Straight Outta Compton (2015)

Řadím k životopisům Raye Charlese, Johnnyho Cashe a The Doors jako absoultní špičku svého žánru. Tuto a aftermath éru hiphopu mám v oblibě

Ant-Man (2015)

Kinder parta od Avengerů se může od mravenčího kluka něco přiučit. Oddechovka, která si na nic nehraje a pobaví. Myslím, že toto s Deadpoolem budou po dlouhé době jediné Marvelovky, které snesu.

Spectre (2015)

Líbilo se vám Skyfall? Zalíbí se Spectre. Další Bondovka natočena na jistotu, s pokusem originálně respektovat tradice. Dojmy z premiér snížily mé očekávání a o to příjemněji jsem byl překvapen. Pořád se jedná o značně lepší Bondovku než je jakákoliv z Brosnanovské, Daltonovské (maybe) a Moorovské éry. Craig jen potvrzuje, že je jediný schopen se rovnat Connerymu ve všech směrech. Jen bych uvítal nějakou inovaci....taktéž Waltz se nepředvedl (nebo nemohl?) jak umí, a že se od něj čekalo hodně. Uvidíme co bude dál...já skeptickej nejsem, Daniel will be back a vytře zrak :)

JFK (1991)

Působivě podané, natočené a zahrané. Přes 3 hodiny jste zasypáni informacemi, ve kterých se ztratíte jedna báseň, ale zároveň si film po celou dobu udržuje vysoké tempo a úroveň....Tato tématika mě nikdy nepřestane udivovat...a rozhodně nejsem sám :)

Roger Waters: The Wall (2014)

I na živo i na obrazovce mě Roger nezklamal...teď jen doufat, že po více než 20 letech udělá nové album :)

Whiplash (2014)

Hudební filmy rád vyhledávám a jazzovou scénu se snažím studovat jak je to možné, jelikož k tomuto žánru mám velký respekt. S realitou to asi opravdu nemá nic společné, ale Simmons je pro mě ztělesněním autority. Soundtrack je fantastický...co dodat ...pokud je Vám tato tematika, alespoň trochu blízká..neváhejte :)

2012 (2009)

'MURICA, která už opravdu bolí....ale katastrofické scény zmáknuty perfektně

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Příbeh nula nula nic, ale o to tu nejde. Prostředí a akce je vyšperkovaná. Postavy dobře charakterizované a super ostrej kytarista mi vždy udělá radost. Blockbuster jak se patří

Teorie všeho (2014)

Stálo mě to hodně úsilí, ale překonal jsem se, dokoukal jsem a přiznám spokojenost. Povedený životopisný snímek, který není přecukrovaný a příjemně utíká. Eddie výborný výkon o tom žádná...řekne toho divákům hodně aniž by pořádně otevřel pusu. 80%

Kód Enigmy (2014)

Nejsem homofob, ale místo glorifikace homoušů se mohli jednoduše držet příběhu...výsledek by byl jěště lepší. Jinak tězko co vytknout