• Krátkometrážní

Vrtěti psem (1997)

Rád bych viděl jak něco takového přijala na konci 90. let americká veřejnost. Na mě to zapůsobilo dobře. Nápadité, vtipné a se spoustou narážek s kritikou médií i politiky. Solidní zábava, kterou rozhodně doporučuju.

Hanebný pancharti (2009)

Vlastně klasický Tarantino. Většina filmu geniální, něco ale opět zůstalo za očekáváním. A tentokrát to byl konec. Po celou dobu jsem se těšil jak to Quentin celé uzavře a čekal jsem rozhodně víc. 2 hodiny jsem se perfektně bavil, přesto jsem skončil zklamaný. Možná jsem toho chtěl moc, ale na plné to u mě není. Jinak ale skvělý příběh a výborní herci.

Sexy Pistols (2006)

Dvě nesmírně oku lahodící dámy s pistolemi v ruce a já se stejně nudil? Někde je zřejmě něco špatně. Slabý scénář, málo nápadů - nic co bych si dlouho pamatoval.

Anna a král (1999)

Výlet amerických filmařů za východní kulturou nedopadl vůbec špatně. Natočené velkolepě, po vizuální stránce nádherné. Ono by to i celkově působilo dobře, ale je to prostě moc dlouhé. Ke konci jsem usínal a dokoukal jenom z povinnosti.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Přiznám se, že jsem první díl neviděl a po tomto se na to ani nechystám. Mně ta zvířata nějak k srdci nepřirostla. Občas vtipné - to ano, na opakované sledování však ani náhodou.

Oliver Twist (2005)

Temnotu anglické spodiny 19. století vylíčil Polanski parádně. To je však jediné pozitivum, které mě napadá. Přišlo mi to celé tak nějak směšné. Některé scény neměly logiku a působily na mě jako nepromyšlená fraška. Navíc se mi vůbec nelíbili herci. Pořádné zklamání.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Musím říct, že mi žáci septimy opravdu přirostli k srdci. Zřejmě proto, že i my to měli v mnohém podobné :) Druhá polovina filmu je naprostý klenot, o té první se to bohužel říct nedá. Pomalý rozjezd této komedie mi jinak skvělý zážitek mírně kazí. I tak se ale jedná o nezpochybnitelný skvost mezi předválečnými československými filmy.

Kolja (1996)

Nesmírně milý, příjemný, na nic si nehrající film. Bezchybní herci, příjemná hudba, Svěrákův trabant a mnoho dalších detailů daly dohromady jeden z nejlepších obrazů z '89. A i když jsem moc lepších českých filmů neviděl, zůstal jsem mírně zklamán. Čekal jsem, že to na mě zapůsobí o poznání víc. Oscar nejspíš zasloužený, ale mně tam něco chybělo.

Constantine (2005)

Tohle se vstřebávalo dost těžce. Po vizuální stránce dokonalé, příběhová linie místy zbytečně komplikovaná a ke konci zbytečně dlouhé. Místy jsem se bavil, místy nudil, celkově pak solidní 3*. Jestli mě v tomhle filmu ale něco opravdu zaujalo, byl to Keanu Reeves - neměl jsem ho rád v Matrixu a nevěřil jsem, že se najde role, ve které ho budu velebit, ale vida - tady je.

Jeden svět nestačí (1999)

Brosnana mám jako Bonda rád. Tento příběh agenta 007 je možná poněkud přestřelený, ale bavil jsem se výborně. Určitě jedna z lepších bondovek, které jsem doposud viděl.