Sex Tape (2014)

Hmm tak Kasdan sa vyfarbuje ako rutinérsky režisér dobrých nápadov. Rovnako ako Bad teacher aj Sex tape je výborný a pikantný nápad na komédiu. Jake ale tomu nedal potrebnú šťavu. Slabé miesta striedajú silné miesta, ale občas je to fakt trápne. A dialógy by som na mieste tvorcov úplne prekopal. Pozitívom je že Cameron vyzerá zas sexi. Čím to je? Počítačové technológie? Alebo skutočne nejak omladla. Miestami som sa bavil takže dám slabšie tri. Ale je to priemer aj v rámci žánru. A trailer vyzradil dosť vtipov. 55%

Očista: Anarchie (2014)

Dvojka Purge sa nesie v štýle bigger longer uncut. STáva sa z toho regulérny akčný film hororové a thrillerové prvky sú len ako bonus. Grill Franko ostal osamotený ako jediný herec, ktorý za niečo stojí. Na filme sa mi páčilo skoro všetko. Akcia, násilie, rozvinutie myšlienky Purge do pokročilých verzií. Kopec dobrých samostatných scén. Všetko by bolo ok. Keby postavy neboli tak extrémne jebnuté. Tá černošská dcérenka ma srala mimoriadnym spôsobom. Viac menej každý sa tu správa retardovane. Áno. Príležitostne aj Grillo. Koniec mohol byť lepší aj keď určitú štýlovosť mu nemôžem uprieť. Keby neboli postavy hlúpe dal by som 4*. Takto iba 3* a poprosím Purge na tú debilnú černošskú dcéru. Sama o sebe ubrala filmu tak 10% z môjho hodnotenia.

Očista (2013)

Zaujímavý thriller s prvkami akcie a hororu. Námet je super, a celkom dlho sme polemizovali na témou filmu. Purge strieda výborné ale aj slabé pasáže. Takže dobrý dojem sa miestami kazí. Herecky je to ale dobre obsadené. Jedine veľká škoda -toho jebnutého decka. A občas extrémne hlúpych postáv. Stále solídna zábava 70-75%.

Transformers: Zánik (2014)

Tento film má význam pozerať iba ak ste zvedaví ako sa dnes majú špeciálne efekty. Táto dobrodružná sci fi blbina vyhodila pôvodných hrdinov a prijala Marka, Kesleyho a Stanleyho. Múdry ťah. Všetci traja potiahli film. Naopak hlúpy ťah je tá dcérenka. Vlastne celý rodinný motív bol otravný. Keď ale Mark vezme space pušku do ruky, ide mu to. Prvú štvrtinu som celkom trpel. Potom sa to postupne rozbehne. Inak mám pocit, že Bay si až príliš často odskakoval klátiť modelky, čo vo filme účinkovali. Lebo film funguje, funguje a zrazu úplná pičovina. Ako keby to ani režiséra miestami nemalo. Našťastie záver je dosť epický aby vo mne potlačil zívanie. Niektoré scény majú fakt gule. A miestami to má veľmi dobrú hudbu. Prvých Transformerov som miloval. Postupne sa to ale začína prejedať. Zavriem oči a dám naposledy 4* a 70%. Celkom nefér voči lepšiemu Edge of tomorrow. Tam to vidím na 85-90 % ale stále len štyri hviezdy. No čo už. Život nie je fér.

Mercenaries: Speciální komando (2014)

Ou my shit. To bola teda nálož. Asylum nám prináša herečky, ktoré sme kedysi poznali ale už sme zabudli že existujú. Stará Cynthia Rothrock ešte zvládne budo show v Brne, ale vo filme už má iba na jeden low kick, blok a úder. Pištol ani nechytí, takže plágát je zákerne zavádzajúci. Prezident mal vo tomto filme dcéru s Hawajskou šlapkou. Brigitte Nielsen vyzerá viac ako Dolph Lundgren ako sám Dolph Lundgren. Kazachstan tu bol najviac zhovadený od čias Borata. Na Kristinu Loken sa dobre pozerá ale herečka z nej nikdy nebude. Aspoň vytiahla pár ťahov z krav maga, ktorú sa učila kedysi na terminátora. Mohla si to ale trochu zopakovať nemuselo to vyzerať tak na chuja. Za to Zoe nás obšťastní okrem výstrihu aj pár solídnymi taekwondovými kopmi. Proti nehybným protivníkom. Občas nehybným protivníkom stojacim s samopalom v ruke a trpezlivo očakávajúcim kopačku. Vtipné je že kaskadérka Zoe miestami vyzerá ako keby v scénach použila kaskadéra. Dobrá je Číňanka, ktorá zaisťuje multikulturalizmus. Škoda, že sa narodila v Južnej Kórey. Aspoň má typické čínske meno Nicole Bilderback. Nájdeme tu aj pár slušných hlášok. "It's Japanese bitch. Same shit". Alebo "to nipples because without them titties would be pointless". A to najlepšie na záver. "I might even fuck George Clooney ... with a strap-on". Verím že baby sa pri točení bavili. A vlastne aj chlapci v štábe. Divák je na tom ale horšie. Dávam 2*. Ale len preto že je to také zlé. Keby to je o trochu lepší film. Ubral by som hviezdu. Prosím nech je ženský spin off k Expendables lepší ako toto.

