• Pohádka

Halloween II (1981)

Celkem dobrý horror. Jako by první díl byl jen prologem ke kolosální vyvražďovačce v nemocnici. Příběhu opět kraluje Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence. Halloween 2 je napínavý už od prvního okamžiku. Jen ten konec už byl zase přitažený za vlasy... Snad ani Terminátor by toho nepřežil tolik jako Michael Mayers :)

Znásilnění (1988)

Šokující a pravdivé. Jodie Foster podala skvělý výkon. Co víc dodat ? Stojí za podívání a koho se to alespoň trochu nedotkne, jako by byl snad bez citu...

Presumpce viny (2003)

Vynikající Denzel v napínavé, nicméně jen lehce nadprůměrné detektivce. Nechybí ale napětí a pokud máte podobné filmy rádi a Denzel vám není vyloženě nesympatický, neváhejte. Jako příjemný bonus dostanete ve filmu krásné záběry na slunné floridské pobřeží.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Když jsem tento film viděl poprvé, docela jsem se bál, některé momenty má skutečně strašidelné. Jsem si vědom toho, že Babičky dobíjejte přesně není asi kdovíjaká senzační záležitost, ale má to něco do sebe a čas od času se na to rád podívám. Libuše Havelková předvedla dobrý výkon.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Jaho horror by to samo o sobě nebylo špatné, ale vadí mi tahle neustálá pokračování. I kdyby Michaela rozřezali na kousíčky velikosti 1mm, stejně se vrátí zpátky. Navíc Jamie Lee Curtis se objeví jen na začátku filmu, to pro mě bylo zklamáním, neboť se objevuje jako první v titulcích a i na obálce.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Výborný film ze soudního prostředí, Al Pacino mě opět nezklamal. John Forsythe seděl naprosto přesně do role slizkého a zvrhlého soudce. Tenhle snímek byl napínavý od začátku až do konce. Grandiózní finále mě naprosto dostalo, skvělá one man show Al Pacina, při níž jsem plakal. Věřím tomu člověku každé slovo, každý pohyb, každá jeho slza na plátně se mě dotýká... "Je to jenom šou, uzavřeme dohodu.." Faktem je, že muzika do filmu moc nesedla, to je snad jediná má výhrada.

Slaměný klobouk (1971)

Česká komedie jak má být ! Miloš Kopecký je naprosto famózní v roli donchuana, stejně tak i Iva Janžurová jako neposkvrněné poupě, Vláďa Menšík jako nespokojený tchán, Helenka Růžičková jako hraběnka, František Filipovský jako řemeslník a Pepík Kemr jako sluha nebo Lubomír Lipský jako nahluchlý strýc. Co víc dodat, když si přečtete všechna ta jména. Slaměný klobouk je komedie, která vás i po tolika letech pobaví (a že to nemohu říci o všech českých veselohrách).

Poslední noc (2009)

Steven Seagal v horroru ? Říkal jsem si, proč ne. Ale to by to muselo vypadat úplně jinak a nekopírovat Resident Evil. Byla to nuda a Seagal se cca v první půlhodině objeví jen asi na 3 minuty a pronese pár vět. Během sledování filmu mi bylo tak nějak jedno, jak to dopadne a kdo vlastně přežije. Zápletka nulová. Barák je plný příšer, Seagal chodí kolem v koženém kabátu, skoro nemluví, když se objeví zrůda, vytáhne meč a setne ji hlavu. Takhle je to celý film. Nakonec vše vyletí do povětří a Seagal spokojeně odkráčí, následují závěrečné titulky. Trochu málo ne ? Jsem hodně zklamaný.

Halloween (1978)

Čekal jsem možná od toho trochu víc. Na druhou stranu je to film starý 30 let, tudíž člověk nemůže očekávat, že se bude kdovíjak bát. Co mi vadilo asi nejvíc, bylo to, že z Myerse udělali nějakou nadpřirozenou zrůdu. Jako zázrakem umí Myers řídit auto, přitom se to neměl nikdy předtím jak naučit a je takřka neporazitelný. Vypálíte do něj šest kulek, on spadne z 1.patra a přesto během deseti vteřin zmizí. Tohle opravdu ne... Čekal jsem to více realističtější, že půjde o bláznivého maniaka z masa a kostí a ne o přízrak. Trochu jsem se u snímku i nudil. Donald Pleasence byl ale výborný.

Terminator Salvation (2009)

Bezpochyby zajímavé pokračování kultovní série, byť opět bez Camerona a tentokrát i bez "Arnolda" (bez Arnolda v uvozovkách, protože to vlastně není tak úplná pravda :) Christian Bale je velmi schopný herec a možná to byl dosud nejlepší představitel Johna Connora. Prvních 15 minut jsem se trochu nudil a říkal si, že nevidět to, o nic bych nepřišel. Zejména druhá polovina filmu mě vyvedla z omylu a vše mi dostatečně vynahradila. Co mi tam ale chybělo, je ten známý ústřední motiv, byť se tam na velmi krátkou chvíli objeví, ale pravda, ten patříval právě Arnoldovi. Jistě budou následovat ještě další pokračování a já se rád na ně se zájmem podívám. Nic to ale nemění na tom, že budu mít nejradši Terminátora 1 a 2 a budu si je pouštět častěji než Salvation.