• Krátkometrážní

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Jakožto velký fanda Futuramy a Matta Groeninga vůbec netrpělivě čekám na každý nový film z poslední série. Po prvních dvou na sebe navazujících filmech jsem si Bender's Game nemohl nechat ujít. Záměrně jsem nečetl dopředu kritiku, ani obsah filmu a o to víc jsem byl zvědavý. Po klasickém začátku plném pro hrdiny typických vtípků, jsem se dostal do části, kdy se seriál přeorientuje na "parodii" na Pána Prstenů. Tato část mě poněkud zklamala, nemyslím si, že to byl zrovna originální nápad a chvílemi mě film i nudil. Celkově jsem byl poněkud zklamaný, ale přesto jsem rád že sem zase po čase mohl vidět své animované hrdiny v novém příběhu. Snad poslední díl završí celý seriál nějakým nezapomenutelným dobrodružstvým. Na 5 to nebylo, ale 4 hvězdičky přesto dávam.

Million Dollar Baby (2004)

Clint Eastwood se v posledním letech předvádí v plné parádě, nejen jako skvělý herec, ale i brilantní režisér. Příběh ženy, které si jde tvrdě za svým cílem a bojuje až do posledního dechu nenachá jedno oko suché. Výběr Hillary Swank do hlavní role byl to nejlepší co mohli filmaři pro tento film udělat.

Obchodník se smrtí (2005)

Nicolas Cage je pan herec a každý film s jeho obsazením slibuje super zážitek. Obchodník se smrtí je příběh muže, který začne obchodovat s jedním z nejvýnosnějších nelegálních artiklů a to se zbraněmi. Začne s pistolí a časem se propracuje přes obrovské zakázky nejrůznejšíh zbraní až k těžké vojenské technice. Samozřejmě je díky tomu trnem v oku všech mezinárodních organizací. Ale boží mlýny melou pomalu, ale jistě a tak i Yuri dostane co si zaslouží...

Bobule (2008)

Podle mě dosti přeceňovaný film, rozhodně mě ale pobavil, docela hezky vystihl atmosféru moravského vinobraní a pohodu pozdního léta a krásu tamní krajiny. Člověk si při něm hezky zavzpomíná na léto. Přesto ale hodnotím průměrem.

V zajetí rychlosti (2005)

Jsem veliký fanoušek motorismu a tak sem musel vidět i tento film. Už jenom přítomnost charismatického herce z pro mě nejlepší generace herců přislibovala dobrou podívanou. Příběh o honbě po naplnění celoživotního snu mě zcela pohltil a musím se přiznat, že při jedné ze závěrečných scén kdy se Burt blíží k magické hranici 200 mil v hodině, jsem byl opravdu nervózní. Film mě celkově dojal, pobavil a nadchnul. Musím dát 5 hvězdiček, protože to byl jeden z nejlepších filmů, které sem za posledních pár měsíců viděl.