• Krátkometrážní

Milionový závod (2001)

Zábavná a hlavně velmi svižná komedie. Atkinson překvapivě vůbec nevyčnívá, ale vůbec to nevadí. Na herecké výkony se v Rat Race moc nehraje a možná právě to dělá z filmu, co se komedií týče, nadprůměrný kousek.

Hlavně nezávazně (2011)

Romantická komedie, natočená podle klasického schématu, která ale překvapí několika nápady a pár skvělými vtípky. Herecky to za všechny uhrála Natalie Portman svým půvabem a No Strings Attached je tak docela příjemnou oddechovkou na nedělní podvečer, které by to možná víc slušelo v televizi než kině.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Překvapivě jsem se u námětu, velmi těžkého na zpracování, perfektně bavil. Sherlocka mám rád a jeho mladá verze je stejně arogantní a tvrdohlavá jako ta dospělá a takového studenta bych si rozhodně nepřál. Příběh je velmi zajímavý, stejně jako postupné odhalování detailů případu. Ta trocha romantiky, ač na ní u SH zvyklý nejsem, rozhodně neuškodila, ba naopak film okořenila, stejně jako vynikající efekty. Pobavil mě samotný konec, kdy si Sherlock nandává čepici a do pusy klade, pro něj tak charakteristickou, dýmku. No a Watson (který mi neuskutečně připomínal M.Suchánka ve Sněženkách a machrech) házel jednu perlu za druhou. -,,Holmesi, jste nervózní, musíte se uklidnit." - ,,Proč něco nevymyslíte vy, Watsone?" -,,Jsem nervózní." Věřím, že by tento příběh napsal podobně i sám Doyle.

Život v moři (2006)

Krásně zpracovaný 3D dokument, který dokáže zaujmout nejen trojrozměrným zpracováním. Kdybych na to koukal doma u počítače asi by to nebylo jako v IMAXu, ale věřím, že bych si to užil i tak. Záběry jsou vynikající a i hlas vypravěče velice příjemný. Bylo to krátké, ale za ty peníze to stálo.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Takový milý film, který rozhodně neurazí, ale zároveň mě nijak nenadchl.

Králova přízeň (2008)

Takoví vylepšení Tudorovci shrnutí do dvouhodinového filmu. Herecké obsazení rolí sester Boleynových snad nemohlo být dokonalejší. Královu přízeň si získaly postupně obě a nakonec žádná z nich. Co se týče přízně mé, ta patří jednoznačně Natalie Portman, která svou krásou okouzlila nejen dvůr Jindřicha VIII., ale i mě samého (tím nechci nijak snižovat výkon a půvab Scarlett). Samotný příběh je zajímavý (i když už mírně ohraný) a krutý, stejně jako anglické dějiny samotné. Kromě vynikajících hereckých výkonů a krásného prostředí oceňuji i výborné kostýmy a perfektní hudbu, která dokázala podtrhnout důležité momenty. Na city film hraje také poměrně slušně a především scéna popravy Anny Boleynové (opět v doprovodu fantastické hudby) je emocionálně velmi silná. Na to, že se jedná o první Chadwickovu filmovou práci, odvedl ji opravdu velice slušně- 4*

A-Team: Poslední mise (2010)

Nadsázka a humor mi k pořádný akci vždy sedí a tady proto není co řešit. Dobrá podívaná- 4*

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Výborně zpracované akční sci-fi, které už od prvních minut na diváky chrlí skvělé nápady a nekompromisní Terminátorovy činy. Od scény s típnutým doutníkem o hrudník Schwarzeneggera mi bylo jasné, že tohle mě bude bavit a taky že ano, jenom tomu pořád něco chybělo. Tempo nebylo dokonalé a i ty souboje T-800 vs. T-1000 už tak v třetině filmu omrzely. Na hereckých výkonech film také zrovna nestojí, ale Arnold je Arnold- jenom tím svým kamenným výrazem odrovná téměř kohokoliv (a ten pokus o úsměv byl vrcholným vtipem filmu). Moc toho také opět nenamluví, ale zase téměř každá věta z jeho úst je perfektně promyšlená a hláška střídá hlášku, ostatní herci mi byli krajně nesympatičtí, ale po chvíli jsem si zvykl. Překvapil mě i docela dojemný konec, kdy se T-800 ponořuje do chemikálií a mizí ze scény.

Romeo a Julie (1996)

Nikdy nejsem proti zkusit něco nového, ale sledovat, jak po sobě Kapuleti a Montekové střílejí, honí se v autech a k tomu poslouchají hiphop, tak to je hodně proti mému gustu. Omlouvám se, že jsem tak konzervativní, ale tohle jsem nepobral.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Správná huličská komedie, Harold s Kumarem ze sebe dostali to nejlepší a převálcovali i první díl. Oba neskutečně vtipný (z Kumara nemůžu totálně- schválně se podívejte do galerie na jeho výrazy), situace, do kterých se dostávají neskutečně absurdní. Celkově povedený příběh doplněný o pořádnou dávku vtipu ("Bottomless party" a následný odchod z ní, kdy oba "hrdinové" skáčou do auta za znění "My dick" Mickeyho Avalona- to je skvost, kterej si budu dlouho pamatovat!).