• Krátkometrážní

Dravci (1999)

Třikrát hurá tomu, koho napadlo zasadit do poloviny 19. století tento lehce hororový příběh o vraždícím kanibalovi. Právě toto období dává filmu ojedinělé kouzlo a bohem zapomenutá, na desítky mil od civilizace vzdálené pevnost jen podtrhuje děsivou atmosféru. Nečekejte že se budete klepat strachy a zvracet z brutálních scén, místo toho se můžete těšit na lehkou, ale parádně vyváženou dávku strachu, napětí a černého humoru. Zvítězí nakonec vůle nebo touha po lidském mase? Celému filmu dodává tu správnou atmosféru naprosto úžasná hudba, místy až paradoxní k dané situaci. 75%

Temný rytíř (2008)

Nepatřím k velkým fandům Batmana a proto mi i dlouho trvalo, než jsem si tento megafilm pustil. Zpočátku jsem byl spíše skeptický, ale druhá půlka filmu mě úplně dostala, hltal jsem každou scénu a Jokera se prostě nedalo nabažit. To co v tomhle filmu Ledger předvádí, je troufám si říct jedno z nejlepších vžití do postavy co jsem kdy viděl. Věřil jsem mu každé slovo a grimasu a byl naprosto unešen. I kdyby to byla sebevětší blbost Joker by si zasloužil oskara.

V pasti (2005)

Zas po delší době můžu dát s klidnou hlavou plný počet. Nečekal bych, že i ve dvou lidech, bez hudby, efektů, násilí a za jasného dne se dá natočit tak neuvěřitelně strhující drama. Film sice začíná nevinně, ale postupem času se divák začíná dozvídat skutečnosti, kvůli kterým se děje na plátně právě to co se děje. Film graduje opravdu skvělým způsobem a nad geniálně šílenou Haley zůstává rozum stát..nebo ne? 90%

REC (2007)

Podle hodnocení z čsfd jsem čekal, že tenhle film bude opravdová pecka a že se budu klepat strachem pod peřinou. Bohužel jsem trochu zklamán, ikdyž tam bylo pár vyloženě lekacích scén, nějak to se mnou tentokrát nehnulo. Neupírám filmu poměrně zajímavý námět s rozuzlením na závěr. Ale kdyby nebylo závěrečných pěti minut dával bych tak 65%. Nebudu tedy prozrazovat proč, ale 75%

Zázraky života (2010) (seriál) odpad!

Sorry, ale to fakt nejde, nevydržel jsem dýl než 30 minut, takový herecký "výkony", dá-li se to však vůbec výkony nazvat, neuvidíte ani v dobrovolnickém divadle Horních Kotěhůrkách. Absolutně nepřesvědčivý a trapný...

Spartakus (2010) (seriál)

I po pátém díle jsem na rozpacích, ale asi zatím zůstanu u 4*. Tisíckrát přetočený příběh Spartaca je zde pojat úplně jinak než na co jsme zvyklí. Tvůrci se pokouší vnést do seriálu zase trochu jiný styl, takže tu neuvidíme super naturalistické pojetí sekání končetin a hlav. Celé to působí krvavě, ale ne zas tak aby to člověka pohoršilo. Další věc na které seriál staví je všudypřítomný sex, ale nebudu dávat plný počet jen kvůli tomu, že každých 5 minut někdo souloží, ikdyž mi to rozhodně nevadí :D. Každopádně je to seriál se super atmosférou a s koncem každého dílu budete nedočkaví, co se stane příště. 85%

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Takhle ujetej film pro děti jsem asi ještě neviděl. Měl jsem tu čest shlédnout českou verzi, takže nemůžu srovnávat kvalitu dabingu, ale teplej uvaděč mě docela dostal :D. Jinak Bob a Patrik jsou fakt 2 nejbláznivější animované postavičky jaké můžete potkat. Pod vodou odehrávající se dobrodružství, kdy naši hrdinové putují v hamburgerovém vozítku oceánem vstříc neznámu, se vám ale bude líbit. Film je napěchovaný úžasnýmy gagy a bláznivými postavami. Nudit se nebudou ani malý, ani velcí. 80%

Ataque de Pánico! (2009)

Tvůrce je asi filmový milovník, protože tolik filmových nápadů smíchaných dohromady jsem dlouho neviděl. Joburg, Svět zítřka, Válka světů, dokonce i Potěmkinův kočárek. 50% za odvahu

Polojasno (2009)

Takhle krásnej animák už jsem dlouho neviděl. Celou dobu jsem se musel smát. Stačí jen dobrý nápad a je z toho úžasnej filmeček.

Cesta do fantazie (2001)

Neni to tak dlouho, co tenhle film běžel i v naší televizi. S japonským anime, jsem do té doby nepřišel do styku, ale řekl jsem si, že se budu chvíli koukat, ani mě to moc nebavilo, ale nedokážu si vysvětlit, proč jsem koukal až do konce a byl zvědavý jak tahle fantastická cesta vlastně dopadne. Že by to bylo tím, že mě to vlastně docela bavilo..?