• Pohádka

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

Zajímavý seriál z kuchařského prostředí, při jehož sledování se mi vždycky sbíhají sliny. První díly na horách jsou velmi dobré (herecká skupina Zázvorková - Veškrnová - Moučka a spol. zaručeně pobaví), další díly z Karlových Varů nejsou špatné, zde je třeba vyzdvihnout hlavně Karla Augustu, ale od epizody, kdy Sváťa začne dělat šéfkuchaře, je to nuda... Kdyby tam nebylo to rozhodování diváků a trapné komentování, bylo by to pro mě lepší, takhle to bylo rušivé jako reklamní bloky.

Velká filmová loupež (1986)

Dějově slabé, film pohromadě skoro vůbec nedrží, jde spíše o sled různých scének, které jsou propojeny pátraním po japonském přístroji. Jedna hvězdička za to, že jsme měli možnost shlédnout tolik výtečných českých herců pohromadě, druhá hvězdička za narážky na české filmy a třetí za scénku s učitelkou a jejími žáky. Ze společného filmu s Kaiserem a Lábusem se dalo vytěžit ale mnohem víc...

Jízda (1994)

Film pro mě postrádá děj a větší spád. Skoro celou dobu se odehrává v autě na silnici nebo někde u polí, zřejmě má navodit u diváka pocit svobody, bezstarostnosti, ale u mě se nic takového nekoná. Aňa mi byla ve filmu silně protivná. Film měl ale ucházející délku, kdyby trval jen o 15 minut déle, už by to byla nehorázná nuda, která ale z některých okamžiků doplněnými filosofováním o životě čišela stejně. Vynikající ale byla hudba od Buty, Mám jednu ruku dlouhou je už dnes klasika.

Jen si tak trochu písknout (1980)

Vynikající film (nejen) pro mladé. Velmi blízko má k Sněženkám a machrům, ostatně tvůrčí tým je u obou snímků stejný. Je to typ filmu "smích skrz slzy", kdy se velmi vtipné momenty odehrávají v dramatičtějších kulisách, nutí k zamyšlení i nad námi samotnými a mohou u nás vyvolat neblahé vzpomínky na minulost, protože Jen si tak trochu písknout je o reálném životě, zachycujícím ve větší nebo menší míře střípky všedních dnů každého z nás. Radku Johnovi a Ivo Pelantovi se to velmi vydařilo.

Draculův švagr (1996) (seriál)

Některé epizody byly velmi dobré, bezvadně vypointované (např.Geniální plán, Břitva, Markýz de Sade), jiné zase k uzoufání nudné (Doktor Domián, Pohřební vůz), takže celkově pro mě průměr. Seriál má ale výtečnou úvodní znělku...

Oprávněné vraždy (2008)

Netradiční detektivka, něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zaokrouhluji kvůli Pacinovi nahoru. Film měl spád a překvapivý konec. Jako oddechovka na sobotní večer se to hodí, není to však žádná významná a přelomová záležitost.

Halloween 5 (1989)

Nezranitelný Myers má kolem sebe další záhadu - muž v černém s okovanými boty ho z neznámých důvodů vysvobodí z vězení a my se nedovídáme proč... (vysvětlení se nabízí až v šestém díle, ale když to vezmu z pohledu diváka, který v době vzniku tohoto filmu neměl o nějakém pokračování ani tušení a musel na něj čekat šest let, nezdá se mi to jako vhodný tah !). Jediné, co stojí za zmínku, je scéna ve stodole. Jinak nic nového pod sluncem. Přišlo mi to skoro stejné jako čtyřka.

Ďáblův advokát (1997)

Vynikající film, Kean Reeves mile překvapil, Al Pacino jako vždy nezklamal, je to ztělesněný ďábel :)

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995) odpad!

Naprosto stupidní pokračování Halloweenu o nesmrtelném Michaelu Myersovi. Zápletka nestojí za nic. Některé scény nebyly úplně špatné, ale celkový dojem z filmu je nulový. Navíc tentokrát byli Myers a Loomis odsunuti trochu na vedlejší kolej a děj se nesmyslně točí okolo jakési sekty, která se chce zmocnit právě narozeného dítěte dívky Jamie...

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Co mi na sérii Halloween vadí a co mi kazí výsledný dojem, je to, že Michael Myerse je nesmrtelný. Může k němu přijít třeba rota vojáků s kulomety a začít střílet z těsné blízkosti, přesto je Michael za deset vteřin ok. Vadila mi i špatná dějová návaznost na druhý díl. Doktor Loomis má sice zjizvenou tvář od požáru z druhého dílu, avšak měl být mrtvý, přeci uhořel ! I když přiznám se, jeho mě návrat potěšil, Donald Pleasence byl báječným hercem. Snímek trpí řadou nelogických a nevysvětlitelných momentů, např. Michael Myerse se nachází na střeše, avšak za 3 vteřiny je dole před domem. To se nedá stihnout. Stejně jako se nedá přežít šest ran do srdce, požár a já nevím co. Horror to v podstatě není špatný, ale říkal jsem si při něm, proč se všichny postavy tak snaží, když Michael je stejně neporazitelný... Čekal bych trochu více reality, aspoň maličko.