Faktótum (2005)

Čekal mnohem víc Bukowského a Chinaskiho. Hank obvykle mlátil do psacího stroje (Bukowski na sklonku života dokonce psal na počítači), podnikal větší chlastačky, poslouchal vážnou hudbu z rádia (jednou zde náznak byl) apod. Taky mi nesedělo, že děj byl posazen do současnosti a hlavně tam chyběl typický Bukowského humor. Postavy jsou v čele s Mattem Dillonem elegantní na rozdíl od zjevu Bukowského a jeho hospodských známostí (to by se ale na film asi moc nehodilo). S předlohou se film nedá ani nemůže srovnávat a když si to odmyslím, výsledek je velmi dobrý. 80%.

Král Škorpión (2002)

Klasická americká akčňárna, kdo to má rád, užije si akce až dost. Scénář trochu slaboduchý, je to prostě oddechovka a nesmí se to brát moc vážně a moc přemýšlet. Nechybí opravdu krásná čarodějka. Doplněno i o trochu tvrdé muziky, možná i trochu parodie se najde (tedy já tam viděl Spidermana a Hvězdné války). Na pomezí 3 a 4 hvězdičky, 70%.

Znamení Raka (1966)

Taková klasická kriminálka. První půli jsem se nudil, od druhé půlky jsem byl zvědav, kdo ze všech podezřelých to bude a jak to dopadne. Dopadlo to tak nějak nijak, což mě zase trochu zklamalo. Průměr 50%, čekal jsem trochu víc.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Nemám rád Funese, když hraje úplného blbce, jako ve Fantomasovi. Tento film, který jsem doposud neviděl, začínal stejně blbě a tak jsem myslel, že se ani nedodívám. Naštěstí šlo jen o začátek a později se dostalo i na scény, které mě pořádně rozesmály (rozšlápnutí obrovských balíků zákusků v majáku). Samozřejmě se jedná jen o bláznivou oddechovku, ale zaslouží si 75%.

...a pozdravuji vlaštovky (1972)

Tak tento film spadá do zcela průměrných, ničím mě nezaujal. Podivné je to, že děj se odehrává v zimě 1943, ale nikde není žádný sníh, naopak skoro pořád svítí slunce. Zvláštní je i to, že vězení mi přijde velice mírné. Pokud jde o zvuk, dialogy jsou často dost nezřetelné, jak už zde bylo v diskusi zmíněno. 50%.

Evangelium sv. Matouše (1964)

Film jsem měl nahraný již nějaký týden a stále se mi nechtělo na něj dívat z obavy, že budu zklamán. O to více jsem byl potěšen jeho shlédnutím. Výborná kamera a skvěle skloubená hudba, pro Pasoliniho typičtí oškliví neherci, atmosféra a prostředí filmu zcela evokuje období Ježíše. Ježíš sám z velké části působí jako záporák, zkrátka snímek mě úplně dostal. 85%.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Klasický Woody Allen, jeho skvělý neurotický užvaněný hrdina, humor, romantika. 80%.

Zlatá reneta (1965)

Film, i když celkem náročný ke shlédnutí, se mi líbí pro svou lyrickou atmosféru a taky proto, že tam hraje můj oblíbený Karel Hoger. 65%.

Americká noc (1973)

Velice pěkně ukázané, jak se točí film, včetně všelijakých mezilidských vztahů. Na jedno podívání dobré, ale víc než 70% si u mě nezaslouží.

Špinavá záležitost (1981)

Mám rád francouzské krimi drama z 80. let, především pro svou realističnost, což platí i pro tento snímek. Bohužel nijak nevybočuje z průměru a tak si nezaslouží víc než 60%. Abych nezapomněl - dobrá hudba a sexy scéna na závěr, kterou mám v paměti ještě jako náctiletý.