• Krátkometrážní

Mystery, Aljaška (1999)

Sportovní filmy i hokej mám velmi rád a očekával jsem od tohoto filmu mnohé. Bohužel se dostavilo jen zklamání. To, že NY Rangers přijedou na nějaký vesnický rybník je až moc a ačkoliv jsem ochoten ve filmu přijmou všelicos, tohle tedy ne. Ani Russell mi dojem moc nezachránil, ačkoliv byl viditelně herecky úplně někde jinde než ostatní.

Góóól! II (2007)

Po celkem slušném prvním díle jsem se těšil, co udělá se Santiagem velký přesun do vysněného velkoklubu. Není moc velkým překvapením, že se naučí hvězdným manýrům, ale nakonec si zachová dobrý charakter a kus lidskosti a pomáhá svému z ničeho nic nalezenému bratrovi, to je klasické klišé. Kromě toho, ale ve filmu bohužel není vidět nic jiného, nic, co by mě potěšilo. Krom toho jsem snad méně sympatického herce než je Alessandro Nivola (Harris) ještě na plátně neviděl. I tak se dá říct, že to úplný propadák není, ale první díl je přece jen někde jinde.

Černá labuť (2010)

Ač nejsem zastáncem takto temných psychologických dramat a prostředí baletu je mi daleké jako Jupiter Zemi, Black Swan se mi překvapivě velmi líbila. Natalie Portman si u mě tímto výkonem zasloužila místo v ,,topce" a Mila Kunis nezůstala daleko pozadu. Snímek samotný pak velmi zvláštním způsobem působí na city a překvapuje natolik, že jsem se po shlédnutí nezmohl na nic jiného, než že jsem seděl, koukal do blba a přemýšlel, co se vlastně stalo.

Past na rodiče (1998)

Asi můj nejoblíbenější rodinný film. Výborný příběh, příjemný humor a roztomilá desetiletá Lidsey Lohan v dvojité roli dělají z tohoto filmu mnohem více než klasickou americkou rodinnou blbost.

Kajínek (2010)

Na české poměry velmi povedené akční drama. Lavroněnko mile překvapil a jsem rád, že tvůrci sáhli po méně známém zahraničním herci než aby zase vybírali z našich luhů a hájů. Alici Bendové její role sedla, jak nikdy předtím. Co mě ale neskutečně irituje je fakt, že film dělá z pana Kájínka českého hrdinu a oběť justičního omylu. Když jsem vycházel z kina, jediné, co jsem slyšel byly ohlasy typu: ,,Pitomej stát, vždyť je nevinnej"... A to, prosím pěkně, ne.

Největší z Čechů (2010)

Mnohé rekordy jsou zajímavé a podivuhodné, ale to z toho nedělá dobrý film. Párkrát jsem se usmál, párkrát podivil, ale jinak mě to nebavilo.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dlouho jsem se na tento film nechtěl dívat, myslel jsem, že taková vysoká očekávání, která jsem měl, nemá šanci naplnit snad žádný film. Ale Shawshank Redemption to dokázal! Tim Robbins ztvárnil v podobě Andyho Dufresna snad nejlepší filmovou postavu všech dob a způsob jakým se z vězení dostal mě uvedl do údivu na dost dlouhou dobu, navíc scéna následující po ,,překročení" zdí věznice je naprosto neskutečná! Pak už se jen ukazuje jak perfektně do sebe vše zapadá a závěrečná scéna celou dokonalost pouze podtrhuje. Absolutní skvost!

Počátek (2010)

Nejsem se jist zda jsem správně vstřebal vše, co jsem měl, ale co mohu napsat s jistotou je, že se mi to neskonale líbilo. Takový scénář bych nevymyslel ani ve snu a Christopher Nolan odvedl také výborný kus práce. Do perfektní skládačky zapadají i herci a vychází z toho výborná dvouapůlhodinová podívaná u které se nelze zastavit ani na chvíli. Těžko s něčím srovnávat, to se musí vidět!

Expendables: Postradatelní (2010)

Takto skvěle jsem se u akčního filmu snad ještě nebavil. Tato sebranka namakanců mě bavila i scénami, které pravděpodobně ani vtipnými být neměly, navíc hláška střídá hlášku a celkově je to natočené s mírnou nadsázkou. Dokonce mi sedl i humor Jeta Li, kterého normálně nemusím. Zkrátka parádní podívaná, už se těším na dvojku.

Hitman (2007)

Hitman je solidní dávka akce, okořeněná krásnou Olgou Kurylenko a příjemnou, skoro bondovskou, elegancí Agenta 47. K tomu tvůrci přidali výbornou scénu souboje s meči, která opravdu pohladila na duši. Ačkoliv nemám filmové adaptace her příliš v lásce, tato se vyvedla velmi pěkně.