• Krátkometrážní

Mechanik zabiják (2011)

Čekal jsem daleko víc. Statham hraje svou klasickou roli chladnokrevného zabijáka- proti němu výhrady nemám, ale Foster mi do toho filmu vůbec neseděl. Je to taková průměrná akční nuda- nic, co bych si dlouho pamatoval.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Příjemná a celkem vtipná huličská komedie okořeněná rolí Neila Patricka Harrise.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Ačkoliv je celý příběh jasný hned od začátku, samotná cesta je zajímavá a ty 2 hodiny mi tak docela utekly. Chtělo by to ale mnohé více propracovat- např. od setkání Percyho s otcem, čirou náhodou Poseidonem, jsem čekal daleko víc.

Pusinky (2007)

V kině jsem ještě nikdy uprostřed filmu neodešel, ale tady jsem měl namále. Nuda "na entou".

Góóól! (2005)

Kdyby byla Santiagova cesta na vrchol trochu klikatější, vůbec bych se nezlobil. Co tvůrci to mohli propracovat daleko více byly scény samotných zápasů, místy to na mě působilo jako nějaká hodně špatná reklama. I tak ale jeden z těch lepších filmů o fotbale.

Knoflíkáři (1997)

Dlouho jsem nad výsledným hodnocením přemýšlel, ale nakonec za 3*. Po výborné první povídce (Štěstí z Kokury) jsem byl příjemně naladěn a těšil jsem se, jak děj bude gradovat, ale to pro mě nenastalo. Další povídky šly s úrovní dolů (snad jen kromě Pitomců, kde jsem se u hlášek Holubové a Hrušinského dobře bavil). No a poslední kousek skládačky (Duch amerického pilota) jako důstojný konec rozhodně neberu. Škoda.

Casino Royale (2006)

Jedna z nejlepších bondovek vůbec. Nekončící akce, k Bondovi už neodmyslitelně patřící styl a v neposlední řadě i neobyčejná bondgirl v podání Evy Green. Snad jen kromě naprosto nepravděpodobných pokrových scén nemám co vytknout, bavil jsem se skvěle a 5* můžu dát s naprostým klidem.

Trainspotting (1996)

Snad jen kromě hudby mě na tom filmu nic moc neuchvátilo.

9 to 5: Days in Porn (2008)

Čekal jsem všelicos a nic moc jsem nedostal. Dokument mě naučil chápat porno jako způsob výdělku a obyčejnou práci pro hrstku lidí, kteří jsou na to fyzicky i psychicky stavění, ale zdejší příběhy a vyprávění mě naprosto minuly. Všichni melou celé 2 hodiny de facto to samé a po chvíli to přestane bavit. Jednotlivé sexuální scény také nejsou zrovna zpestřením (místy jsou dokonce nechutné). Každopádně to není práce pro každého a z určitého pohledu mají tito lidé můj respekt (rozhodně bych však něco podobného nechtěl dělat).

Radio (2003)

Filmů o narušených či jinak indisponovaných lidí už to bylo hodně a tento se řadí mezi nadprůměrné. Do Forresta má ale tento milovník rádia hodně daleko.