Gomora (2014) (seriál)

Na první sérii se snad nedá najít výraznější zápor. Možná pomalejší začátek, ale aspoň se divák stihne rozkoukat a pak už jen hltá další a další minuty a netrpělivě čeká, co se bude dít dál. Herecké obsazení je absolutně bez chyby, o to víc mě překvapilo, že většina herců toho za sebou příliš nemá. Jeden příklad za všechny - Gennaro. Jeho proměna z mazánka do totálně bezcitnýho hajzla byla na jedničku s hvězdičkou. Žádný postavě se nedá fandit, všichni jsou zákeřný šmejdi, kterým se nedá věřit ani jméno a jde jim jen o sebe a o prachy - a to byl přesně záměr tvůrců, naservírovanej tak syrově, jak to jen jde. Molto bene :-)

Marťan (2015)

Ridley se tentokrát praštil do hlavy z druhý strany a vzpomněl si, jak kdysi uměl točit filmy. No ale nepraštil se zase tolik, aby to byl návrat bez kompromisů. Většinu filmu jsem měl totiž pocit, že takhle by to natočil jakejkoliv průměrnej režisér. Pro mě stejnej případ jako Nolan. Po ukrutnejch srajdách natočil něco, co je o trochu lepší, ale kvalit předchozích filmů to nedosahuje ani smykem. No ale konečně k filmu. Ani na vteřinu sem se o Damona nebál. I těch pár scén, kdy se to tvářilo jako konec všech nadějí, sem tomu prostě nevěřil. Celkově ten odlehčenej styl mi k tomu příliš neseděl. Na druhou stranu to docela uteklo a Damon se svou one man show obstál v pohodě. Vypadá to, že hodně nadávám, ale rozhodně to není špatnej film - oceňuju myšlenku, že člověk se prostě nenechá rozhodit i se zubatou před xichtem a Damon to předved s grácií. Ale když se podívám na zdejší hodnocení, tak mi přijde, že spousta lidí dává 4 a víc jen kvůli jménu režiséra - ani omylem přátelé. Ridley už nikdy nebude to, co bejval.

Pan Holmes (2015)

Příjemná pohodovka, ale jedno podívání postačí.

Fakjů pane učiteli (2013)

Řadím se k těm, kteří si při spojení Německo + komedie myslí svoje. Asi bych si to myslel dál, kdyby si k tomu do hlavní role nepřizvali "německou" mutaci Sagvana - která ovšem umí hrát. Protože Elyas do toho vnes takovou zvláštní pohodu, že mi ani při závěrečný šabloně nerotovaly oči a uši. Veledílo z toho nikdy nebude, ale zasmál sem se a o to u komedie jde ne? Protože dojčtinu celkem nerad slyšim, dal jsem si to v dabingu a velmi příjemný překvapení. A když už vychvaluju, tak pěkně udělaný závěrečný titulky. Jen ty nepovedený záběry byly moc na jedno kopyto. Pokračování dám šanci...

San Andreas (2015)

Až budu velkej, tak chci mít jednu z hlavních rolí v katastrofickym filmu. Proč? Zaručí mi to absolutní nesmrtelnost :-) Ale vážně. Destrukce větší než v 2012 a Muži z oceli dohromady (a to už je co říct), koncentrace "oumajgádů" taky suverénně vede. Létající skála se sice občas tváří, že mu některý neskutečný blitky ve scénáři nechtěj jít z pusy, ale film táhne hlavně on. Dějově je to klasika se všemi neduhy žánru, bez toho to asi nejde. Ale nenudil sem se a bavilo mě to. Casting měl ale spolu s tvůrci jednu věc domyslet - když je Saša v záběru, tak je CGI zbytečný a docela ruší :-)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Skoro by se mi chtělo říct - jak ze starý školy. A to nejen kvůli stylizaci 60. let (povedené). Akce dobrá, humor místy bezchybný. Určitě si zapamatuju minimálně 2 scény: výměnu štěnic a degustující Cahill v autě, zatímco Hammer setřásá hajzlíky. Výborná oddechovka.

Zkouška (2009)

Začátek velmi slušnej, postavy se chovaj logicky a já pozoruju za sklem čekám, co z toho bude. Nadšení ale postupně opadalo, protože logika odkráčela zhruba s třetím uchazečem. Pointa? Ano, tohle na začátku filmu určitě nikoho nenapadne. Ale na druhou stranu jako divák očekávám trochu víc než takovouhle neskutečnou banalitu, která mě spíš naštvala a nemůžu se zbavit pocitu, že rejžu nic lepšího nenapadlo. Škoda, bylo to docela nadějný.

Transformers: Zánik (2014)

To ale muselo dát práce... přitom taková blbost. Jeden velkej digitální bordel, dějově příšernější než teleblbís, takhle nesympatickou hereckou sestavu sem dlouho neviděl... cíleně sem na to nekoukal, spíš to byla kulisa, kdy sem párkrát kouknul na tv, ale víc času sem zabíjel hraním na telefonu. Už sem neskutečně alergickej na průběh typu - jé tati, ty seš ale debil... (a na konci) tys byl vždycky můj hrdina, blábláblá... Bay se definitivně zcvoknul.

Sherlock (2010) (seriál)

Dávám si opáčko prvních tří sérií (už aby byla čtvrtá...) a jen mě to utvrzuje v tom, že: 1) Cumberbatch je pan herec, 2) nejlepší adaptace Sherlocka ever, 3) BBC přesně ví, do čeho nacpat peníze daňových poplatníků, aby to mělo smysl. Dokonalej mix logiky, herectví, napětí a humoru. Země původu se prostě nezapře.

Pixely (2015)

I am Lrrrrrrr, emperor of the planet Nintendo 64... ech pardon, jsem o chlup vedle. Jsou hovadiny a zábavný hovadiny. Tahle je zábavná tehdy, pokud jste mládí (a někteří i dospělost, ehm...) strávili před příšerně blikající obrazovkou vypouklou jak babiččiny brejle a představivost dokázala z jedný kostičky (zdravíme Atari 2600) vyrobit zázraky. Že byl potenciál využit na 10% je jasný, ale na druhou stranu to spousta drobností vylepšila. Drobností nemyslim Petera Dinklage, kterej smáznul všechny ostatní a je u mě hvězdou filmu. Ale camea stály za to. Dokonce i Serena zúročila svoje herectví z kurtu (zhruba stejně uvěřitelně :-) Zbytek filmu vlastně ani nestojí za komentář, jde jen o to zavzpomínat na doby minulé. A teď mě omluvte, jdu oprášit pár emulátorů a zachránit svět...