• Krátkometrážní

T is for Tatas (2011)

Tak tohle bylo levné a špatné, ani styl kamery alá Grindhouse tomu nepomohl.

Žena (2011)

Já myslím, že tenhle film by si i zasloužil o pár procent vyšší hodnocení. Atmosféra byla fakt super. Dominantní fotřík, zpracované děti a poslušná panička. To vše jen přidávalo na zvrácenosti celého příběhu. Synátor jak se patří zvědavý, je přece sen každého puberťáka mít ve sklepě zavřenou polonahou, sexy kanibalku. Z moralizujícího slušného tatínka a jeho synka se však postupem času klube něco co je možná ještě horší než slečna připoutaná v jeho sklepě. Posledních 20 minut bylo ještě "lepších" než jsem čekal. Já jsem mile překvapen :) 70%

TRON: Legacy 3D (2010)

TRON: Legacy je co se týče vizuální stránky naprosto neuvěřitelný snímek. Autoři mají opravdu obdivuhodnou fantazii a moc se na tom vyřádili. A co se týče hudby, byl jsem unešen. Daft Punk sem svým stylem sedí jak ta pověstná.. no víte co na hrnec, musím říct, že mě hudba naprosto unesla a je to asi můj nejsilnější zážitek z celého filmu. Jeff Bridges je vážný jak smrt, Garrett Hedlund je sympaťák a Olivia Wilde je v tomhle sestřihu neskutečně sexy. Nicméně mi přijde, že mi tam něco tak trochu chybělo, ikdyž nejsem schopný říct co. Takže asi 80%

Věc: Počátek (2011)

Nemůžu moc srovnávat tento remake s originálním remakem originálu a originálem, na to nejsem dost kvalifikovaný a ani si moc dobře nepamatuju Carpenterovu verzi. Ale co jsem si matně pamatoval z osmdesátkové verze jsem zde hledal marně. Bylo to celé takové moc surové a po první třetině už v podstatě jen čekáte až to skončí, protože víte přesně jak to skončí. Vymoci si žánrový přídavek "horor" jen tím že do filmu flákneme pět šest scén, kdy cosi odněkud vyskočí za doprovodu uširvoucího zvuku je prostě špatné. Nicméně film je koukatelný, norové jsou sympatičtí, budete se bavit, ale do kina asi nechoďte. 55%

Česko na talíři (2011) (pořad)

Strašný, strašný a trapný, ale jeden recept byl fajn a za něj dávám 1 hvězdu.

Těžká dřina (2011) (pořad)

Hodně slabý odvar Dirty Jobs, avšak v českých podmínkách, takže to pro českého diváka může být i zajímavé. Dal by se dát takový lehký průměr, ale za přitroublého rádoby vtipného cool moderátora musí jít hvězda dolu.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Prosím, člověka co vymyslel závěrečnou honičku odveďte někam mimo dosah dětí a střelte ho do hlavy, to bylo vážně moc i na mě a dělalo to z FF5 skoro až bollywoodský průměr. Mnozí ve filmu uvidí jistou inspiraci v Oceans Eleven a naopak budou marně hledat vzpomínat na to, co vlastně dělalo z Rychle a zběsile rychlý a zběsilý film. Ještě bych snad vytknul malinko scénář a Dwaynovu až téměř komickou drsnost. Ale abych nebyl zbytečně kritický, dohromady to celkem šlapalo. Dom je pořád drsnej, z Bryana se stal chlap, spousta akce, méně aut, ale o to exotičtější prostředí. Film jede od začátku do konce. This is Brazil baby a pro mě 75% max.

Drive (2011)

Už při odchodu z ČSFD premiéry, při poslechu rozhovorů, jsem se těšil kolik tu za chvíli bude zas odborných komentářů od všech těch pseudokritiků. Každopádně já se za ně nepovažuji a tak píšu jen jak na mě film zapůsobil. Tajemně, temně, smutně romanticky. Úvodní titulky v retro stylu za doprovodu skvělé písně dávali tušit, že se možná mám na co těšit. Hlavní hrdina, o kterém se nedozvíme vůbec nic pluje filmem od tichého řidiče-zločince, přes zamilovaného introverta až po bezcitného zabijáka. Jak již někteří lidé psali, film působil tak trochu dlouze, ale myslím, že to byl úmysl, který doplňoval podivnou atmosféru celého filmu. Jedna věc, která mě ale nejvíc dostala byla hudba. Kdybych si pustil soundtrack a byl by styl podobný Drive asi poslední, který by mě napadl jako vhodný kandidát, ale tady to sedělo jako prdel na hrnec. Jakože jsem váhal mezi 4 a 5, tak při poslechu A Real Hero od College feat. Electric Youth dávám plnou a 90%.

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Jen škoda, že se to k nám dostává velmi obtížně. Kdo neviděl o moc přichází. Vypněte partičku a pusťte si WLIIA.