Barbar Conan (1982)

Conan si ku mne hľadal cestu ťažko a dlho. Ale nakoniec ho hodnotím dobre. Ako malí som to videl, ale už som si to nepamätal. Neskôr ma to skôr sralo a ani som to nedopozeral. Až teraz skutočne doceňujem kvalitu filmu. Kopúec dobrých záberov, super hudba a Arnie vo forme. Na filme už je cítiť vek, ale vo svojej dobe to muselo byť niečo. 80%

Argo (2012)

Dobrý film, ale aby získal oskara? To teda nie. To rozodne nie. Pár dobrých hlášok. Sto krát odohrané prvky napätia na konci. Dobová atmosféra. Ale to je tak dokopy všetko. Nechápem to vysoké hodnotenie (nielen na csfd). U mňa 65-70% a najhorší Affleckov režijný počin.

Proposition (2005)

Slabota. Film ma extra nebavil. Pár dobrých scén. A super John Hurt, ktorý tu ale figuruje iba chvíľu. Atmosféra špinavá ponurá. Ale ten príbeh stojí za hovno. Dokopy sa tam toho za 104 minút moc nestane. Ani Guy Pearce ma tentokrát nebral. Pritom The Road a Lawless považujem za super filmy. Prvý Hillcoatov film my ale nič nehovorí. 75% je určite prehnané. U mňa je to tak medzi 50-55%. Čiže veľmi slabé 3*.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Nooo. Začalo to parádne. Prvá séria je tak za 85-90%. Neskôr sa to znižuje takže celkovo to aritmeticky vidím na 75%. Postavy sú super. Vlastne sa jedná možno o najlepšiu zmes postáv v sitcome aké som zažil. Ale porade. Joel McHale (Jeff) je super sebecký narcistický sviniar, ktorý sa ale iobčas chová zbytočne správňacky. Danny Pudi (Abed) je brutálna postava, ktorú dávam na úrovni Manyho z Black books, alebo Mossa z IT crowed. Proste kompletne nový charakter aký tu nebol a ktorý funguje mega dobre. Donald Glover (Troy ma občas serie, ale je správne hlúpy a jeho vzťah s Abedom je prínos. Chavy Chase (Pierce) ponúka veľa a z toho je asi polovica vtipná. Občas z neho robia moc veľkého idiota. Alison Brie (Annie) má tiež dobré a slabé chvílky. Ale ozodne je prínosom. Akurát herečka má asi tak o 10 rokov viac ako postava. WTF. Gillian Jacobs (Britta). Názory jej postavy ma serú, ale mám rád ako ju občas zotierajú. Plus je sexi. Najslabšia je tá tučná černoška, ktorá ale tiež dokáže pobaviť. V čom je problém. Od druhej série to ide dole vodou. Výborné postavy začínajú byť otrepané. A nové nápady väčšinou končia katastrofou. V seriály sa hodne experimentuje a občas som fakt musel niektoré pasáže preskočiť. Ešte veľké plus si zaslúžia Dean a Leonard, čo sú super postavy (ale tiež sa neskôr prejedajú). Ken Jeong strieda vrcholy trapnosti s dobrými vtipmy, takže často predstavuje najslabšie ale alebo najsilnejšie miesta epizód. Fakt škoda že po prvej sérií pomaly došli nápady. 4*. DODATOK: Po dopozeraní celého seriálu musím povedať, že im došla šťava. Človek si najprv dlhšiu dobu zvyká, potom ho to baví, ale veľmi rýchlo to stratí iskru. Koniec už došiel len tak zo zotrvačnosti. Všetky 4 série hodnotím tak na 70%.

