Mystery, Aljaška (1999)

To sou mi věci, chlápek od protinožců a jak válí v hokeji. Škoda toho neduhu předvídatelnosti u filmů ze sportovního prostředí, no aspoň že výsledek neskončil senzací. Velice pobaví brankáři obou týmů, kteří to nejspíš berou opravdu jako exhibici a předvádějí zákroky jako Dušan Salfický v dobách své největší slávy při Utkání hvězd. Zdá se mi to nebo mladý talent z Aljašky vypadá jako Sydney Crosby (škoda jen že Sydney byl v téhle době ještě někde v žáčcích).

Frajer Luke (1967)

Jak vypadal Luke před tím než ho dostali? Měl zavřený nebo otevřený oči?...Usmíval se, usmíval se až do konce....Paul byl hold rozenej frajer...Už nějakou dobu trénuju před zrcadlem ten jeho lišáckej usměv, ale asi mi to kazí ta dirka mezi zubama, jinak to neni možný.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nejkrásnější z celé trilogie. Postrádá velkolepé bitvy jako následující bratři, ale o to blíž se dostal k mému srdci. Poté co sem viděl prodlouženou verzi, jsem si uvědomil, že možná budu potomek hobitů. Co se podoby týče jsem naštěstí nepodědil chlupaté chodidla a malou postavu, ale jen kudrnaté vlasy. Zato povahově jsem k nerozeznání. Nejsem žádný hrdina vyčnívající z davu, jen skromný obyčejný člověk, jehož jedinou skutečnou vášní je jídlo a pivo.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Je to k nevíře, ale prodloužená (bezmála o hodinu delší) verze mi utekla mnohem rychleji než klasická. Nedivil bych se, kdyby si pan Tolkien předtavoval Středozem přesně takhle.

Přátelé (1994) (seriál)

Seriál na který můžu koukat pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Na jednu stranu mě moc mrzí, že už skončil, ale lepší odejít na vrcholu než upadnout do průměru...Po mnoha a mnoha shlédnutí dabované verze, se mi konečně do rukou dostal i komplet v originálním znění a kvalita rázem vzrostla o několik levelů. Vynikne tím zejména herectví hlavních postav (hlavně u Schwimmera to místy dosahuje geniality) nebo spousta slovních hříček a vtipů, které překladem dost trpí.

Na samotě u lesa (1976)

Nezaměnitelný a hlavně příjemný a milý humor dvojice Svěrák Smoljak. Kam se na to ty dnešní komedie hrabou.. Pokaždé když Zdeněk Svěrák zvolá: "Děti, rychle sem!" a začne svůj výklad, vzpomenu si na dětská léta a strýčka, jenž je jeho věrnou kopií.

Vesničko má středisková (1985)

Srdeční záležitost. Viděl sem to snad už 30x, mám jí na DVD a stejně pokaždé, když Vesničku dávají v televizi tak se na ní s radostí a chutí podívám.

Pravidla moštárny (1999)

Silný, citlivý a trochu smutný film, který spolehlivě chytí za srdce snad každého, kdo nějaké má.

Poslední Mohykán (1992)

Závěr filmu ve skalách, ještě podbarvený neskutečně podmanivou hudbou, mě naprosto odrovnal. Skvělý Daniel Day-Lewis a taky Wes Studi v roli dokonale slizounského záporáka.