Equalizer (2014)

Taká zmes Taken, John Wick, Sám doma a McGuyvera. Denzel na staré kolená točí dobré akčné filmy. Aj tu ukazuje, že je pán herec. Jeho postva ma fakt bavila. Aj záporáci sú solídny. Škoda, že akcie bolo pomenej. Kopec scén sa stali mimo záber, čo je škoda. Chvalabohu ma bavili aj neakčné scény, takže som to celé príjemne prežil. John bol ale lepší. 75%, 4*

Okamžik zkratu (2012)

Ja som spokojný. Dobre zahrané a dobre zrežírované. Postavy sú patrične drsné a autentické. Severská atmosféra je už asi trademark všetkých post-vikingských krajín. Akurát životný štýl, kokain, cigy, steroidy, alkohol, coca cola. hot dog, pizza a spánková deprivácia, vám asi nedodá kompletnú paletu vitamínov a stopových prvkov. PS: Nechcel by som byť oprcaný chlapom do riti. Bez ochrany a bez gelu. Fuj. 4*

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hobbit skončil. Bude mi smutno. Bavili ma tieto vianočné nádielky. Pán prsteňov bol prvý. A bol by lepší aj keby nebol. Ale aj tak je Hobbit moja srdcovka. Celé séria (Lotr + Hobbit) ako knižná tak filmová, je u mňa absolútna špička a ďakujem Jacksonovi, že nám ju doprial na bielom plátne. Trojka je stále super film a určite dám 5*. Napriek tomu bude hlavne kritizovať, lebo to nebolo dokonalé. Záverečná bitka začna gradiózne a vidíme solídny masaker (úplný úvod som bohužial prešťal. damn you beer). Jej koniec je ale veľkým sklamaním. Proste to skončí. Ako nič. A záver s Azogom je už úplná chujovina. Medveďodlak mal hrať kľúčovú úlohu. Je tu asi 3 sekundy. A miestami je tá digi smršť neprehľadná až hlúpa. A niektoré postavy ma srali. A vysvetlite mi niekto logiku. Všetko je stratené. Prehrávajú. A zrazu do mega bitky nabehne 12 trpaslíkov a otočí sa to. What the fuck! Nevadí. Aj tak paráda. 90% Dúfam, že bude extended verzia inak mám podozrenie, že na konci odstrihli Peťa od peňazí.

Die Fighting (2014)

Ale hej, chalanom tiwe tri hviezdy kľudne dám. Je to jasne amatérska vec. Mimo bitiek tu fakt nie je nič profesionálne. A hlavne z hereckého pohľadu je to úplná katastrofa. Napriek tomu, im uznávam ako si to celé vymysleli a predviedli. Držím im palce aj keď na skutočnú filmovú ligu herecky nemajú, tie ich kopy sú fakt parádne a chalanom nechýba vynaliezavosť.

Travička zelená (2008)

Rogen, Franco a banda okolo nich opäť spolu. A opäť hulia, opäť sa dostanú malérov. Opäť nám ponôknu nejakú tú bromancu, nejakú uletenú akciu.Kto ich nemá rád tento film nič nezmení. Kto ich má rád, dostane to čo vždy. Pár krát som sa zasnial. Akčný záver pobavil. Občas je to divné. A dalo sa to natočiť lepšie. A som veľmi zvedavý, či bude dvojka, lebo už aj predstavitelia si okolo pokračovania robia srandu. 70% a slabé 4*.

