Stopař (1986)

Absolutně nepředvídatelný děj a psychácké herectví Rutgera povyšují tento zapomenutý klenot půjčoven na královskou příčku. Navíc po té scéně s kamionem mi bylo ještě dlouho šoufl.

Walk the Line (2005)

Hezké i drsné, tak jak jeho hudba. Navíc si mě Reese totálně získala.

Tobruk (2008)

Jednotlivé scény jsou velmi působivé, třeba nečekaný harmonikářův konec, dělostřelec z Polska a jeho umění:) přestřelky v zákopech a v neposlední řadě též pochod pouští za zpěvu "travička zelená". Režie a zvuk jsou plnohodnotné prvky filmu, to už se bohužel nedá napsat o scénáři. První půlka šlape jako švýcary s tou druhou je to nahlé. Například scéna dezerce mi přišla naprosto zbytečná, radši tam měla bejt další mela, ale pobavil mě zřejmě britský medic ( fuck, fuck, fuck:)). A ten závěr je velmi diskutabilní. Marhoul ho měl udělat klasickou dvojskočkou, kdy bychom ve střídajících prostřizích sledovali jednak průzkumnou jednotku vedenou Školákem a poté stav jednotky na obranné pozici, která by se shodou okolností zrovna potýkala s bezhlavým útokem vojáků Arfika Korps. Ale můžu o tom jenom kecat, bo jsem neměl těch 80 mega. Z filmu jsem měl velmi ambivalentní pocit, začátek mne nadchl a konec zklamal. Nicméně to nadšení je podstatně větší. Navíc je to pocta našim vojákům.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Kdyby byla ta finální přestřelka krapet víc reálnější, tak dám full five. Jenomže to vypadá spíše jako nějaká sekvence ze střílečky s neomezeným štítem. Bale pálí, padouši pálí, Bale se trefuje, padouši nikoliv. Patetické řekl bych. A konec scénáře byl zřejmě sepsán během pár okamžiků. Russell jakoby nalézá své svědomí a potrestá svého oddaného pistolníka za to, že mu zabil "doprovod". Hodně chabý konec. Nemám rád ty rádoby drsňáky, kteří v závěru filmu vyměknou. Pokud ho měl zabít, měl počkat až se vlak rozjede, dát si s ním žváro, a pak ho nenápadně pohodit na kolemstojící kámen, čí skálu. A on by se efektně rozprsk:) Když už je ten film od 18, tak ať má proč být. 3/4 filmu jsou kůl, zbytek je zblitek.

Pravá blondýnka 2 (2003)

TOHLE je snad špatný vtip. Za TOHLE lidi platěj v kinech? Svět se zbláznil. Koukat se na TOHLE " politické tažení bárbí v pink šatech za rovnoprávnost podvraťáckých dvouchlebů" je horší než číst manuál k japonskému videu. Ultranuda, postavy jak zvratky. Jedině Reese stojí za vidění. Ale nedokoukal jsem to a musel si spravit chuť starým dobrým čtrpaslíkem.

RocknRolla (2008)

Sympatičtí rusáci, Roden ve své další roli a partie zlodějů amatérů - TOHLE mi bleskne v hlavě když si vzpomenu na tenhle film. Ale míň postav by filmu rozhodně prospělo, místy je to vcelku nepřehledné, než se zorientujete kdo ke komu patří.

Karcoolka (2005)

Hodně slabý. Vlk je měkkej, Karkůlka není kůl ani omylem, ostatní postavy radši nebudu zmiňovat. Nedodíval jsem se na to, nešlo to. Měl to režírovat Burton.