Obr Dobr (2016)

,,JE TO NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH, ALE NEMÁM ČAS O NĚM POCHYBOVAT...“ /// Spielberg by měl zůstat u tvorby pro dospěláky. Tahle kniha možná baví generace čtenářů, ale film nemá čím strhnout. Roztažení 208 stránek dětskýho čtení do cca dvou filmovejch hodin nevyvolalo u mě (ani jinde) davový šílenství. Fantasijní svět sázející na obry se brzo vokouká a zápletka je slaboučká. Navíc emoce může vzbudit maximálně u neziskovejch organizací, zabývajících se obřími právy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1982 napsal Roald Dahl, neznám. 2.) Chystám se organizovat odchyt obrů. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Očista: Volební rok (2016)

,,LETOŠNÍ OČISTU VYUŽIJEME JAKO JARNÍ ÚKLID"...“ /// Senátorka Roanová má našlápnuto do prezidentskýho křesla, takže taťkové ZAKLADATELÉ jsou v ohrožení… Přehopsáme úvodem (klasika – je třeba vybrat hudbu, herce…) a za 20 minut následuje přehlídka občanů neschopnejch se postarat o svoji bezpečnost, hrdinů, jenž brzo skončej na hřbitově i těch, co maj morální zásady. Ti všichni mě pěkně serou… naštěstí kromě přehlídky houpacích koňů se zbraněma tady máme hezkej hon na senátorku a její černou partu. PURGE, to je rozumná porce krvavý akce a „jakejs takejs“ příběh. Horor je hlavně chování lidí, ale to už vlastně všichni vočekáváme. Dalo by se říct, že tohle téma se nedá vyčerpat. Může jen vomrzet. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rozkaz zněl jasně: Je třeba zabít Babiše! 2.) Vždycky jsem si přál sejmout plyšovýho medvídka (ať už je v jeho kostýmu kdokoliv). 3.) Thx za titule „.Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Odstřelovač (2016) (seriál)

,,POKUD BUDE NAŽIVU DOST DLOUHO, ZA TO, CO JSME MU PROVEDLI, SE NÁS POKUSÍ VŠECHNY ZABÍT...“ /// Bob Lee Swagger je donucenej vyrazit na lov. Nejdřív ho honěj ho jako Uprchlíka, ale von je vždycky o vteřinku napřed. Má totiž z pekla štěstí! Bez něj by totiž neměl šanci vobjevit stůl, kolem kterýho seděj velcí chlapi, co rozhodujou…. Je to celkem jednoduchý – tři hlavní postavy, kolem kterejch se všechno točí a vobčas dost pitomá berlička k další zápletce. Rozhodně se nejedná vo nezapomenutelnej (uměleckej) zážitek. Prostě to „jen“ svižně ubíhá a vyhrávaj „naši“. Debilita nebije do vočí a nesmrtelnost má nastavenou rozumnou míru. Nejvíc škody napáchaj v posledním díle, kdy místo fajnovýho finále uvařili břečku plnou klišé. Ale přinávám, že mě to bavilo víc než film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Románovou sérii od Stephena Huntera neznám. 2.) Thx za titule „cricket277 a Valada06“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Operace Mekong (2016)

„AGRESI OPLATÍME AGRESÍ. NAŠI ELITNÍ POLICISTÉ Z PROTIDROGOVÉHO UDĚLAJÍ Z ŘEKY MEKONG BEZPEČNÝ PRŮCHOD PRO VŠECHNY!…“ /// Rozumnej příběh z ráje pro zločince…, ale bavit stejně bude hlavně mix čínsko-thajský akce. Protože je to žlutej film, sympatie k postavám se omezujou hlavně na ty dobrý a zlý. Ale stačí to bohatě, páč speciální jednotka ani drogová mafie se s tím neserou. Kosej se v obchoďáku, na silnici, v džungli i na vodě, takže rejpavci se zmůžou maximálně na moudra vo nesmrtelnosti. Akční drogová krimi jednohubka, která může kromě skutečnosti nabídnout dost zajímavý akce. 3a½! (jak je u Dante Lama mým zvykem). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zajímá mě, jak si vedl (v Thajsku) nástupce Khun Saa. 3.) Thx za titule „LAnGI“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *

Orel Eddie (2016)

,,EDDIE, NEJSI SPORTOVEC!“ /// Jednohubka o šíleným Britovi a jeho cestě za snem. Bez postavy Hugha Jackmana, hledajícího řešení na dně flašky, by to nebylo vono. Von je kořením pohodovýho příběhu s cílem vyvolat emoce (kladný). Jestli máte sen, nebo se chcete cejtit jako šampión… je velká pravděpodobnost, že prožijete kus filmu s votevřenou hubou. (A budeš se cejtit jako šampion!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Potřebuju skokanskej rychlokurz. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *

Pád Londýna (2016)

