• Krátkometrážní

3:15 zemřeš (2005)

Sakra, čekal jsem, že budu se po tomhle ještě týden probouzet ve 3:13 a čekat, co za ty 2 minutky přijde, aspoň přibližně takto jsem byl namlsán. A místo toho nuda. Škoda- příběh s klasickým strašidelným domem a novou bláhovou rodinkou na to pořád má, ale tady ten potenciál využit nebyl.

Ctihodný občan (2009)

Tohle je přesně můj šálek kávy. Psychopat snažící se napravit celý justiční systém a nikdo kromě brilantního Foxxe jej nemůže zastavit. Geniální pomstychtivý zabiják v podání Butlera neměl chybu, kamenný výraz na mě zafungoval a smekám. Scénář je velmi propracovaný a člověk chvílemi ani neví komu držet palce. Na konci mi tak zůstala otázka: kdo z nich že je vlastně ten ctihodný občan?

King Kong (2005)

Být ten film o polovinu kratší, vůbec by mu to neuškodilo. Krom toho ani není moc co vytknout, zpracované nádherně, proti hereckým výkonům nemohu nic namítnout (i když obsazení mohlo být klidně zajímavější) a rozhodně bych nečekal, že někdy budu držet palce velké opici. Přesto jsem se místy nudil.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Snaha o převedení veleúspěšného seriálu do celovečerního filmu dopadla velice dobře a funguje jak příběh tak humor. Škoda jenom trochu zdlouhavého návratu Homera do svého zaslíbeného městečka, jinak fajnová podívaná.

Iron Man (2008)

Jakmile film začal a uslyšel jsem skladbu ,,Back in Black" od AC/DC, začal jsem tušit, že se mi Iron Man bude líbit a skutečně tomu tak bylo. Sestrojování brnění v jeskyni bylo mírně zdlouhavé, ale jakmile se Downey se svým krunýřem poprvé ocitl ve vzduchu začala výborná akce, která v podstatě trvala až do konce. Opět mě potěšil výkon Downeyho, který se řadí k mým nejoblíbenějším hercům a nově také půvabná Gwyneth Paltrow.

Sedm (1995)

Musím se přiznat, že jsem při prvním shlédnutí na chvíli usnul (hanba mi!), připadalo mi, že je tempo filmu zbytečně pomalé a moc mi to nesedělo. Když jsem si ale pustil celý film a došel jsem až do konce, docvaklo mi, jak dokonale propracované vše je a jak do sebe jednotlivé detaily perfektně zapadají. Morgan Freeman a Brad Pitt spolu vytvářejí nezapomenutelné detektivní duo, Kevin Spacey zase geniálního padoucha, který má promyšlený každý sebemenší tah. A temnosti filmu trochu ubírá blonďatá hlava Gwyn Paltrow. Samotný film však netěží tolik z hereckých výkonů (které jsou ,,čirou náhodou" bezchybné), ale z propracovaného scénáře, díky němuž film není pouhým výčtem sedmi smrtelných hříchů , ale dokonalým dílem, kterému může jen máloco konkurovat. No a ten konec? Nepamatuju jiný film, který by mě závěrečnými minutami posadil na zadek tak nekompromisně jako právě Sedm. Dokonalost!

Guru lásky (2008)

Neskutečně trapná zoofilní blbost. Ta jedna osamělá hvězdička je za Jessicu Albu, jinak je ten film prostě ubohej.

Walk the Line (2005)

Cash není umělcem, kterého bych obzvlášť často poslouchal, ale k jeho hudbě určitý vztah mám. Jeho příběh je však tak zajímavý a tak krásně zpracovaný, že k filmu Walk the Line mám nejspíš větší vztah než k té zmiňované hudbě. Velkou zásluhu na tom má i kouzelná Reese, která úroveň filmu zvedá o 120%. Psát jaká je škoda těch drog nebudu, každopádně je Cash zajímavým člověkem a jeho příběh za zfilmování stál.

Saltová (2010)

Tohle si dlouho pamatovat nebudu. Příběh je víc zamotaný než zajímavý a nepůsobí dobře. A ty akční scény? Trochu přehnané. Skočit z mostu na kamion, dopadnout na záda a okamžitě bez škrábnutí bojovat dál? Jasně, v akčních filmech je podobných scén plno, ale tohle byly kousky spíše pro tvrďáky typu Willis, Angelině jsem to fakt nežral. Škoda času, slabé 2*.

Kick-Ass (2010)

Ano, jistě, taky jsem párkrát chtěl být superhrdinou (ono když se člověk podívá na Batmana, Spider-mana..., kdo by nechtěl, že?), ale to moje poněkud rozporuplné pocity nijak nevylepšilo. Nápad je to vcelku dobrý - každý může být superhrdinou, jasně, ale prostě to nejde postavit na pár dětech, co zběsile mlátí kolem sebe. K samotnému ději: rozjíždí se to pomalu, až s nástupem Hitgirl se začne skutečně něco dít, ale i její postava po chvíli omrzí a tím byla pro mě ukončena celá filmová akce. Vůbec nechápu, jak do tohoto filmu nalákali Nicolase Cage a už vůbec, proč má Kick-Ass tak vysoké hodnocení (chápu rozdílnost vkusů uživatelů, ale tohle?). Jediné, co mě donutilo dokoukat tuhle blbost byla vskutku výborná hudba a milá tvářička Lyndsy Fonsecy. Škoda, že to Ass-Kick nějakým zázrakem přežil, v opačném případě bych zřejmě přidal hvězdu navíc.