Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Už jsem s touhle feminazi kravinou ztratil 2 hodiny času, tak to nebudu natahovat. Jedna * je za Liama a Emmu a to ještě z milosti. Hemsworth by měl fofrem vyměnit agenta, protože nevěřim, že by do tohohle šel, pokud by si dopředu přečet scénář. Ale hádám, že podobnýho idiota hrál i v Ghostbusters, na který bych nekoukal ani s pistolí u hlavy. Zbytečnej film, nudnej, samozřejmě s tím "správným" poselstvím, bože já chci zpátky dobu, kdy byl svět ještě normální a tyhle filmy dokázaly bavit a ne vychovávat...

Vetřelec ³ (1992)

Doplňoval jsem vzdělání, protože mi došlo, že jsem trojku vlastně nikdy neviděl. Asi intuice, z původní tetralogie (dál už pro mě nic neexistuje) je rozhodně nejslabší. Chápu, že před skoro třiceti lety bylo ještě CGI v plenkách, ale ten digi Alien byl těžce k smíchu.

Avengers: Endgame (2019)

Protože obliba Marvelu u mě během těch let klesala a klesala, tak tohle jsem zkouknul spíš tak z povinnosti, abych měl sérii Avengers ucelenou. A bylo to přesně v duchu očekávání, takže docela ok, ale že bych to musel vidět znovu? Kdybych byl fanboy, tak na to asi taky pěju ódy jako většina, ale protože jsem komiksama nepostiženej, tak jako nezaujatej pozorovatel tomu prostě víc nedám, protože není proč. A Captain Marvel je ukázkovej prototyp přemachrovaný krávy, která v tomhle filmu neměla co dělat, asi úlitba, to se dneska musí, ehm...

Hellboy: Královna krve (2019)

Já se řadím k těm, kteří zůstanou raději u pekelníka Rona... David se snaží seč může, ale scénáristi mu házej pod nohy ne klacky, ale rovnou stromy. A takhle mizerný CGI jsem už dlouho neviděl - čestná výjimka je pouze s monstrama v Londýně, tam to bylo ok. A humor se teda těžce nedařil. Vůbec mi nevadilo temnější naladění, ale když pro mě byla asi nejlepší scéna těch pár minut na Sibiři, tak asi nejsem úplně cílovka pro tenhle film.

Captive State (2019)

Nuda, nevyužitý herci (hlavně Vera), moc postav, místo emzáků tam mohlo bejt cokoliv jinýho. Konec fajn, ale ten hluchej střed už to nenapravilo. Zklamání.

Černobyl (2019) (seriál)

Kdybych byl zatraceně velkej hnidopich, tak bych našel na seriálu jen jednu vadu - že pro absolutní autentičnost není v ruštině / ukrajinštině. Ale vem to čert, tohle je jedna z nejlepších sérií všech dob. Nejsou tam přimyšlený kraviny pro větší efekt (postavu Emily Watson tak opravdu neberu), tady to prostě není třeba a je dobře, že to tvůrci pojali přesně tak, jak se sluší. Komorně a zatraceně mrazivě. Kéž by takovejch minisérií bylo víc... a i když tady je klad prakticky vše, tak jeden přecejen vyzdvihnu - hudba. Dokonalost.

Iron Sky: The Coming Race (2019)

Tak rozpočet evidentně nabobtnal, ale na scénáristy už asi nezbylo. Ve zkratce, takovou hovadinu jsem dlouho neviděl. Jobsiáni jsou jeden z hodně mála důvodů, proč tomuhle nestřelim odpad. Zlatá jednička.

Mrazivá pomsta (2019)

Tohle není klasická Liamovka a ten humor je smrtící! :-))) Originál jsem neviděl (a upřímně, ani neznal), takže nemám potřebu všem sdělovat, jak je to úplně stejný a na prd atd. Já se velmi dobře pobavil.

Úniková hra (2019)

Jako jo, je to slepenec zde mnohokrát zmiňovanejch filmů, ale ono to docela funguje. Maso do mlejnku poměrně nezajímavý, ale mohlo bejt i horší. Místnosti pěkný, nápaditý, škoda jen, že nejlepší byla hned na začátku. Klasicky mi nesed konec, ale tentokrát ne z důvodu klasickýho oslího mostu na pokračování, ale tady se tvůrci ani nepokusili ho udělat "jinak", než zcela očekávaně. A až teď jsem si všim, že se na hudbě podílel Brian Tyler - hudbu jsem prakticky neregistroval, takže buď vytáh odpad ze šuplíku nebo se nám chlapec kazí. Celkově ani tak ani tak, ale nenudil jsem se a možná že se na to pokračování i mrknu.

Toman (2018)

Ještě, že toho Trojana máme, protože v bahně český produkce tohle opravdu vyčnívá jak stožár. Koho tohle období aspoň trochu zajímá a nevadí mu dloooooouhý scény (ale s o to záživnějším obsahem), tak si bude lebedit. Jen škoda, že casting byl sice velmi trefnej, ale s jednou výjimkou - Aleš Procházka se na největšího hajzla novodobých dějin prostě nehodil. A atmosféra doby rozhodně nebyla vykreslena tak depresivně, jak bych čekal. Ten pocit mrazu jsem měl pouze dvakrát: 1) Mě přece nedáš Klémo 2) Tady Gottwald. Zklamal jsi Zdeno. Ale i tak rozhodně výbornej film a takovou skvadru výbornejch herců není moc často vidět pohromadě.