,,PĚT SVĚTOVÝCH LÍDRŮ JE MRTVÝCH, SPOLU SE STOVKAMI NEVINNÝCH CIVILISTŮ, PO ÚTOKU, KTERÝ ZDECIMOVAL VĚTŠINU PAMĚTIHODNOSTÍ V BRITSKÉM HLAVNÍM MĚSTĚ.…" /// Nejdůležitější chlápek na planetě (na Zemi, buď v klidu Putine…) je v Londýně. A s ním i nejlepší osobní ochránce (ale no tak Kevčo…)… což je klika, páč Pačuánci to maj fakt promakaný! Efektní (byť krátký) dojebání Londýna, honičky jak v péčku (nadoraz vole!) – tím chcu napsat, že to utíká jak Alfred Hinds z lochu. Že jsou tam píčoviny? Že to jako není možný? Ale děte…kolikrát jste zachraňovali prezidenta? (nebo se ho snažili sejmout?) A pak – BACHA SPOILER! - “prezident žije!“ No to je kurva překvápko! Vlastně není… A vo tom to je! „TAHLE VÁLKA NESKONČÍ!“ (a vo tom taky). Navíc to není ani tak debilně patosácký. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy nastal čas koupit parchantovi kevlarovou madraci. 2.) Nasrala mě kauza „Brady“ a chystám pomstu. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *

Pařba v Pattayi (2016)

,,V TUHLE CHVÍLI JSME SI MY DVA MYSLELI, ŽE JEDEME NA BLÁZNIVÉ PRÁZDNINY DO PATTAYI, RÁJE FLÁKAČŮ. A TENHLE PRCEK SI MYSLEL, ŽE VYRÁŽÍ NA POUŤ DO MEKKY DALO SE ČEKAT, ŽE TO NEVYJDE PODLE PLÁNU"...“ /// Jeblý duo Francky a Krimo, + trpaslík ze vchodu „C“ vyrážej pařit do Thajska. Jenože vona to dlouho žádná pařba není. Jde o potrhlou snahu vyloudit úsměv z trpaslíků (liliputů), keců vo píchání (kuřbě) a nechybí kapka (sprška) fekálu. Oni se tam celkem bavěj, já ze začátku celkem bral ten příběh, páč než další přiblblou pařbu, tak to radši budu čumět, jak idioti zdrhaj ze spárů liputího thajboxu chtivýho guru. Nakonec se to zvrhne v klišoidní exhibici několika jedinců, která vypovídá o složitosti cesty k přátelství. Na tohle je můj inteligenční kvocient malej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se do Thajska, páč sport je nejvyšší očista duše a těla. (A ráj hermafroditů.) 2.) Dělám do trpaslíků. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne

Pasažéři (2016)

,,VZBUDIL JSEM SE PŘÍLIŠ BRZO!“… /// Vysokorozpočtový komorní sci-fi, který je přehlídkou technologických vymožeností kosmickýho programu (budoucnosti) a vnad Jennifer Lawrence (současnosti). Tahle trosečnická story vo topícím, co s sebou může někoho stáhnout si náramně užijou vesmírní a nesmírní romantici, co chtěj poznat život toho druhýho a zároveň se nebojej vejletu do galaktickýho prostoru. Jsem na vážkách… 3* nebo 4*? Jdu vejš, páč bych tam asi taky někomu vyhlásil budíček. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem věčně na cestě. A nikdy nedorazím... 2.) Už mám letenku. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Pátá vlna (2016)

,,TO BYLA PRVNÍ VLNA A TEHDY JSME SI MYSLELI, ŽE TO BYLO VŠECHNO…“ /// Chloe se školním batohem (na zádech) a bouchačkou (v ruce) vypráví vo příletu galaktickýho objektu, kterej jednoho (možná krásnýho) dne vypšoukl elektromagnetickej impuls. A za pár dní…Konec světa? Apocalyptický záběry sice 2012 nepřekonaj, ale účel plněj, takže to má šmrnc. Chloe se pomalu zbavuje lidskosti páč ji žene touha přežít a dodržet slib – napsáno dramatičtěji, než je filmově předvedeno. Týnejdři řešej píčoviny (což nás starší trochu sere, nemluvě vo těch zbytečnejch kydech…) a ti (mladší i starší) v hledišti zaslintaj při pohledu na děravý, ale vobnažený stehno hlavní hrdinky. Ovšem to není nic proti pasáži, ve který střídá jedno (skandální!) odhalení druhý, což mě vede k úvaze, proč se s teen katastrofickejma bijákama rozerval pytel. Snad ho někdo zašije dřív, než si každej hollywůdskej mlaďas sejme svýho (opravdovskýho) emzáka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Rick Yancey neznám. 2.) Potřebuju zjistit, že lidstvo může sejmout emzáky tím co má (třeba vagínou? Nevím… ale dobrej námět na péčko…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

Pelé: Zrození legendy (2016)

„JEN SE BAV. VŠECHNO OSTATNÍ PŘIJDE SAMO…“ /// Óda na radost z fotbalu a jeho Krále. Co na tom, že Pelého hra je nasnímaná jako reklamní videoklip. V týhle zemi se prostě s míčem umí mazlit každá malá holka. Že CGI sportovním filmům pomáhá, bylo vidět třeba v Barvě vítězství. Tady zase pomohla vytvořit kouzla, který k nadpřirozenýmu fotbalovýmu jedinci prostě patří. Sportovní film pro českou (a zřejmě i pro tu brazilskou) bolavou fotbalovou duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím v Gingu. 2.) Tuhle mi říkal Maradona, že je král. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *