• Krátkometrážní

Světová invaze (2011)

Lidi kašlete na scénář. Emzáci začínají kolonizovat zemi a na nějaké řečičiky není čas. Nápad skvělý, avšak občas byly vidět lehce vybrakované nápady z jiných filmů, Independent Day poznali snad všichni. Hvězda dolů za zbytečně akční roztřesenou kameru, hvězda nahoru za začátek, kdy byl útok zahalen tajemstvím a nikdo v LA pořádně neveděl co se děje. Hvězda dolů za tohle: Proč si všichni filmaři od věku věků myslí, že každý alík musí být zhruba stejně velký jako člověk? Co když měří 15 metrů a jsou růžoví, co když měří půl metru a skáčou na pogo tyčích...? Ale to už je zas jiná...

Pád do tmy (2005)

Teda já jako klaustrofobik jsem si tento film vyloženě užíval. V podstatě ve scénách, kdy se hrdinky plazily chodbičkou 50x50 cm jsem už ani nepotřeboval ty podivné slizké humanoidy. Každopádně jeskyně a jejich tajemství je vděčné téma pro všechny horory, ale tenhle film byla příjemná změna od například Hory mají oči, Jeskyně atd. Atmosféra byla úžasně děsivá a téměř podprahová hudba vás udržuje celý film v permanentním napětí. Možná té brutality ani nebylo tolik potřeba, ale to nic nemění na tom, že to je celkem fajn lekací horor s příjemnými hrdinkami a nečekaným závěrem. Dostal jsem přesně to co jsem čekal a ještě trochu navíc. 80%

Český lev 2010 (2011) (pořad)

Nehaňte zbytečně, letos to bylo o třídu vyšší než minulé ročníky. Budař byl poměrně dost vtipný a kluci z The Pastels, byli originální a skvěle vyplňovali pauzy mezi předáváním.

Randy Jackson uvádí: Nejlepší Americká Dance Crew (2008) (pořad)

Ze začátku jsem k tomuhle pořadu byl trochu skeptický, ale postupem času, kdy slabší skupiny odpadávaly to bylo čím dál tim lepší a čím dál tím víc MTV awesome. Zvlášť poslední čtyřka stála za to, speciálně Quest Crew a dívčí Beat Freaks. Některá vystoupení jsou prostě jak z jiného světa.

10 000 př. n. l. (2008)

Láska hory i pouště přenáší aneb pravěký epos o putování jedince, který obrátí naruby celý Egypt. Vcelku průměrný film, ale za sebe musím přidat hvězdu navíc za ty megamasové scény, chudáky mamuty a egyptskou část. 70%

Saw 6 (2009)

Pokud bude stále k dispozici dostatek scénaristů, kteří dokážou psát příběh odkazující na odkaz odkazu odkazu původního už 89 let mrtvého Jigsawa a dostatek úchylných psychopatů, kteří budou vymýšlet další a další vynálezy na mrzačení a znetvořování lidského těla, pak se ze Saw stane pravděpodobně nekonečná série, která na nás bude každý 1-2 roky chrlit díl za dílem. Kvalita se pravděpodobně nahoru neposune avšak myslím si, že dolu také moc ne. Několik milionů podobně zvrácených jedinců se pravděpodobně vždycky najde a tak nám nezbývá, než se těšit na to co si na nás tvůrci vymyslí až půjdu kolem roku 2050 do důchodu a v kinech poběží SAW XXXVII. 55%

Prostředníci (2009)

Koukaj na to všichni a kdo tvrdí, že ne kouká na to ještě víc. Ale málo kdo ví kolik špíny, mrtvol a kriminality se za pornem skrývá. Příběh jak někdo dokázal nejvýdělečnější bussines všech dob posunout na úroveň nepředstavitelných rozměrů je nejen skvěle odvyprávěný, ale i úžasně natočený a není potřeba hollywoodských superstars. Takže příště než si kliknete na kdokolivsikamkolivstrkacokoliv.com tak mrkněte na tenhle film ať je vám jasný, kdo a jak vám zařídil dlouhé noci končící tenisovým loktem a košem plným papírových kapesníčů. 90%

Lovec trolů (2010)

Delikátní blair witch po norsku. Norské pohádky ožívají v té nejděsivější podobě jakou ste si mohli dokázat představit. Vůbec mi nevadil mnohdy až legrační vzhled trolů. O to byla děsivější atmosféra a vážné zpracování, tohle se opravdu povedlo. Hlavně konec byl pompézní. Celý film byl navíc podtržen úchvatnou norskou krajinou a vůbec takovou zvláštní atmosférou, kterou z jiných filmů neznáme. Neuvěřitelně jsem se bavil. 86%

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Já nejsem z těch co dávaj automaticky odpad na tenhle seriál. Zkusil jsem koukat, ale to se prostě nedá. Je to nuda, trapně vážná a utahaná, plná špatných herců a bezduchých plků k vyplnění té nekonečně dlouhé stopáže. Věřim, že u generace 60+ to sklidí úspěch, proto nám také Nova servíruje tuny anket, ve kterých však mladého člověka nenajdete. Uměle vybudovaný bombastický zájem, který nám televize pořád předhazují a vnucují lidem, že tenhle ?seriál/telenovela? je prostě skvělý a všichni na něj koukaj tu ubohost jen podtrhuje. Ani procento, čistý ODPAD! Pryč s tímhle hnusem z českých televizí.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tohle musel být ten nejakčnější akčňák co jsem viděl. Nechybělo tomu vůbec nic :) Nesmrtelnej policajtskej policajt, nezničitelná záporňačka, mraky demolicí, tisíce nábojů, litry krve a elegatní boss. No prostě všechny akční klišé všech dob, ale mě to tak strašně bavilo že prostě nemám jinou možnost než plnou. Bruce do důchodu nepatří a těším se na další díl :) 90%