakem z prdele obrátí. BOŽE!!! No nic, Disney tímto navždy vykazuji z dohlednosti svých očí.