Zlatí bratři (1998) (TV film)

Jó ti bráší Pospecí, to byli praví poctiví sportovcí! Vočkovaní Kénigem, dvacet(!)krát mistří! . . . A bez legrace - obdiv a uznání! . . . Pěkný dokument a jeden z mála smysluplných režijních počinů B. Rychlíka, asi že tenkrát začínal s žánrem a ještě to dělal poctivě >pomalu< (bez obdivu s uznáním)... - - - - - (Poprvé viděno kdysi po natočení v dobách pomalých, hodnocení po repete 19.7.2011 na >zlatém prostoru< bratru 7., komentář zde pomalík jako první - 19.7.2011)

Laco Deczi (1996) (koncert)

Koncert po hudební stránce skvělý - kterýžto ovšem jako televizní pořad poněkud kazí jen vizuálně jalový záznam a šílené pindání moderátora, který chce dělat, že je vtipný a bystrý a chytrý a v obraze ale ve výsledku žvaní a mele "Čingischána" s "Čankajškem" (Čch. coby synáček mr. D. ... ;-)... Svatá prostoto zase jednou, měl ho mistr D. raděj poslat někam do >Močingolska< ... %-/ - - - - - (Poprvé viděno kdysi v dobách dávných, hodnocení po repete 18.7.2011 na >celulaidním prostoru< 3., komentář zde jako první - 18.7.2011)

Hank a Mike (2008)

Hm, velikonoce holt nejsou vánoce, že... %-/ . . . Každopádně čučet na dva zapruzené velikonoční chlapokrálíky v zapařených ušmudlaných růžových overalech, kterak dostali padáka, protože vyjebali s čokoškou pro jednu fakin ufňukanou holčičku a poté hledají nějakou novou výnosnou pozici a prožívají všelijaká protivenství v bídě svých zmr(k)vených životů... no ...může být velká taškařice ale taky docela opruz - a on je to spíš opruz a pár vskutku lekračních momentů nepřebije zbytek všelijakého tlachacího plácání a plácání se od scénky ke skeči a jak to bylo dál... °-] . . . Tak ještě že to zase nakonec všechno spasí to přátelství a láska a vejce a... Ach... . . . Škoda, Hank a Mike >na TO< měli, ale nakonec spíš klouzali po králičích bobcích a čokotěstovinách od níčeho nikam... A jestli tahle satirka měla být nějaké podobenství o něčem v čem je víc, než jsem pochopil, tak pak jsem to teda asi nepochopil... °-[ . . . Tři hvězdy tedy jen se sebezapřením, protože igitátor má rád všelijaké podobné bizarnosti a i ke králíčkům má milý vztah, i když nejde zrovna o ty Playboyovský nebo Azuřiťky... A víc už nic, leda tak snad zastříhat ušiskama a skrčit nosík... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 18.7.2011 na >králičím prostoru< , hodnocení 1080., komentář zde jako stočtrnáctý - 18.7.2011)

Greed (2008)

Že by postmoderní podobenství ze sedmi hříchů na provařené téma "prachy dělaj člověka"? . . . Či snad vyvedené stylistické cvičení coby etudka s chamtivým gamblerem?? . . . Nebo jen bezpředmětná divoká vize sjetého egomaniaka??? . . . Každopádně jedna (i když formou z principu poněkud instantní) ze studentských lahůdek kalifornské animatorské školy ANIMATION MENTOR... http://www.animationmentor.com/ - - - P.S. K schizoidnímu zkousnutí (a další kousky z kousků školní kuchyně k ochutnání...;-) zde: http://www.youtube.com/watch?v=Ktbj-WpzgvQ&feature=related - - - - - (Poprvé viděno 18.7.2011 na YouTube, hodnocení 31., komentář zde jako třetí /vpodstatě druhý/ - 18.7.2011)

Milionářská bydlení (2004) (seriál)

Projebáři všech zemí spojte se... Nebo spíš bojte se? 8-o . . . Jedna hvězda tedy za všechnu tu ztrátu času, byť pohled na všelijaké ty zbohatlé šašky a debilky bez espritu a špetky vkusu (a nejen postsovětské!) samozřejmě za ono kouzlo nechutného zaslouží v rámci žánru parodie lidského bytí (prachy dělaj člověka, že...) pět hvězd... %-] . . . Víc už škoda slov! Aleluja!! Howgh!!! - - - - - (Průběžně vídáno v první vlně projekcí v roce desátém na >nevkusném prostoru< , hodnocení 17.7.2011 po repete prvního >moskevského< dílu 96., komentář zde jako čtrnáctý - 17.7.2011)

