• Krátkometrážní

Americká krása (1999)

Problémy v rodině, jejíž každý člen je nějakým způsobem pošahaný. Díky únavě ze složitosti vztahů všichni z nich pochopí, že změna je život, ale každý si jí představuje po svém... Kromě Kevina Speceyho v životní roli, musím vyzdvihnout Menu Suvari, která svým vzhledem i talentem dodala filmu ještě trochu té americké krásy.

Machři (2010)

Sestava se sešla více než solidní a i humor je postaven spíše na jménech než na kvalitě samotných vtipů. Snaha o komedii je až příliš zřejmá, stejně jako poukazování na rodinné hodnoty. Ale špatné to nebylo. Oceňuji především Chrise Rocka jako muže v domácnosti, chůvu/studentku a pár velmi povedených vtipů v čele s: ,,Hey Y, where is your MCA?" Je také fajn, že se alespoň ve filmu dnešní počítačová mládež dokáže na chvíli odtrhnout od všech technických vymožeností a doopravdy se bavit.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Se závěrečným dílem ságy jsem naprosto spokojen, ač jsou ty 2 hodiny spíše čekáním na závěrečný souboj. Ten ale rozhodně patří k nejlepším scénám ságy a Darth Vaderův ,,návrat k dobru" je nejdojemnější scénou v SW vůbec.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Star Wars mám jako ságu rád, ale tento díl mi nějak nesedl a považuju ho za nejslabší článek. Při sledování jsem se nudil, což u ostatních dílů ani nehrozilo.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Z novější trojice určitě ten nejlepší, ale na 5 hvězd to pořád není. Přeměna Anakina v Darth Vadera každopádně velkolepá! Všechno do sebe pěkně zapadlo a nechalo ve mně pocit, že celá sága je postavená na chybách, kterých se hlavní postavy dopouštějí (Qui-Gon Jinn nevzal s sebou i Anakinovu matku, Obi-Wan nezabil Anakina), což malinko naštvalo. Ale díky bohu za ty chyby, jinak by celý celek nebyl tak dokonalý.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Povedený díl, od kterého jsem přesto čekal mnohem více. Každopádně oceňuji zařazení romantického příběhu, který do ságy velmi dobře pasuje. No a Yoda, to je prostě mistr!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jar Jar Binks ani jiné netypické postavy mi vůbec nevadily. Škoda toho závodu kluzáků- půlka filmu tak byla zbytečně promrhána přesto, že už na začátku bylo dost jasné, jak to dopadne. Výsledné hodnocení tak u mě z velké části zachránil závěrečný souboj s Darth Maulem. Pocity mám mírně rozporuplné, ale začátek ságy určitě důstojný.

Bratři (2009)

Jeden z mých více oblíbených válečných filmů, ač o válce samotné zas tolik není. Zaměřuje se na její následky a dopady na lidskou mysl a působí velmi věrohodně. Plus má oblíbená Natalie Portman v roli ženy, o kterou oba bratři usilují. Emocionálně velmi silný zážitek.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Sranda je to docela solidní, ač ten příběh, jak se 2 huliči dostanou na Harvard, se mi moc nelíbí. Chudák Ivory.