Hledá se hrdina (2008)

ďalší film, ktorý má neprávom nízke hodnotenie. Mne sa film páčil a videl som aspoň 5O horších filmov ktoré mali ďaleko lepšie hodnotenie. Nie je to síce žiaden zázrak, ale aby bol film zhodený k 51% si fakt nezaslúži. Odporúčam každému kto má rád žáner a nie je už dopredu zaujatý k americkým filmom. Ako Liotta aj Gooding jr. hrajú dobre a robia film kvalitným. 70%

Equilibrium (2002)

Zaujímavý film. Celkom na mňa zapôsobil. Spracovanie aj vizuálna stránka je výborná. Akčné scény boli až moc prehnané, ale nejako som sa cez to preniesol. Od filmu netreba očakávať nejaké nové posolstvo. Je to len akčný scifi zasadený do orwellovského systému spoločnosti. Pre mňa je to 85%, lebo to do bodky naplnilo to čo som od filmu čakal. Ak ale niekto čakáte niečo viac ako dobrý akčný film asi budete sklamaný, lebo nejaké neokukané vyššie hodnoty z filmu nedostanete.

Závěť (2007)

Totálne uletená komédia. Ešte šibnutejšia ako Čierna mačka a biely kocúr a takmer rovnako kvalitná. Prvých 30-40 minút som sa nejako nemohol scítiť s filmom ale keď som sa aklimatizoval tak mi slzy smiechu tiekli potokom. Vrelo odporúčam všetkým fanúšikom netradičného absurdného a vcelku drsného humoru.

Péčko pro začátečníky (2003)

Trochu uletená teenegerská komédia. Dá sa na tom zabaviť, ale je to samé klišé a neprinášajú nič nové. V rámci žánru je to taký priemer, takže pre fanúšikov teen komédií to nebude strata času, ale ak niekto čaká inteligentnejšiu zábavu bude hlboko sklamaný, pretože americkým humorom sa tu nešetrí. U mňa sú to 2* lebo pár krát som sa dobre zasmial, ale každý dobrý vtip, bol anulovaný nejakou hovadinou.

Stmívání (2008)

Tesné 3*. Keby to bolo aspoň o trochu menej romantické dal by som 4. Inak vcelku zaujímavý film, ktorý prináša opäť nový pohľad na upírov (nevadilo im slnko, v celom film som nezazrel ani na sekundu povestné špičáky), ale ako som povedal mohlo to byť trochu temnejšie a drsnejšie. Hlavná hrdinka podľa mňa sa až príliš ľahko zmierila s tým, že idol jej srdca je upír! A skúste sa v noci podvedome pritúliť k upírovi ktorý má byť studený ako ľad:-)

Mechanik (2004)

Videl som množstvo filmov s Christianom Baleom, ale tentoraz ma pohľad na neho skutočne šokoval. Najmä keď si predstavým ako vyzeral krátko predtým a krátko potom. Celý film vo mne vyvolával nepríjemný pocit. Škoda len, že to skončilo tak ako to celý film smerovalo. Ale o dej až tak nešlo. Dávam 85% hlavne za hlavného hrdinu

Hrdost a sláva (2008)

Zaujímavé spracovanie otrepaného tématu. Film má spád, akciu, emócie ale ničím neprekvapí a nezachránia to ani výborný herci. Myslím, že každý fanúšik akčných krimi thrilerov si príde na svoje, ale bežného diváka to bude len priemerný film. U mňa je to tých 75-80%

Stalo se (2008)

Nechápem čo všetci máte proti tomuto filmu. 55%? 100 krát horšie filmy majú cez 70%. Zaujímavý napínavý príbeh z dielne Shyamalana síce nedosahuje kvalitu je skorších filmov, ale rozhodne by som ho nehádzal do braku. Preto ostatným môžem odkázať len jedno: Nehlaďte na kritiku a pozrite si to.

Mission: Impossible (1996)

Asi najlepší špionážny film svojej doby. Film v podstate nema chybu. Aj keď vlastne má a to záverečnú scénu s rýchlovlakom. To skutočne prehnali, ale kto to zoberie s humorom, dobre pre neho. Dvojka sa na svojho predchodcu nechytá. A vcelku ani trojka, ktorá je síce obstojná, ale nechápem jej vyššie hodnotenie ako prvej časti. De Palma skutočne odviedol dobrú robotu. Je to tak na 4 a pol* ale prikláňam sa k lepšiemu pre nespravodlivo nízke celkové hodnotenie.

Prci, prci, prcičky (1999)

Film mojej mladosti. Keď som to videl ako puberťák tak to bol jeden z mojich naobľúbenejších filmov.