Na hraně zítřka (2014)

Tak tie chválospevy mi trochu pokazili zážitok. Čakal som, že sa pritom poseriem. Neposral som sa. Ale aj tak je to v kategórií akčné sci fi výborný kúsok. S opakovacími sekvenciami sa vysporiadali veľmi dobre. Začiatok je síce trošku slabší ale potom ma príbeh úplne dostal. Technická stránka je super, ale niektoré akčné scény by som ešte doladil. Emily je sexi a drsná zároveň a verím že jej akčná kariéra bude ešte pokračovať. Škoda úplného konca. To si mohli odpustiť. 4 a pol hviezdy. Chýbali detaily aby som dal plný počet. Bohužial chýbali.

Superjail! (2007) (seriál)

Toto je asi najšialenejšia vec akú som videl. Tie výjavy musel vymýšať niekto na drogách po lobotómií. Neexistuje žiadna šanca aby totvorcovia mali v hlave v poriadku. V krátkych epizódkach sa miesi všetko piate cez deviate, všetko je správne nechutné a úchylné. Každá epizóda končí masovým vraždením. Občas je to fakt vtipné, ale človek si nemôže byť ničím istý. 3 a pol hviezdy. Len pre silné zvrátené žalúdky.

Croodsovi (2013)

Totálna hlúposť. Ako beriem, že všetci parkouristi, lezci, cirkusanti a gymnasti museli byť v siedmom nebi. Ako som pozeral tie zvieratá tak aj predajcovia LSD si museli prísť na svoje. Ale som sa až tak nebavil. 4 a pol vtipných situácií. Ustráchaný hrdinovia o ktorých sa vôbec nebojíte lebo môžu spadnúť zo stometrovej výšky a nič sa im nestane. Jedno debilné decko, ktoré malo besnotu a frčalo na speede. Koniec ktorý nedával zmysel. Nechal som sa odrbať dobrým hodnotením. Kedysi ma rozprávky relatívne bavili, lebo boli vtipné. Teraz už je to nuda. 2* za tých pár vtipov. 45%.

Návrat Falcona (2014)

Priemerné béčko. Barbarash skutiočne zlyháva v akcií. A MJW už trochu strane. Ale stále je slušne namakaný. Aj keď alkoholikovi by som také svalstvo neveril. Príbeh je len taký ako je bežné u podobných filmov. Akcia je tak stredne. A aj keď nie je úplne otrasné, niekedy to nevyzerá príliš dobre. Celý čas som chcel dať dve hviezdy, ale finále bolo celkom našlapané. Som rád, že si Michael spomenul na kobudo a predviedol trochu aj z toho. Ale aj tak škoda že duo White-Crowder nepredviedlo divokejšiu choreografiu. Slabé béčkové tri hviezdy ale dám.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Mňa to vôbec nebavilo. Nepáčili sa mi postavy. Hlavne Elle Fanning ma neskutočne srala. Sharlto je jeden z mojích najobľúbenejších hercov, ale tu sa moc nepredviedil. Ale ani nemal ako. Angelina si kradne film pre seba, ale ani ona nebola taká cool ako sa tu všetci tvária. A prečo do riti má také lícne kosti??? Akcia je relatívne trápna. Vizuálne efekty ma nechali chladným. A mal som pocit, že film trvá asi 4 hodiny.. Nechápem, prečo to má tak veľa percent. Hlavne, že Sabotage je na 60%. Toto vidím na 45% 2*. Slabota