Vysílá studio A (1964) (pořad)

Jó kde jsou ty časy, když třešně zrály, roztáčel a natáčel to TOČR & JOČR (nebo spíše KOČR...;o), chlápci nosili úzký nohavice i kravaty a polobotky do špice a v rolích konferenciérů byli špica a nedělali ze sebe podbízivé blby... To asi proto, že to byli spíš ti "spíkři" než "moderátoři" [:-] a byli víc přirozeně zábavní než vytrendovaní baviči... A budoucí bohové a hvězdy naší popmusic (sic!) uměli(y) pět jako kosové a pěnice až slavíci a slavice a mít trému, než se něco opravdu naučili(y). A škoda, že za pár let se stejně většinou stali(y) normalizačními (pa)kulturními zrůdami, ale to už je jiná historie... No jo, když on taky jazz a swing a rocknroll nebyl estrádní plytký pop a kolovrátkový střední proud, že... °-] . . . A tak i přes černobílost prastarého televizního záznamu působí tento pořad i po všech těch desetiletích jako docela svěží a barvitý pohled na počátky moderní televizní zábavy a vlastně našeho malého českého šoubyznysu jako takového... Jojo, naděje tu byly, škoda, že když se dnes člověk podívá na obrazovku jak rádoby komerčních tak takzvaně veřejnoprávních (k)análů, chce se mu valnou měrou akorát tak blít... - - - P.S. Pro milovníky šlágrů, které dávno odvál čááás více zde: http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr[SIDP]=899553 - - - - - (Vídáno nahodile letem let televizněbavných, hodnocení 17.7.2011 po repete dílu se sedmnáctkou Helenkou na >áčkovém prostoru< 79., komentář zde jako šestý - 17.7.2011)

Spin (2005)

Vskutku >vypointovaná< hříčka o tom, že... ...všechno souvisí se vším a vše je jak má být, protože kdyby to tak nemělo být, tak by to tak nebylo a nakonec stejně všechno souvisí... Jojo, v tomhle filmku to neskřípe, protože když d.j. God scratchuje... Amen! %-] - - - P.S. Pro nevěřící k uvěření zde: http://www.youtube.com/watch?v=oP59tQf_njc - - - - - (Poprvé viděno 17.7.2011 na YouTube, hodnocení 594., komentář zde jako čtyřiasedmdesátý - 17.7.2011)

Transylvania (2006)

Spousta hystericky stylizované cigánské poetiky a cesta odnikud nikam... No, při vší toleranci a snášenlivosti - od >filmu< (navíc coby "drama"!) i na takové téma si dovolím >formou i obsahem< gádžovsky čekat víc... °-/ - - - - - (Poprvé viděno kdysi na >tranSkulturním prostoru< , hodnocení 14.1.2010, komentář zde po repete upřimně lehce rozmrzelý jako šestadvacátý - 17.7.2011)

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Á sákryš! 8-o . . . No po té geniální (!) ranní scénce z desáté epizodky jsem hnedle přidal pátou hvězdičku! . . . Jo, tihle lůzřitilí lajdácí si to teda zaslouží... %-[] . . . Ano milé děti, i postpubertální pičovinky z produkce ejčbíou můžou být ve své vypointovanosti nosné pro ignoranta igitátorského typu... Baže je bačům blaže! Chrochtám bláhem... ;o))) - - - - - (Průběžně pravidelně sledováno každý pitek před odchodem do chlastacího prostoru na >plkakordovaným prostoru< , hodnocení 18.3.2011 jako jedno z mála mnoha, komentář zde rozletěný jako čertoffsky šestašedesátý - 15.7.2011)

Shakespeare 2000 (1988)

Šejkspír mejdán čárlstón! . . . Pičikáto pazdráto presto i šupito a tak dálo... ;o))) . . . Tož jen taková groteskní aniféerie, určena tak asi nějak pro knihoholky s alkoholky... %-[] - - - - - (Poprvé viděno 15.7.2011 na >šejkskoffském prostoru< v rámci cyklu M.Č.A.F., hodnocení 16., komentář zde jako první - 15.7.2011)