• Krátkometrážní

Osamělý jezdec (2013)

Hehe nemohl jsem se dočkat těch negativních komentářů. Nicméně já budu hodnotit velmi pozitivně. V popisu mi chybí ještě položka komedie. Kdo šel na klasický western plný ostrých chlapů a prďáckých přestřelek asi bude zklamaný. Western jako žánr tu byl hodně odlehčený, spíše až komediální a lehce parodický. Stopáž bych zvládnul i lehce zkrácenou, ale ty 2 a půl hodiny jsem se rozhodně nenudil. Každopádně spojení rangera zelenáče a podivínského indiána šlapalo jako hodinky. Depp držel film vysoko, Hammer mi nevadil a Helenu bych oželel. Zimmer nezklamal, ale protentokrát ani nenadchnul. Jo a ty králíky si mohli odpustit :) 80%

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad)

Uvidíme, nějaký scénky jsou vtipný, něco je dost trapný, uvidíme, jak se s tím poperou dál.

Mama (2013)

Pro mě jeden z nejlepších hororů poslední doby co jsem viděl. Spojení s dětmi fungovalo skvěle. Jessica Chastain byla super Coster-Waldau neměl moc šanci se prosadit a byl spíše křoví pro Annabel. 100 minut permanentní husí kůže, jakou jsem už dlouho nezažil. Brilantně natočené, del Toro se podle mě podepsal hlavně na konci filmu, který byl mystický podobně jako Faunův labyrint. Lekačka, napětí, strach, ideální půlnoční biják. Váhám s pětkou, ale zatím 4 a 80%.

Lesní duch (2013)

Za mě určitě ne odpadovej film. Když jdu do kina nejdu hledat na filmu mouchy. Uznávám, že tu byli věci, které tu být nemuseli. O tom prohlášení o nejděsivějším filmu bych možná pochyboval. Lekačka podtržená uřvanými zvukovými efekty, určitě není zas až tak děsivá. Co se týče krve a brutality, tak tady autoři určitě nešetřili, mnohdy až absurdně přehnané řekl bych. Nicméně jako celek, to nepůsobilo špatně, natočené je pěkně. Možné je tam až trochu moc akce, slušelo by tomu lehce to uklidnit. Nějaký odkaz na původní Evil Dead tam taky byl, nicméně působil spíš humorně. Za mě takový průměr 60%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Kurevsky chlapskej film. 140 tisíc mrtvých a 10x víc nábojů. Testosteron by se dal stáčet do PET lahví a klišé byla tak klišovitá až to bolelo, ale všechno do sebe to udělalo tak svalnatou a upocenou polívku, že to těžko někdy něco překoná. Kašlu na to, že dialogy nestály za nic. Výbuchy, mrtvoly, svaly a vtipný hlášky před zabitím záporňáka to dělalo a dělá film akčním. Tyhle CHLAPI ještě do starýho železa nepatří, to vám povídám! Nehledejte v tom něco co tam najít nemůžete, tohle je prostě ryzí akčňák jak ze starejch VHSek. 140%

Nezastavitelný (2010)

Tak jsem si dneska v práci řikal, když k nám nikdo nejde naladím HBO. O Unstoppable jsem si ze začátku myslel něco ve smyslu "To jako budu koukat hodinu a půl na to jak jede vlak?" pravda něco takového tu už bylo, vzpomeňme na Sandru s Keenu. Ale pak se film rozjel a až do konce nezastavil, stejně jako ten vlak. Mělo to spád, žádné nudné kecičky kolem, všechno bylo k něčemu. Ani jsem si nevšiml, jak mi těch 90 minut uteklo a byl konec a já měl vlasy rozevláté větrem a z boty jsem vyklepával kus utavené kolejnice. Paráda jelo to na 80%

Sight (2012)

Paráda, lehce vzdálená budoucnost. Hezká vizualizace, pěknej nápad, prima konec |:)

Temný rytíř povstal (2012)

Ne, zklamání určitě ne, ale po nadšení z druhého dílu už T.D.K.R. taková pecka nebyl. A možná je to tím, že jsem byl namlsaný Jokerem a Bane mi nepřipadal dostatečně šílený. Ale na druhou stranu byl i přesto poslední díl Batmana fenomenálním počinem. Zloduch byl "zajímavý" konečně někdo, kdo dokázal Bruceovi pořádně nakopat prdel. Bohužel ke konci trochu moc zamotané, až zbytečně řekl bych, ale dalo se to překousnout. Opět smekám před Zimmerem, ostatně jako vždy. Smekám před Nolanem, ostatně jako vždy. Oldman a Hardy paráda, zbytek taky fajn. Něco tomu chybělo, 91% je moc, za mě 80% stačí :)