Gabriel - Anděl pomsty (2007)

Film, od kterého jsem čekal mnohem víc. Akceptuji, že je to béčko, ale dodnes nevím, jestli je to drama, akční nebo co. Od každého druhu si bere něco, ale nikdy nic nedotáhne do konce. Po zhlédnutí jsem měl pocit zbytečně stráveného času, během kterého jsem se mohl víc bavit. Například škrábáním brambor.

Quantum of Solace (2008)

Pokračování Casino Royale ve stejném duchu. Daniel Craig není tak hrozný Bond, jak jsem si myslel (čímž přesvědčil už v Casinu). Opět méně technických vychytávek a na bondovku bohatší příběh, než je v sérii obvyklé, ale je to příjemně stravitelný film.

Nejhorší obavy (2002)

Film jako takový není špatný, ale bohužel pro tvůrce jsem fanda Toma Clancyho a tuhle knížku jsem přečetl během tří dnů, takže se mi hodně líbila. Nechápu, proč se film téměř vůbec nedrží předlohy. Pokud jste tedy knihu četli, nekažte si chuť tímhle filmem. Pokud ne - vzhůru do něj. Jinak Morgan Freeman je excelentní jako vždy, Afflecka jsem nikdy moc nemusel a co rozhodně ještě zaslouží pochvalu, tak to je výborná hudba (až na jednu dvě skladby).

Casino Royale (2006)

Poněkud jiná bondovka. Příběhově bohatší než je v sérii obvyklé, méně technických pomocníků než je obvyklé (prakticky jediná vychytávka je Aston Martin DBS), Bond už není ten sympatický a optimistický agent, ale spíš se povahově přiblížil Hitmanovi, což taky není od věci. A i jakožto fandovi původních bondovek se mi to líbí.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Hodinu a půl dlouhá epizoda, která se drží všech tradic seriálu - nic jim není svaté a očekávané vtipy jsou provedeny tak, že se jim člověk opravdu zasměje. Jakožto příznivec a fanda seriálu dávám plný počet bodov.

Smlouva s ďáblem (2000)

Pěkná nenáročná komedie, ve které se B. Fraser objeví hned v šesti různých rolích a v každé je perfektní, stejně tak Elizabeth v roli ďábla. A jako téměř vždy doporučuju zhlédnout v originále. Dabovanou verzi jsem byl schopen sledovat nějakých deset minut. Absolutně se nepovedl, obzvláště Elizabeth je nadabovaná příšerně a totálně změnili charakter postavy.

King Kong (2005)

Peter Jackson udělal to, co říkal od začátku - natočit starý film, ke kterému má úctu, moderní technikou. Asi nejvěrnější remake, jaký jsem kdy viděl. Viděl jsem přibližně hodinu původního Konga (1933) asi 14. dní po shlédnutí Jacksonovy verze a i když si tam PJ něco málo přidal, nemám, co bych vytkl. Je to remake, tak jak to Peter říkal od začátku - starý film novou technikou.

Dračí srdce (1996)

Skvělý film pro strávení pěkného odpoledne u tv s pravděpodobně nejsympatičtějším drakem v historii filmu, zvláště díváte-li se na to v původním znění, kde Draca mluví nepřekonatelný Sean Connery. Příběh je typickou pohádkou, kde zvítězí dobro nad zlem po té, co chvíli zlo vedlo. Herci hrají opravdu dobře, režie je taktéž na výši a hudba je perfektní, obzvláště závěrečná skladba. 4*

Oscar (1991)

Báječný remake Oskara nepřekonatelného L. de Funése. Zasazení do počátku 30. let dodává všemu zvláštní kouzlo a prostředí domu polepšeného gangstera všemu nasazuje korunu. Asi nejlepší Stalloneho neakční role. Herci byli vybráni výborně, těžko si představit někoho jiného, vše je bráno s lehkou nadsázkou a tak to i vypadá. Skvěle jsem se u tohoto filmu bavil, obzvláště u scény, kterou Stallone komentoval "Like unarming Germany" a připomíná mi Shakespearovské komedie. Škoda jen, že dubing zničil dobrou třetinu vtipů, o skělém italském přízvuku některých postav nemluvě (zvláště Ornella Mutti zní s přízvukem půvabně). Původně jsem dal 4*, ale po zhlédnutí v originálním znění nemohu jinak než 5*.

Hitman (2007)

Hodně velké zklamání vzhledem k podařeným základům. Ovšem film a videohra jsou dvě absolutně rozdílné věci. Místo dětsky působícího Olyphanta bych uvítal spíše někoho s výrazem Jasona Stathama. Navíc spojení Hitman a city je taky absolutně mimo mísu. Docela dobré akční scény shazuje zbytek filmu a ne zcela podařený scénář.