• Cival

Poučné vyprávění o tom, jak se člověk přestal pomočovat... aneb půlhodinka trikově vypiplané destrukce a k tomu dvě hodiny připitomělých, slušně zahraných, ale hlavně hrozně hnusně lacině televizních keců okolo (Emmerich je další režisér, kterému digitální kamera nesluší). Poslední půlhodina je definitivně zbytečná. Doufám, že skutečný konec světa bude výrazně zábavnější, nudil jsem se víc než u Dne poté i 10000 př. n. l. (v jeho prospěch hraje hlavně rozumnější stopáž). Druhý Den nezávislosti v nedohlednu...(5.11.2009)

• Viktooorka

Nezapomenout! Příště až mi bude půjčovat dvd můj sedmiletý bratránek se slovy: „Budeš nadšená!“ Nevěřit mu! Díky bohu, že byl John Cusack ve filmu řidič z povolání (pokud tedy řidič limuzíny je považován za řidiče z povolání?) jinak bych já potřebovala plínky kvůli pomočování z toho, jak bylo napínavé zda ujede před tou propadající se zemí a padajícími baráky všude kolem a reprezentovat USA v běhu by taky mohl ;o) Také smekám svůj imaginární klobouk dolů před výkonem Thomase McCarthyho, páč s několika kurzy letectví dokázal krásně kličkovat v padajících meteoritech.. Tomu se říká přirozený talent :o) A můžu poprosit nějakou dobrou duši, která mi pár dní před tímhle koncem světa připomene, abych si vzala dost silný prášky na spaní a všechny tyhle krásné efekty zaspala? Děkuji :o) Jediné pozitivum na tomto filmu je komentář Enšpígla ;o)(12.3.2010)

• dobytek

Asi bych měl přestat chlastat. Ve střízlivym stavu by mě totiž nikdy nenapadlo se na tohle podívat. Emmerich to zase dokázal a natočil další čistej odpad. Rodinný problémy na pozadí globální katastrofy a do toho stupidní proslovy americkýho prezidenta (Danny Glover by měl dostat zlatou malinu) a všudypřítomná politická korektnost, že bych z toho blil. Největší sranda je, že Emmerich veškerý napětí a dramatičnost založil na tom, že asi tak každý 3 minuty někdo unikne v poslední sekundě jistý smrti, případně se letadlo o milimetry vyhne nárazu a podobně. John Cusack na mě působil dojmem, že ten i kdyby se potřeboval vychcat, tak to bude v sobě schválně držet do poslední sekundy, aby z toho udělal drama, jestli si cvrnkne do textilu nebo ne. Mimochodem v tomto filmu se kromě zkázy světa skutečně řeší i pomočování a to si fakt nedělám prdel. Doufám, že hodně dlouho žádnej film od tohohle kuřbuřta neuvidim.(1.2.2010)

Katastrofická paráda v najväčšom možnom rozsahu ktorá je chválihodne dotvarovaná vizuálnymi efektami a dramatickosťou. Vydarený koniec sveta..............................Soundtrack Harald Kloser a Thomas Wanker: 1. Time For Miracles - Adam Lambert [4:43] ,2. Constellation [1:30] ,3. Wisconsin [1:14] ,4. U.S. Army [2:20] ,5. Ready To Rumble [1:42] ,6. Spirit of Santa Monica [1:21] ,7. It Ain't The End Of The World - George Segal/Blu Mankuma [2:52] ,8. Great Kid [2:17] ,9. Finding Charlie [1:45] ,10. Run Daddy Run [1:14] ,11. Stepping Into the Darkness [1:35] ,12. Leaving Las Vegas [1:44] ,13. Ashes in D.C. [4:19] ,14. We Are Taking the Bentley [3:43] ,15. Nampan Plateau [2:51] ,16. Saving Caesar [2:09] ,17. Adrian's Speech [1:41] ,18. Open the Gates! [2:16] ,19. The Impact [1:49] ,20. Suicide Mission [2:06] ,21. 2012 The End of the World [1:24] ,22. Collision With Mount Everest [1:09] ,23. The End Is Only the Beginning [5:44] ,24. Fades Like a Photograph - Filter [4:19],(7.1.2011)

Komentář je určen všem těm odborníkům, kteří filmu dali méně jak tři hvězdičky. Proč jste na ten film teda šli? Abyste nám ho tu zkritizovali ačkoliv jste věděli, že to bude přesně takové jak jste čekali? Emmerich točí velkofilmy, točí je ve velkym stylu a když já na tohle šel do kina, počítal jsem s tím, že si užiju film s dobrým koncem, brutálními efekty a s plno scénami, které jsou uhozené a ze kterých hlavní hrdina vyvázne s čistou kůží, nepoškrábán, stoprocentní a bez šrámu. Proč to tady pak tak sundaváte? Protože film obsahuje přesně to co tady já vypisuju? Nechápu to. Tak na to nemáte chodit. Alespoň byste film tohoto typu nesundavali. To neplatí jenom pro odborníky, ale i pro stahovače, kteří si tenhle film nemůžou doma na počítači užít...v žádnym případě...ještě v nějaký kinoriplý kvalitě ne? To bych se z toho fakt posral. Když už nic jinýho, tak zavátý a kompletně zdecimovaný prostředí, které nám Emmerich dones přímo do města. No ne? Stálo to za to. Užil jsem si to. I přítelkyně si to užila, ačkoliv tvrdila že to bude kravina. Vždyť právě takové filmy jsou dělaný jenom pro efekt nebo snad na efekt?(16.11.2009)

• - Teorie Charlese Hapgooda o pohybu zemské kůry, o níž ve filmu hovoří, je mylná pseudovědecká teorie. Zmínka, že ji podpořil i Albert Einstein je také nesprávná. Ačkoliv se oba vědci přátelili a Einstein dokonce k Hapgoodově práci napsal předmluvu, s jeho závěry nesouhlasil. (fifox)

• - Ve scénáři byla původně hlavou USA prezidentka. Vzhledem k vývoji voleb, které během natáčení probíhaly, byla role pozměněna na prezidenta. (oje)

• - Roland Emmerich se nechal slyšet, že 2012 bude poslední katastrofický film, který natočil. (HellFire)