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Solídna vec. Ten svet v ktorom sa to odohráva je super. Ale seriál nemá takú kadenciu vtipov ako som dúfal. Napriek tomu sa mi páči brutalita s akou sa tu všetko rieši. Určite to nesadne každému. A aj tomu, čo to sadne musí byť jasné, že sa nejedná o geniálne dielo. Tvorcovia mali dosť priestoru z toho vytrieskať viac. Napriek tomu raz za čas sa tu nájde nejký brutálny vtip, ale celý serál je mne osobne sympatický. Odporúčam hlavne tým, čo minulujú kreslený čierny humor a už sa hľadajú niečo ďalšie po South parku, Simpsonovcoch, Family Guyovi a podobným. Ugly Americans je síce o triedu horšie a ale stále nadpriemer. Jediný seriál kde je moderátor riť. 75%.

V pasti (2005)

Ťažko film nespojlovať. Skúsim. Film je parádne zahratý a parádne natočený. To beriem. Aj keď Ellen Page je mi totálne nesympatická a od tohoto filmu ju nemám rád (nemal som ju rád ani doteraz, ale momentálne je to už osobné). Ale priebeh som si fakt pretrpel. A nejaký morálne posolstvo je v mojom prípade úplne iné ako by malo byť. Už sa mi dlho nestalo aby ma nejaký film tak nesral svojím priebehom. Film by zniesol aj 4*, ale dve strhávam za to čo som si pri ňom vytrpel. Dobrý Slade, ale nenávidím ťa, za to že si to natočil. Už nikdy z toho nechcem vidieť ani sekundu.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

No nič moc. Anderson nezvláda dialógy v žiadnom filme. Tu sa to snaží riešiť mlčiacim hlavným hrdinom. Musím sa ale priznať, že tá zalepená huba u Russella srala. Okrem toho bol ale Kurt celkom štýlový vojak. Prvé dve tretiny nuda. Hlavne stred filmu, kde sa akože zžíval s miestnou komunitou. Na to by chcelo lepší scénar a lepšieho režiséra. Našťastie posledná tretina je masaker, ktorý sa vydaril a film zachraňuje. Napriek dosť pokročilému roku film pôsobí dosť oldschoolovo, čo je plus. Naopak ako mínus pôsobia niektoré nedotiahnuté režisérke veci. A celkom ma nepresvedčila premena neporaziteľných supervojakov na bandu sráčov. Každopádne aspoň niektoré pasáže som si užil (hlavne koniec). Takže za tri*.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Prekvapivo lepšie ako som čakal. Rozpočet je iba smiešných 6.5 mega. A na takýto malý rozpočet to ma slušný vizuál, hudbu aj obsadenie. Reiné navyše vytasil niekoľko efektných záberov. Príbeh je sračka, ale oproti Céčkovým kolegom je to ešte nadpriemer. Mne to proste prekvapivo sadlo. D. Scott je dobrý záporák, Trejo je tiež super. Goss sa tiež snaží. Taký Seagal a spol. by s mali učiť ako narábať s rozpočtom. 65%

Vražedná hra (2012)

Oveľa menší prúser ako som čakal. Fox je super záporák. A niektoreé časti filmu sú dobre natočené. Čo je najdôležitejšie film ma nenudil. Hlavný problém filmu je ale Tyler Perry. Ktorý idiot mu dal tú úlohu??? Wtf. Tučné prasa s nulovou schopnosťou hrať. Keby je miesto vo filme Idris Alba ako sa pôvodne počítalo, pridá sa trochu akcie a vylepšia sa niektoré detaily mohla to byť štvorhviezdičková záležitosť. Perry ale zráža film tvrdo dole. 50%. Do riti. Hlavne, že Dredd a Bullet to the head u nás do kín nejdú a túto vec hrali. Distribútori by si mali dať poriadnu facku.

Nespoutaný Django (2012)

Očakávania boli enormné. A zážitok im nezodpovedal. Ako film je veľmi dobrý. Hlavne koniec. Waltz opäť predvádza fantastický výkon. DiCaprio, Foxx a Jackson tiž nezaostávajú. Nenudil som sa ani chvíľu. Dorbých nápadov je viac než dosť. Ničmenej mi to príde slabšie ako Bastardi. A tie očakávania proste boli priveľké. 80-85% Možno po druhom pozretí ocením viac.