Absolvent (1967)

Absolutní dokonalost po všech stránkách... Tleskám!

V zajetí démonů (2013)

Závěr filmu byl pro mne menším zklamáním, avšak tak děsivou atmosféru jsem dlouho nezažil a rád filmu pár chybek odpustím. Od prvních minut je to opravdu jízda, prakticky není prostor vydechnout, ačkoli se o to snaží postava policisty, která příliš nezapadá a je zvolena celkem necitlivě. Konečně zase nějaký horor, který si vystačí bez hektolitrů krve a dementního 3Dčka. 90%

Zrození Planety opic (2011)

Řemeslně dobře odvedená práce na zoufale nezajímavém scénáři. Celých sto minut bez jediného překvapení, prakticky by se dalo říct, že je ten film tak nějak o ničem. Opice samozřejmě líbivě vykreslené, přičemž s tím bych v žádném případě problém neměl, kdyby to nebylo tak násilnou formou. Zřejmě aby i pomalejší divák pochopil... Jinak té předvídatelné části v útulku jsem se musel smát. Především těm nelogickým charakterům okořeněným totálně dementním "bachařem", který od prvního okamžiku prosí o to, aby ho opice pořádně zmasakrovali. 60%

Vyměřený čas (2011)

Vynikající námět, skvěle zpracované prostředí, slušná atmosféra... Od prvních minut si mě film získal úžasným nápadem, přičemž následně jsem byl ohromen celým tím fantasticky zpracovaným světem. Také oceňuji sympatické herecké výkony v čele s Justinem Timberlakem, který mi znovu (The Social Network) ukázal, že dokáže být výborným hercem, ačkoli jsem o něm dříve pochyboval. Příjemná oddechovka, které rád odpustím pár drobných vad na kráse. 90%

Za borovicovým hájem (2012)

Většina filmů graduje k nějakému senzačnímu vyvrcholení. Toto je pravý opak. Vrcholná šestihvězdičková půlhodina s Goslingem a následně strmý pád až na dno. Nakonec z toho jsou velmi těsně 4 hvězdy, ale teda takhle pokazit film, to se jen tak nevidí.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Velké zklamání. Upozorňuji, že komentář může obsahovat spoilery. Začnu u charakterů. Jedním slovem hrůza. Skutečně nechápu, jak mají tři dlouhé filmy stavět na tak hloupých postavách. Máme zde hromadu trpaslíků, přičemž o většině z nich nevíme nic, někdy snad ani jméno. Jakkoli se snažím najít na postavách něco, za co by zasloužily alespoň trochu kladné hodnocení, okamžitě se dostane na srovnání s Pánem prstenů a následuje dost tvrdá facka, protože tohle je prostě bída. Jedná se o tuctové nezajímavé postavy, z nichž část se chová neskutečně podivně? Trapně? Nevhodně? S tím přímo souvisí další bod, který mě štve už od druhého dílu Pána prstenů. A tím je nevhodné vtípkování v situacích, které se k tomu vůbec nehodí. Překousl jsem Gimliho, který uprostřed skoro ztracené bitvy proti mnohonásobné přesile trapně pořvává něco o tom, že přes vysoké hradby ani nevidí, zda už soupeř dorazil. Hobit zachází ještě dál, zde se takhle chová skoro půlka trpasličí družiny. Také mě už nebaví, jak stereotypně celý film probíhá. Družina se do něčeho zaplete, načež zachraňovat všechny musí Gandalf používající stále stejné triky (kolikrát jsme již ty orly viděli?). K tomu je ještě potřeba započítat neskutečně mnoho štěstí, bez kterého by každá postava zemřela během filmu nejmíň třikrát. Abych tedy pouze nekritizoval, tak pochválím i pár světlejších momentů. Jednoznačně nejlepší a vskutku dokonalá je scéna s Glumem a hádankami. Dále mi přišly zajímavé bojující skály a opět nezklamala hudba. Jinak ono protahování na tři díly je zde až příliš okaté. 65%

Argo (2012)

Mám z toho tedy velmi smíšené pocity. Až bolestná je přítomnost některých vyloženě hloupých dialogů, které zbytečně filmu ubírají kvalitu zrovna v těch nejvíce vypjatých okamžicích. Stejně tak mě zklamala přítomnost několika neskutečně laciných scén, které doprovází především závěrečnou půlhodinku. Alespoň co se týče herců, tak k těm nemám co dodat, z tohoto pohledu je film bezchybný. I přes nepříliš pozitivní komentář ty dvě hodiny utekly velice rychle a celkově je to takových 75% .

Od úterý do úterý (2012)

Velmi dobrý film. Nic jsem od toho neočekával, avšak byl jsem mile překvapen. Skvělá atmosféra filmu, který si od začátku nesnaží hrát na nic jiného, je ještě doplněna decentním hudebním podkladem. Hlavní hrdina působí skutečně uvěřitelně, stejně jako ostatní postavy. Bez mnoha dialogů dokáže film říct všechno podstatné. Na závěr bych ještě vyzdvihl výbornou kameru.

Hunger Games (2012)

Pustil jsem si to jako takovou oddechovku na večer a neočekával jsem žádný zázrak. Avšak předčilo to mé očekávání, nenudil jsem se ani chvilku. Film Battle Royale jsem neviděl a dříve jsem o něm nikdy neslyšel, takže proto mé hodnocení možná trochu vyšší. 75%