Zelený sršeň (2011)

Toto veldielo a Sethov vysnený projekt som videl v kine v 3D. A musím zhodnotiť, že to 3D stálo za hovno. Pár scén kde niečo vletelo do davu ale ku koncu som to už nevnímal. Film samotný nie je zlý. Miestami akčné a miestami vtipné divadlo s dobrými hercami. Waltz je cool úplne všade. Moc priestoru na svoje umenie ale nedostal. Cameron tu vyzerá staro. Rogen je taký ako vždy. Jediný, kto pozitívne prekvapil je Jay Chou. Počas filmu som sa bavil, ale celkovo vyšumel do stratena. Mohlo to byť vtipnejšie. 70% a slabé 4*

V oku tornáda (2014)

Vcelku slabota. Hlavne polo found-footage koncept ma hrozne sral. Príbeh je jedno veľké klišé. Polovica postáv je absolútne nezaujímavá. Preto mojími favoritmi boli dvaja redneck burani, čo lovili youtube senzácie (čo je aspoň trochu bohumilejšia činnosť ako výchova incestných potom kov v pivnici). A to o niečom vypovedá. Aspoň že tie tornádka sú celkom pohľadné. Hlavne to ohnivé (niečo podobné sa naozaj stalo nedávno). A Pete ma na konci solídny výlet. Pár napínavých scén, ktoré sme vedeli ako dopadnú. A poučenie na záver. Deti by sa rozhodne mali hrať s nožíkom. Slabé 3*

Chraň nás od zlého (2014)

Horory moc teda nepozerám. Väčšinou stoja za jedno kopyto. Pri Derricksonovi ale rád urobím vínimku, lebo tento pán fakt vie. Začiatok je úplne parádny. Bana a McHale, je takmer dokonalá dvojica drsňákov a kľudne by som zniesol aj obyčajné ačné krimi c podaní tejto dvojice. Stredná časť je už nadprirodzenejšia ale stále ma bavila. Típek v kapuci, sledovanie nahrávok, napínavé scény v pivniciach, strašenie dcérky. A proste veľmi solídna práca. Záver je ako som sa dočítal tuctový, ale kedže som toľko hororov nevidel takže som napätím ani nedýchal. A ten černoch čo to sledoval bola len taká mirco čerešnička na torte. Škoda len úplného záveru. Mohlo to byť oveľa mrazivejšie. Nie hentá reklama na Krista. Napriek tomu mi záverečné tri minúty filmu nepokzia skoro dve hodiny napätia a výborných hereckých výkonov. Pre mňa lepšie ako Sinister, ktorý sa občas nevyvaroval nudnej scéne. Tu nuda nehrozila 4.5*.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Zuajímavý film s Britskou hereckou elitou. Viktoriánska atmosféra je mi sympatická. Kto je ešte sympatickejší je Kate Beckinsale, ktorá patrí medzi top 3 (maximálne top 5) pichateľný herečiek po štyridsiatke. Trailer urobil filmu veľkú medvediu službu, lebio jeho zhliadnutí už moc prekvapení neostáva na film. Napriek tomu je tu pár pekných zvratov. Niektoré nečakané. Niektoré čakané. Bavil som sa, ale občas mi to prišlo nejak opozerané. A s z gotického sanatória sa dala vytrieskať viac. Film mal trochu viac zatlačiť na pílu a byť stiesnenejší, hororovejší a mysterióznejší. Na csfd vidím 69% a to je celkom spravodlivé hodnotenie. Lepšie 3*

Labyrint: Útěk (2014)

Teenegeri opäť zachraňujú svet. Ou, vlastne nie tak úplne. Väčšina hercov už mala po dvadsiatke, takže ako teenegeri len vyzerajú. Je to celkom blbá móda v kinematografií, ale toto je v žánri vydarenejší kúsok. Žiadna romantika. Je tam viac menej jediná baba a nikto sa do nej nezamiluje (tipujem, že toto nebude platiť v dvojke). A je to celkom drsné. Viacero deciek zomrie krutou smrťou. Vždy som slabinu na napínavé filme kde nevieme o čo ide a hrdinovia sú vystavený nevedomosti. Škoda len, že zvolili mladých sráčov. Natočiť to isté s drsnejšími a vekovo a genderovo rozmanitejšími postavami, mohla to byť lepšia pecka. Ešte jeden postreh na záver. Obsadenie GoT sa nám postupne rozlieza do rôznych kútov Holywoodu. Musím ale uznať, že film je dobrý. Ak ak si ešte dobre pamätám na školu, dobrá je za tri. Takže 3*